Постанова від 17.11.2023 по справі 578/1602/23

Постанова

Іменем України

17 листопада 2023 року

смт ІНФОРМАЦІЯ_2

Справа № 578/1602/23

провадження № 3/578/842/23

Краснопільський районний суд Сумської області у складі головуючого судді КОСАР А. І. за участі ОСОБА_1 у статусі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, розглянув в приміщенні суду в смт ІНФОРМАЦІЯ_2 Сумського району Сумської області справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , дата і місце народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 , с. Лісне Краснопільського району Сумської області,громадянство: України, місце проживання: АДРЕСА_1 , місце роботи (служби), посада: Державна прикордонна служба України, молодший інспектор прикордонної служби 1 категорії номер обслуги 2 категорії інспекторів прикордонної служби 1 відділення інспекторів прикордонної служби третьої прикордонної застави (з м.д. АДРЕСА_3) першої прикордонної комендатури - старший сержант

за частиною другою статті 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення

та установив:

З протоколу про адміністративне правопорушення № 51 від 20.10.2023 слідує, що відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» та ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», особливим періодом є період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію. Указом Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію», затвердженого Верховною Радою України, з 18.03.2014 в Україні оголошено часткову мобілізацію, тобто розпочався особливий період. Відповідно до Указу Президента України від 14.01.2015 № 15 «Про часткову мобілізацію», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 15.01.2015, термін дії особливого періоду продовжений.

Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, військовому командуванню разом із правоохоронними органами, органами влади та місцевого самоврядування визначено запровадити та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави. У зв'язку із триваючою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України 07.02.2023 Верховна Рада проголосувала за закон про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» про продовження строку дії воєнного стану з 05 години ЗО хвилин 18 серпня 2023 року строком на 90 діб.

Тобто, станом на 31.08.2023 на всій території України діяв особливий період.

Законом України від 24 березня 1999 року № 548-ХГУ затверджено Статут внутрішньої служби Збройних Сил України, який визначає загальні права та обов'язки військовослужбовців Збройних Сил України і їх взаємовідносини, обов'язки основних посадових осіб бригади (полку, корабля 1 і 2 рангу, окремого батальйону) та її підрозділів, правила внутрішнього порядку у військовій частині та її підрозділах.

Обов'язки посадових осіб, не зазначені в цьому Статуті, визначаються відповідними порадниками та положеннями.

Дія цього Статуту та інших поширюється на військовослужбовців Служби зовнішньої розвідки України, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Управління державної охорони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів спеціального призначення з правоохоронними функціями.

Також, Законом України від 24 березня 1999 року № 551-XIV затверджено Дисциплінарний статут Збройних Сил України, який визначає сутність військової дисципліни, обов'язки військовослужбовців, а також військовозобов'язаних та резервістів під час проходження навчальних (перевірочних) і спеціальних зборів щодо її додержання, види заохочень та дисциплінарних стягнень, права командирів щодо їх застосування, а також порядок подання і розгляду заяв, пропозицій та скарг. Усі військовослужбовці Збройних Сил України незалежно від своїх військових звань, службового становища та заслуг повинні неухильно керуватися вимогами цього Статуту. Дія цього Статуту поширюється у тому числі й на військовослужбовців Державної прикордонної служби України.

Відповідно до статті 11 Статуту внутрішньої служби України Збройних Сил України та статті 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України військовослужбовці зобов'язані бутити дисциплінованими, пильними, поводитися з гідністю й честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків, беззастережно виконувати накази командирів (начальників), дотримуватись законів України, Військової присяги, сумлінно виконувати свій військовий обов'язок.

Згідно статті 17 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України на військовослужбовців під час перебування на бойовому чергуванні, у внутрішньому і гарнізонному наряді, а також під час виконання інших завдань покладаються спеціальні обов'язки. Ці обов'язки та порядок їх виконання визначаються законами і статутами Збройних Сил У країни, а також іншими нормативно-правовими актами, що приймаються на основі законів і статутів Збройних Сил України.

