Вирок від 27.11.2023 по справі 167/1255/23

Справа № 167/1255/23

Номер провадження 1-кп/167/111/23

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2023 року місто Рожище

Рожищенський районний суд Волинської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

з участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні обвинувальний акт у кримінальному провадженні, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023035590000316 від 27.10.2023 року, про обвинувачення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця міста Рожище Рожищенського району Волинської області, освіта середня, не одруженого, проживаючого без місця реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовець військової частини ( номер частини) у військовому званні «солдат», раніше не судимий,

у вчиненні кримінального проступку, передбаченого частиною 1 статті 309 КК України,

ВСТАНОВИВ:

С.О. Драган в жовтні 2023 року ( точної дати та часу в ході проведення досудового розслідування не встановлено), перебуваючи за місцем свого проживання, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , діючи умисно, всупереч вимогам ст. 12 Закону України « Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори», з метою незаконного придбання без мети збуту наркотичних засобів та психотропних речовин, за допомогою соціальної мережі Інтернет, під час електронного листування із невстановленою досудовим розслідуванням особою, використовуючи власний мобільний телефон « IPhone», домовився про придбання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_3 здійснив перерахунок коштів на невстановлений досудовим розслідуванням картковий рахунок в сумі 7 000 гривень, як оплату за придбаний ним наркотичний засіб, а також обумовив його відправлення на відділення Нової пошти № 1, розташованого за адресою: Волинська область, Луцький район, с. Копачівка, вул. Першотравнева, 49, на ім'я « ОСОБА_4 » та вказав номер мобільного зв'язку НОМЕР_1 , який належить його товаришу ОСОБА_5 . В подальшому, продовжуючи свої злочинні дії, керуючись умислом, спрямованим на незаконне придбання особливо небезпечного наркотичного засобу, 26.10.2023 року близько 21 год 00 хв ОСОБА_3 , перебуваючи у приміщенні відділення Нової пошти № 1, розташованого за адресою: Волинська область, Луцький район, с. Копачівка, вул. Першотравнева, 49, отримав поштове відправлення, в якому містилися наркотичні засоби.

В подальшому, ОСОБА_3 , вийшовши з відділення Нової пошти № 1, розташованого за вищевказаною адресою, утримуючи при собі картонну коробку, в якій знаходилася пластикова банка з вмістом автомобільної пасти, на дні якої знаходився наркотичний засіб, умисно, незаконно зберігав для власних потреб без мети збуту, замовлений ним особисто, небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, до моменту вилучення працівниками поліції в ході огляду місця події, а саме до 21 год 46 хв 26.10.2023 року.

Згідно висновку експерта, вилучена у ОСОБА_3 речовина рослинного походження являє собою особливо-небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, маса канабісу ( у перерахунку на висушену речовину) становить 42, 5152 г.

Дії обвинуваченого ОСОБА_3 кваліфіковані за частиною 1 статті 309 КК України, а саме: незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.

Згідно клопотання прокурора, під час досудового розслідування встановлено, що підозрюваний беззаперечно визнав свою винуватість, не оспорює встановлені в результаті досудового розслідування обставини і згоден на розгляд обвинувального акта за його відсутності. Відповідно до частини 1 статті 302 КПК України просить розглянути обвинувальний акт у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні ( ас 5).

Згідно заяви обвинуваченого ОСОБА_3 від 17.11.2023 року щодо визнання своєї винуватості, згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права на апеляційне оскарження та згоди на розгляд обвинувального акту в спрощеному провадженні, яка була підписана в присутності захисника адвоката ОСОБА_6 , обвинувачений визнає свою винуватість у вчиненні кримінального проступку, передбаченого частиною 1 статті 309 КК України, тобто в незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів без мети збуту. Згоден із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, зазначеними вище. Ознайомлений з обмеженням права на апеляційне оскарження вироку. Також згоден на розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні ( ас 11-12).

За таких обставин, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно статті 302 КПК України, встановивши під час досудового розслідування, що підозрюваний беззаперечно визнав свою винуватість, не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини і згоден з розглядом обвинувального акта за його відсутності, а потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, не заперечують проти такого розгляду, прокурор має право надіслати до суду обвинувальний акт, в якому зазначає клопотання про його розгляд у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні.

