Справа № 454/2688/22 Головуючий у 1 інстанції: Струс Т.В.
Провадження № 33/811/1590/23 Доповідач: Партика І. В.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2023 року Львівський апеляційний суд у складі: судді Партики І.В., за участі захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - адвоката Матвійчук Галини Михайлівни, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу адвоката Матвійчук Галини Михайлівни, подану в інтересах ОСОБА_1 , на постанову Сокальського районного суду Львівської області від 18 вересня 2023 року, щодо ОСОБА_1 ,
встановив:
цією постановою, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП і накладено стягнення у виді штрафу в розмірі тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік.
Стягнуто з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 536,80 грн.
Згідно постанови, ОСОБА_1 , 18 вересня 2022 року о 09.10год., в м. Сокаль по вул. Тартаківська, Львівської області, в порушення п. 2.5 Правил дорожнього руху України, керував автомобілем марки «Ford Fusion», р.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, від проходження освідування для встановлення стану сп'яніння водій відмовився.
Окрім цього, водій ОСОБА_1 , 18 вересня 2022 року о 18.45 год. в смт. Жвирка по вул. Мазепи, Червоноградського району, Львівської області, в порушення п. 2.5 Правил дорожнього руху України, керував автомобілем марки «Ford Fusion», р.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, від проходження освідування для встановлення стану сп'яніння водій відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Не погоджуючись з даною постановою адвоката Матвійчук Г.М., в інтересах ОСОБА_1 , подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати дану постанову, прийняти нову постанову, якою провадження у справі закрити на підставі ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Вважає, що постанова місцевого суду є незаконною та необґрунтованою, винесена з порушенням норм процесуального права, з неповним з'ясуванням фактичних обставин справи.
Наголошує, що строк притягнення водія до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, закінчився 17 вересня 2023 року, окрім того наголошує, що ОСОБА_1 , як учасник бойових дій звільнений від сплати судового збору.
Повідомляє, що працівники поліції безпідставно зупинили автомобіль ОСОБА_1 .. На відео відсутня чітка відмова водія від проходження огляду, а лише його сповільнена реакція на вимоги патрульних, яку можна пояснити посттравматичним синдромом після служби в ЗСУ.
Звертає увагу, що у працівників поліції було упереджене ставлення до ОСОБА_1 , порушено порядок фіксування відмови водія від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, окрім того надано газоаналізатор для проведення огляду із розпакованою трубкою.
Зазначає, що протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №173242 від 18 вересня 2022 року складений за ч. 2 ст. 130 КУпАП, хоча водій раніше не притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
23 листопада 2023 року у судове засідання апеляційного суду ОСОБА_1 не прибув, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, клопотання про відкладення розгляду справи не подавав, адвокат Матвійчук Г.М. просила проводити розгляд справи у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначено, що кожна особа має право на справедливий суд.
Практика Європейського суду з прав людини визначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Європейський суд з права людини в рішенні від 7 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Відповідно до положень ст. 268 КУпАП, неявка особи, відносно якої складено протокол не перешкоджає розгляду справи.
З метою забезпечення розумних строків розгляду справи, з урахуванням належного повідомлення про судове засідання та думки адвоката Матвійчук Г.М., яка просила проводити розгляд справи у відсутності ОСОБА_1 , апеляційний суд вважає за можливе проводити апеляційний розгляд у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Заслухавши виступ захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на підтримку доводів апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що подана апеляційна скарга підлягає до задоволення частково, виходячи із наступного.
Згідно з вимогами ч. 7 ст. 294 КУпАП апеляційний суд переглядає справу в межах апеляційної скарги.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису та інше, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
При цьому, з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, докази повинні оцінюватися за внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В рішенні Європейського суду з прав людини по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29 червня 2007 р., яке з урахуванням положень статей 8, 9 Конституції України, а також статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» є частиною національного законодавства, зазначив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі держави.
Статтею 130 КУпАП України встановлено відповідальність як за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, так і за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пунктом 2.5 ПДР України встановлено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Тобто об'єктивною стороною правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП є керування транспортним засобом у стані сп'яніння (алкогольного чи наркотичного) або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також відмова осіб від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції, при розгляді даної справи, дотримався зазначених вимог закону, повно й всебічно з'ясував усі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Висновок суду першої інстанції про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, є обґрунтованим і відповідає фактичним обставинам справи.