Відповідно до вимог ст.ст. 1 -4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил У країни, військова дисципліна досягається шляхом особистої відповідальності кожного військовослужбовця за дотримання Військової присяги, виконання своїх обов'язків, вимог військових статутів, а також зобов'язує кожного військовослужбовця додержуватись Конституції України та законів України.

Відповідно до абзацу 12 підпункту 9 пункту 2 розділу II «Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 19.10.2015 № 1261 (далі - Інструкція), під час несення служби прикордонним нарядам під час здійснення прикордонного контролю забороняється: використовувати будь-які особисті засоби зв'язку, що не належать Держприкордонслужбі та не входять до предметів екіпірування прикордонного наряду, мати при собі грошові кошти понад розмір, установлений центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.

Натомість старший сержант ОСОБА_1 діючи всупереч інтересам служби та наведеним вимогам Статутів Збройних сил України, стала на шлях вчинення адміністративного правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби за наступних обставин.

Встановлено, що молодший інспектор прикордонної служби 1 категорії номер обслуги 2 категорії інспекторів прикордонної служби 1 відділення інспекторів прикордонної служби третьої прикордонної застави (з м.д. АДРЕСА_3) першої прикордонної комендатури - старший сержант ОСОБА_1 в період з 10:00 год. 31.08.2023 до 11:30 год. 01.09.2023 несла службу у складі зміни прикордонних нарядів в тимчасовому пункті здійснення прикордонного контролю поза межами ППр «ІНФОРМАЦІЯ_2» в складі прикордонного наряду «Група реагування» Сумського району Сумської області.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно- господарських обов'язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків згідно із законодавством. Організаційно-розпорядчі функції (обов'язки)-це обов'язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності. Враховуючи викладене, у зв'язку із призначенням ОСОБА_1 до складу зміни прикордонних нарядів в тимчасовому пункті здійснення прикордонного контролю поза межами ППр «ІНФОРМАЦІЯ_2» в складі прикордонного наряду «Група реагування» Сумського району, Сумської області, остання тимчасово у період 31.08.2023 до 11:30 год. 01.09.2023 була наділена функціями представників влади за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється законом та відповідно набув повноважень на виконання організаційно-розпорядчих обов'язків у складі прикордонного наряду «Група реагування».

Так, старший-сержант ОСОБА_1 , перебуваючи у складі зміни прикордонних нарядів в тимчасовому пункті здійснення прикордонного контролю поза межами ППр «ІНФОРМАЦІЯ_2» в складі прикордонного наряду «Група реагування», у місці несення служби в «Кімнаті для огляду», 31.08.2023 о 16:50 год. використовувала особисті засоби зв'язку, що не належать Держприкордонслужбі та не входять до предметів екіпірування прикордонного наряду, чим порушила правила несення прикордонної служби, а саме: абзацу 12 підпункту 9 пункту 2 розділу II «Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 19.10.2015 № 1261, що проявилось у свідомому порушенні встановленого наказом на охорону державного кордону порядку несення прикордонної служби. Викладене свідчить про скоєння старший сержантом ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відтак, старший сержант ОСОБА_1 чітко знаючи та розуміючи зміст покладених на неї обов'язків з військової служби, не доклала достатньо зусиль, для їх чіткого виконання, відповідно до визначених вимог статутів Збройних Сил України, в умовах воєнного стану. Не маючи злого умислу, через особисту недисциплінованість та несумлінне ставлення до виконання своїх службових обов'язків, використовувала особисті засоби зв'язку, що не належать Держприкордонслужбі та не входять до предметів екіпірування прикордонного наряду, що проявилось у свідомому порушенні встановленого наказом на охорону державного кордону порядку несення прикордонної служби.

Таким чином, старший сержант ОСОБА_1 вчинила недбале ставлення військової службової особи до військової служби в умовах особливого періоду, - тобто адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Дата вчинення правопорушення: 31.08.2023 о 16:50, тобто дата порушення правил несення прикордонної служби старшим сержантом ОСОБА_1 .