Слідчий, дізнавач, прокурор зобов'язаний роз'яснити підозрюваному, потерпілому, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, зміст встановлених досудовим розслідуванням обставин, а також те, що у разі надання згоди на розгляд обвинувального акта у спрощеному порядку вони будуть позбавлені права оскаржувати вирок в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини. Крім того, слідчий, дізнавач, прокурор зобов'язаний впевнитися у добровільності згоди підозрюваного, потерпілого та представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, на розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні.

До обвинувального акта з клопотанням про його розгляд у спрощеному провадженні повинні бути додані:

1) письмова заява підозрюваного, складена в присутності захисника, щодо беззаперечного визнання своєї винуватості, згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права апеляційного оскарження згідно з частиною другою цієї статті та згоди з розглядом обвинувального акта у спрощеному провадженні;

2) письмова заява потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, щодо згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права апеляційного оскарження згідно з частиною другою цієї статті та згоди з розглядом обвинувального акта у спрощеному провадженні;

3) матеріали досудового розслідування, у тому числі документи, які засвідчують беззаперечне визнання підозрюваним своєї винуватості.

Згідно частини 2 статті 381 КПК України, суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта.

Згідно частини 2 статті 382 КПК України, вирок суду за результатами спрощеного провадження ухвалюється в порядку, визначеному цим Кодексом, та повинен відповідати загальним вимогам до вироку суду. У вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до частини 4 статті 107 КПК України, не здійснюється.

Вивчивши обвинувальний акт та додані до нього матеріали в їх сукупності, перевіривши встановлені органом досудового розслідування обставини ( ас 13-86), які не оспорюються учасниками судового провадження, суд доходить висновку, що винуватість обвинуваченого ОСОБА_3 у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення (проступку) знайшла своє підтвердження.

Зокрема, органом досудового розслідування встановлені обставини, згідно яких ОСОБА_3 в жовтні 2023 року ( точної дати та часу в ході проведення досудового розслідування не встановлено), перебуваючи за місцем свого проживання, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , діючи умисно, всупереч вимогам ст. 12 Закону України « Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори», з метою незаконного придбання без мети збуту наркотичних засобів та психотропних речовин, за допомогою соціальної мережі Інтернет, під час електронного листування із невстановленою досудовим розслідуванням особою, використовуючи власний мобільний телефон « IPhone», домовився про придбання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_3 здійснив перерахунок коштів на невстановлений досудовим розслідуванням картковий рахунок в сумі 7 000 гривень, як оплату за придбаний ним наркотичний засіб, а також обумовив його відправлення на відділення Нової пошти № 1, розташованого за адресою: Волинська область, Луцький район, с. Копачівка, вул. Першотравнева, 49, на ім'я « ОСОБА_4 » та вказав номер мобільного зв'язку НОМЕР_1 , який належить його товаришу ОСОБА_5 . В подальшому, продовжуючи свої злочинні дії, керуючись умислом, спрямованим на незаконне придбання особливо небезпечного наркотичного засобу, 26.10.2023 року близько 21 год 00 хв ОСОБА_3 , перебуваючи у приміщенні відділення Нової пошти № 1, розташованого за адресою: Волинська область, Луцький район, с. Копачівка, вул. Першотравнева, 49, отримав поштове відправлення, в якому містилися наркотичні засоби.

В подальшому, ОСОБА_3 , вийшовши з відділення Нової пошти № 1, розташованого за вищевказаною адресою, утримуючи при собі картонну коробку, в якій знаходилася пластикова банка з вмістом автомобільної пасти, на дні якої знаходився наркотичний засіб, умисно, незаконно зберігав для власних потреб без мети збуту, замовлений ним особисто, небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, до моменту вилучення працівниками поліції в ході огляду місця події, а саме до 21 год 46 хв 26.10.2023 року.

Згідно висновку експерта, вилучена у ОСОБА_3 речовина рослинного походження являє собою особливо-небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, маса канабісу ( у перерахунку на висушену речовину) становить 42, 5152 г.