Такий висновок підтверджується сукупністю зібраних і перевірених у судовому засіданні доказів, яким суд першої інстанції дав належну правову оцінку і навів у постанові, а саме:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №173265 від 18 вересня 2022 року (а.с. 1), відповідно до якого ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Ford Fusion» д.н.з НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, нечітка мова), від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, у встановленому законом порядку, відмовився під запис на бодікамеру;
- інформацією з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №173242 від 18 вересня 2022 року (а.с.23), відповідно до якого ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Ford Fusion» д.н.з НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, нечітка мова), від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, у встановленому законом порядку, відмовився;
- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с. 3), з якого вбачається, що у водія ОСОБА_1 було виявлено ознаки алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя, тремтіння рук, від проходження огляду за допомогою газоаналізатора «Alcotest 6810» відмовився;
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 18 вересня 2022 року (а.с. 4), відповідно до якого водієві ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння в медичному закладі Сокальській МП оскільки в нього було виявлено ознаки алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння рук, почервоніння обличчя);
- рапортом ст. сержанта поліції В. Белея (а.с. 5), відповідно до якого працівниками поліції було виявлено автомобіль марки «Ford Fusion» д.н.з НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_1 , під час опитування у водія було виявлено ознаки алкогольного сп'яніння, запропоновано йому пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння навісці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі, від якого він відмовився;
- копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого не в автоматичному режимі серії БАВ №340682 від 18 вересня 2022 року (а.с. 9), відповідно до якої водія ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення п. 2.1 ПДР України, дана постанова у встановленому законом порядку не оскаржена;
- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с. 25), з якого вбачається, що у водія ОСОБА_1 було виявлено ознаки алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, не чітка мова), від проходження огляду водій відмовився;
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 18 вересня 2022 року (а.с. 26), відповідно до якого водієві ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння в медичному закладі Сокальській МП, оскільки в нього було виявлено ознаки алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, нечітка мова);
- копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого не в автоматичному режимі серії БАВ №340644 від 18 вересня 2022 року (а.с. 9), відповідно до якої водія ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення п. 2.1А ПДР України, дана постанова у встановленому законом порядку не оскаржена;
- відеозаписом, долученим до матеріалів справи, на якому зафіксовано рух та зупинку автомобіля «Ford Fusion» д.н.з НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_1 , опитування водія, під час якого у нього було виявлено ознаки алкогольного сп'яніння, після чого працівниками поліції неодноразово запропоновано водієві пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі, на пропозицію пройти огляд водій не реагував, затягував час, після чого працівниками поліції зафіксовано дії водія ОСОБА_1 , які вказували на відмову водія від проведення огляду, повідомлено водія, що буде складено протокол про адміністративне правопорушення, відповідно до п. 2.5 ПДР України, від ознайомлення з протоколом ОСОБА_1 відмовився. 0 18 год. 44 хв., 18 вересня 2022 року працівниками поліції було повного зафіксовано рух та зупинку транспортного засобу «Ford Fusion» д.н.з НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_1 , опитування водія під час якого водієві було повідомлено, що його, в цей день, було відсторонено від керування транспортним засобом, повідомлено водієві, що в нього наявні ознаки алкогольного сп'яніння (чути запах алкоголю), запропоновано водієві пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі, ОСОБА_1 не реагував на пропозиції працівника поліції, затягував час, намагався втекти своїм автомобілем (залишив місце зупинки без дозволу працівників поліції), водій не висловив згоди на проходження огляду, працівники поліції повідомили йому, що буде складено протокол про адміністративне правопорушення, у зв'язку із порушенням п. 2.5 ПДР України, після чого повідомлено, що його відсторонено від керування транспортним засобом.
Доводи апелянта, що строк притягнення водія до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, закінчився 17 вересня 2023 року, не заслуговують на увагу апеляційного суду.
Відповідно до п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», при розгляді справ зазначеної категорії необхідно з'ясовувати всі обставини, перелічені у статтях 247 і 280 КУпАП.
Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю якщо на момент розгляду справи про адміністративне закінчився строк накладення адміністративного стягнення, передбачений статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Частиною 6 ст. 38 КУпАП, передбачено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених статтею 130 цього Кодексу, може бути накладено протягом одного року з дня його вчинення.
Визначення на законодавчому рівні у статті 38 КУпАП тривалості строків накладення адміністративного стягнення безпосередньо пов'язано з можливістю реального впливу адміністративної відповідальності на суспільні відносини, поведінку суб'єктів, їхню правосвідомість тощо, тобто з можливістю реалізації функцій адміністративної відповідальності, яка втрачається з плином часу.
При вирішенні питання щодо закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв'язку із закінченням на момент розгляду такої справи строків накладення адміністративного стягнення, визначених ст. 38 КУпАП, суд враховує положення ст. 6 Конституції України, згідно з якою органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.
КУпАП чітко передбачає, що закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії.
Днем вчинення адміністративного правопорушення згідно матеріалів справи є 18 вересня 2022 року.
На час постановлення рішення судом першої інстанції термін накладення адміністративного стягнення, визначений КУпАП не сплинув, оскільки такий закінчується 18 вересня 2023 року, а рішення місцевим судом було прийнято в останній день такого строку.
Аргументи сторони захисту, що працівниками поліції зупинили водія ОСОБА_1 незаконно та вони мали упереджене ставлення до нього, не заслуговують на увагу апеляційного суду.
Відповідно до ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Пунктом 1 розділу II «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом МОЗ та МВС України від 09 листопада 2015 року № 1452/735, за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Пунктом 1 розділу Х «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованому не в автоматичному режимі», затверджену наказом МВС від 7 листопада 2015 року №1395, передбачено, що водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Статтею 35 ЗУ «Про національну поліцію», передбачено, що поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі якщо водій порушив Правила дорожнього руху
Як вбачається з матеріалів справи та відеозапису події, жодного упередженого ставлення в працівників поліції до ОСОБА_1 не було, всі дії працівників поліції відповідали вимогам ст. 266 КУпАП, «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 № 1395, та «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом МВС України, МОЗ України 09 листопада 2015 року № 1452/735 та ст. 35 ЗУ «Про національну поліцію».
Доводи сторони захисту, що водій не відмовлявся від проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння, не заслуговують на увагу апеляційного суду, оскільки такі спростовуються відеозаписом, долученим до матеріалів справи, на якому зафіксовано, що працівники поліції неодноразово пропонували пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку, а водій відмовлявся та пробував затягнути час, не вчиняв жодних дій для проходження такого огляду та не надавав згоди на проведення такого огляду в медичному закладі.
Аргументи сторони захисту, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що такий складено за . 2 ст. 130 КУпАП, не заслуговують на увагу апеляційного суду, з огляду на те, що зазначене є нічим іншим як опискою.
Описка - це зроблена механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка, яка допущена під час письмово - вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Також, під описками слід розуміти, неправильне написання слів.
Як вбачається з рапорту працівника поліції (а.с. 27), протокол про адміністративне правопорушення було складено за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Разом з тим, вирішуючи питання про стягнення з особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, судового збору, суд першої інстанції допустив порушення норм процесуального права.
Згідно з статтею 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на які накладено таке стягнення. Розмір і порядок оплати судового збору встановлюється законом.
При цьому, згідно із з п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» учасники бойових дій звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Пунктом 4 ч. 8 ст. 294 КУпАП, передбачено, що за наслідками розгляду апеляційної скарги суд апеляційної інстанції має право змінити постанову.
За таких обставин, постанова Сокальського районного суду Львівської області від 18 вересня 2023року стосовно ОСОБА_1 підлягає зміні в частині стягнення судового збору, а тому апеляційну скаргу слід задоволити частково.
Керуючись ст. 294 КУпАП, апеляційний суд,-
постановив:
апеляційну скаргу адвоката Матвійчук Галини Михайлівни, подану в інтересах ОСОБА_1 задоволити частково.
Постанову Сокальського районного суду Львівської області від 18 вересня 2023 року, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення - змінити.
На підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» звільнити ОСОБА_1 , як учасника бойових дій, від сплати судового збору.
В решті постанову залишити без змін.
Постанова є остаточна й оскарженню не підлягає.
Суддя Партика І.В.