Дата виявлення правопорушення: дата надходження до прокуратури матеріалів службового розслідування 27.09.2023, дата складання протоколу 20.10.2023, тобто момент з'ясування всіх необхідних даних, оскільки лише після їх отримання можливо встановити всі необхідні ознаки складу правопорушення за частиною другою статті 172-15 КУпАП.

Місце вчинення правопорушення: місцезнаходження тимчасового пункту здійснення прикордонного контролю ППр «ІНФОРМАЦІЯ_2» (з місцем дислокації АДРЕСА_3), в пункті тимчасової дислокації: АДРЕСА_2 .

В судовому засіданні, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , свою вину у вчиненому правопорушенні не визнала. При цьому надала суду пояснення про те, що 31.08.2023 несла службу в групі реагування. В тимчасовому пункті здійснення контролю перебувала в оглядовій кімнаті, стояла і чекала на людей на огляд, при собі мала мобільний телефон. За два роки несення служби в пункті контролю ні разу не мала зауважень за телефон. Там працює багато служб і цілими днями їх співробітники користуються телефонами. Група реагування привозить людей з пункту пропуску, який зараз закритий, але дії як гуманітарний кордон, і весь цей час коли підвозять людей до фільтрації звонять щоб виходили забирали людей і документи. І так цілий день поки возять людей, виходить що інспектори прикордонної служби користуються власним мобільним телефоном, бо службових немає

Згідно з частиною першою статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Зі змісту даної правової норми вбачається, що особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності тільки у разі вчинення дії чи бездіяльності, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог стст.245,251,252,280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку, та усунувши усі можливі сумніви, і в залежності від встановленого прийняти мотивоване законне рішення.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Частиною першою статті 256 КУпАП, визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення правопорушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 інкримінується недбале ставлення до військової служби, яке виразилося у тому, що старший-сержант ОСОБА_1 , перебуваючи у складі зміни прикордонних нарядів в тимчасовому пункті здійснення прикордонного контролю поза межами ППр «ІНФОРМАЦІЯ_2» в складі прикордонного наряду «Група реагування», у місці несення служби в «Кімнаті для огляду», 31.08.2023 о 16:50 год. використовувала особисті засоби зв'язку, що не належать Держприкордонслужбі та не входять до предметів екіпірування прикордонного наряду, чим порушила правила несення прикордонної служби, а саме: абзацу 12 підпункту 9 пункту 2 розділу II «Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 19.10.2015 № 1261, що проявилось у свідомому порушенні встановленого наказом на охорону державного кордону порядку несення прикордонної служби.

До матеріалів справи додані наступні докази:протокол про адміністративне правопорушення №51 від 20.10.2023; матеріали Висновку службового розслідування, паспортні дані на ОСОБА_1 .

Відповідно до положень статті 1 Закону України «Про оборону України» з моменту оголошення Указу Президента України від 17.03.2014 №303/2014 «Про часткову мобілізацію» в Україні настав особливий період. 24 лютого 2022 року у зв'язку з військовою агресією рф проти України Указом Президента України № 64/2022 введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який в подальшому продовжувався та діє до тепер.

ІНСТРУКЦІЯ про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України (затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України 19.10.2015 № 1261 та зареєстрована в Міністерстві юстиції 06 листопада 2015 року за № 1391/27836) визначає основні завдання, права, обов'язки та порядок організації служби прикордонних нарядів з охорони державного кордону і під час виконання завдань, спрямованих на реалізацію функцій Державної прикордонної служби України.

У цій справі ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за порушення правил несення прикордонної служби, а саме: абзацу 12 підпункту 9 пункту 2 розділу II «Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України.

Так, за приписами абзацу 12 підпункту 9 пункту 2 розділу II «Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України», під час виконання завдань прикордонні наряди мають право:обмежувати або тимчасово забороняти у випадках, передбачених законодавством, виконання різних робіт, переміщення транспортних засобів, плавзасобів і доступ осіб на окремі ділянки місцевості чи об'єкти у прикордонній смузі, контрольованих прикордонних районах за винятком робіт на будовах, що виконуються відповідно до міжнародних договорів, та на будовах державного значення і робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха та осередків особливо небезпечних інфекційних захворювань.