Суд доходить до переконання, що дії обвинуваченого ОСОБА_3 вірно кваліфіковано за частиною 1 статті 309 КК України, а саме: незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.

При призначенні покарання обвинуваченому суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки скоєного, особу обвинуваченого, його відношення до скоєного, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

До обставин, які, відповідно до вимог статті 66 КК України, пом'якшують покарання ОСОБА_3 , суд відносить: щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Обставин, які, відповідно до вимог статті 67 КК України, обтяжують покарання ОСОБА_3 , судом не встановлено.

Вирішуючи питання про призначення покарання ОСОБА_3 суд, з врахуванням обставин справи, характеру та ступеня суспільної небезпечності скоєного кримінального проступку, особи обвинуваченого, який раніше не судимий, щиро розкаюється у скоєному, характеристику за місцем проходження служби і за місцем проживання, також судом враховується повне визнання вини у скоєному, обставини скоєння кримінального проступку, його відношення до скоєного, та вважає за необхідне призначити покарання обвинуваченому в межах санкції частини 1 статті 309 Кримінального кодексу України у виді штрафу в мінімальному розмірі, встановленому санкцією частини 1 статті 309 КК України.

На думку суду, таке покарання є необхідним і достатнім для виправлення й попередження вчинення як обвинуваченим, так і іншими особами, нових кримінальний правопорушень.

Документально підтверджені процесуальні витрати, пов'язані із залученням експерта, відповідно до вимог частини 2 статті 124 КПК України, суд вважає за необхідне стягнути з обвинуваченого на користь держави.

Питання про речові докази у справі необхідно вирішити, згідно з приписами частини 9 статті 100 КПК.

Керуючись статтями 100, 124, 302, 368, 369-371, 373, 374, 381-382 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого частиною 1 статті 309 КК України, та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 ( сімнадцять тисяч) гривень.

Стягнути з ОСОБА_3 в дохід держави витрати за проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, згідно висновку експерта № СЕ-19/103-23/12232-НЗПРАП від 30.10.2023 року, в сумі 956 (дев'ятсот п'ятдесят шість) гривень 00 копійок.

Речові докази:

- особливо небезпечний наркотичний засіб - канабіс, масою ( у перерахунку на висушену речовину) 42, 5135 г, який знаходиться в спеціальному пакеті експертної служби МВС № 3709645, який переданий на зберігання до камери зберігання речових доказів ГУНП у Волинській області за адресою: м. Луцьк, вул. Винниченка, 11, - знищити;

- пластикову банку з накладними листами із штрих-кодом та номером посилки 59001042870261, які знаходиться в сейф-пакеті № PSP2135284, яка передана на зберігання до камери зберігання речових доказів ВП № 1 м. Ківерці Луцького РУП ГУНП у Волинській області за адресою: м. Ківерці, вул. Залізнична, 52, Луцький район, - знищити;

- мобільний телефон марки «IPhone», імеі : НОМЕР_2 , який знаходиться в сейф-пакеті № KIV1113608, який передано на зберігання до камери зберігання речових доказів ВП № 1 м. Ківерці Луцького РУП ГУНП у Волинській області за адресою: м. Ківерці, вул. Залізнична, 52, Луцький район, - повернути ОСОБА_3 .

Вирок суду може бути оскаржений в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, з урахуванням особливостей, передбачених статтею 394 КПК України.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення апеляційним судом.

Вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому статтями 381 та 382 КПК України, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.

Якщо вирок суду, ухвалений без виклику особи, яка його оскаржує в порядку, передбаченому статтею 382 КПК України, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії вироку суду.

Головуючий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
115184213
Наступний документ
115184215
Інформація про рішення:
№ рішення: 115184214
№ справи: 167/1255/23
Дата рішення: 27.11.2023
Дата публікації: 28.11.2023
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Рожищенський районний суд Волинської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (28.12.2023)
Дата надходження: 20.11.2023
Розклад засідань:
27.11.2023 09:30 Рожищенський районний суд Волинської області
09.02.2024 09:30 Рожищенський районний суд Волинської області
22.02.2024 08:30 Рожищенський районний суд Волинської області
04.03.2024 09:00 Рожищенський районний суд Волинської області
17.04.2024 09:00 Рожищенський районний суд Волинської області