Диспозицією частини другої статті 172-15 КУпАП, передбачена відповідальність за недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.

З об'єктивної сторони, правопорушення характеризується суспільно-небезпечною бездіяльністю у вигляді недбалого ставлення до служби та суспільно-небезпечними наслідками, які можуть настати в результаті цього.

Недбале ставлення до служби означає невиконання або неналежне виконання військовою, службовою особою своїх службових обов'язків через недбале чи несумлінне ставлення до них.

Якщо особа не мала реальної можливості взагалі проявити ставлення до своїх службових обов'язків (у зв'язку з виконанням інших покладених на неї обов'язків внаслідок нетривалої роботи на посаді та за відсутності досвіду тощо), не можна говорити про те, що воно було недбалим чи несумлінним.

З наведеного вбачається, що для встановлення факту недбалого ставлення до військової служби є необхідним встановити не тільки факт невиконання військовослужбовцем певного обов'язку, але й те, що він мав місце саме внаслідок недбалості, тобто у зв'язку із тим, що особа за наявності реальної можливості виконання своїх обов'язків проявила до них байдужість та несумлінність.

Згідно з приписами статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Суду як джерело права.

Як зазначив Європейський суд з прав людини у справі "Гурепка проти України" (п. 50-55 Рішення від 06.09.2005) суд не має сумніву, що в силу суворості санкції справа про адміністративне правопорушення за суттю є кримінальною, а адміністративне покарання фактично носить кримінальний характер з усіма гарантіями статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, що дає підстави для застосування практики Європейського суду з прав людини з кримінальних справ у справах про адміністративні правопорушення залежно від суворості санкції статті Закону.

Зокрема, в даному випадку можна врахувати, що адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті мають каральний і стримуючий характер. Адміністративне правопорушення за статтею 172-15 КУпАП може бути віднесено до «кримінального обвинувачення» в розумінні статті 6 Конвенції із розповсюдженням відповідних гарантій щодо справедливого судового розгляду.

Судом встановлено, що Протокол про військове адміністративне правопорушення № 51 від 20.10.2023, складений стосовно ОСОБА_1 , не містить даних, які вказують на наявність в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 172-15 КУпАП, зокрема не зазначено обставин, які б свідчили про її службову недбалість, які дії вона зобов'язана була вчинити та у який спосіб, невиконання яких ставиться їй у провину.

В протоколі також відсутнє посилання, до яких саме обов'язків служби недбало поставилася ОСОБА_1 , якими нормами Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України або іншими нормативно-правовими актами вони визначені.

Європейський суд з прав людини (далі ЄСПЛ) поширює стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, на провадження у справах про адміністративні правопорушення. Наприклад, у справі «Лучанінова проти України» (рішення від 09 червня 2011 року, заява № 16347/02). При цьому Європейський суд робить висновок, що суд не має права самостійно редагувати фабулу правопорушення, відображену в протоколі, або відшукувати докази на користь обвинувачення, яка, по суті, становить виклад обвинувачення у вчиненні певного правопорушення, винуватість у скоєнні якого певною особою має доводитися в суді; суд також не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення. Адже діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Наявність в матеріалах справи службового розслідування щодо перевірки фактів можливих порушень з боку персоналу першої та третьої прикзас (з м.д. АДРЕСА_3) не утворює в діях ОСОБА_1 склад правопорушення, передбаченого частиною 2 статтею 172-15 КУпАП.

Відповідно до статті 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, а обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях.

Стандарт доведення вини поза розумним сумнівом означає, що сукупність обставин справи, встановлена під час судового розгляду, виключає будь-яке інше розумне пояснення події, яка є предметом судового розгляду, крім того, що правопорушення було вчинено і особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, є винною у вчиненні адміністративного правопорушення.

Поза розумним сумнівом має бути доведений кожний з елементів, які є важливими для правової кваліфікації діяння: як тих, що утворюють об'єктивну сторону діяння, так і тих, що визначають його суб'єктивну сторону.

Це питання має бути вирішено на підставі безстороннього та неупередженого аналізу допустимих доказів, які свідчать за чи проти тієї або іншої версії подій.

Обов'язок всебічного і неупередженого дослідження судом усіх обставин справи у цьому контексті означає, що для того, щоб визнати винуватість доведеною поза розумним сумнівом, версія, викладена у протоколі про адміністративне правопорушення, має пояснювати всі встановлені судом обставини, що мають відношення до події, яка є предметом судового розгляду.

Суд не може залишити без уваги ту частину доказів та встановлених на їх підставі обставин лише з тієї причини, що вони суперечать версії, викладеній у протоколі про адміністративне правопорушення.

Наявність таких обставин, які свідчать про можливість іншої версії події, аніж викладена у протоколі про адміністративне правопорушення, є підставою для розумного сумніву в доведеності вини особи.

Для дотримання стандарту доведення поза розумним сумнівом будь-який обґрунтований сумнів у тій версії події, яку вказано у протоколі про адміністративне правопорушення, має бути спростований фактами, встановленими на підставі допустимих доказів, і єдина версія, якою розумна і безстороння людина може пояснити всю сукупність фактів, установлених у суді, - є та версія подій, яка дає підстави для визнання особи винною згідно з протоколом про адміністративне правопорушення.

Відповідно до статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

При цьому суд приймає вмотивовану постанову тільки в межах викладених уповноваженою посадовою особою у протоколі про адміністративне правопорушення та обсягу доказів, наявних в матеріалах справи.

Виходячи з основоположних засад диспозитивності, суд не може встановлювати інші фактичні обставини, окрім тих, які зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення та додані до протоколу.

У зв'язку з чим, в матеріалах справи є лише сумніви щодо наявності вини в діях ОСОБА_1 , а відтак згідно зі статтею 62 Конституції України, суд такі сумніви повинен трактувати на користь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.

Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях.

Відповідно до правової позиції, викладеної в Постанові ВС/КАС від 08.07.2020 у справі N 463/1352/16-а, в силу принципу презумпції невинуватості, що підлягає застосуванню в справах про адміністративні правопорушення, всі сумніви щодо події порушення та винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь.

Згідно з пунктом 1 статті 247 КУпАП, провадження по справі належить закрити, якщо судом встановлено, що в діях особи у відношенні якої, складено протокол про адміністративні правопорушення, відсутні склад та подія адміністративного правопорушення.

Таким чином, суд вважає за необхідне провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності закрити, в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 172-15 КУпАП.

Керуючись стст. 247, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

Постановив:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною другою статті 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити на підставі пункту 1 статті 247 цього кодексу, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя А. І. Косар

Повний текст постанови складено 22.11.2023

Постанова

Іменем України

17 листопада 2023 року

Смт ІНФОРМАЦІЯ_2

Справа № 578/1602/23

Провадження № 3/578/842/23

Краснопільський районний суд Сумської області у складі головуючого судді КОСАР А. І. за участі ОСОБА_1 у статусі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, розглянув в приміщенні суду в смт ІНФОРМАЦІЯ_2 Сумського району Сумської області справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , дата і місце народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 , с. Лісне Краснопільського району Сумської області,громадянство: України, місце проживання: АДРЕСА_1 , місце роботи (служби), посада: Державна прикордонна служба України, молодший інспектор прикордонної служби 1 категорії номер обслуги 2 категорії інспекторів прикордонної служби 1 відділення інспекторів прикордонної служби третьої прикордонної застави (з м.д. АДРЕСА_3) першої прикордонної комендатури - старший сержант

за частиною другою статті 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення

та установив:

Керуючись стст. 247, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

Постановив:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною другою статті 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити на підставі пункту 1 статті 247 цього кодексу, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя А. І. Косар

Повний текст постанови буде складено 22.11.2023