Рішення від 22.11.2023 по справі 580/8632/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2023 року справа № 580/8632/23

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилюка В.О.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Кам'янської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення і зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) подав позов до Виконавчого комітету Кам'янської міської ради (далі - виконавчий комітет, відповідач) в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Кам'янської міської ради Черкаської області про призначення/перерахунок компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі від 14 червня 2023 року, яким визначено, що ОСОБА_1 немає права на компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, з огляду на те, що середньомісячний сукупний дохід перевищує або дорівнює рівню прожиткового мінімуму для сім'ї;

- зобов'язати Виконавчий комітет Кам'янської міської ради Черкаської області повторно розглянути питання про призначення ОСОБА_1 компенсації як фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі ОСОБА_2 , з урахуванням висновків, викладених у рішенні суду.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що перебуває на обліку як одержувач компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, оскільки здійснює догляд за його сестрою - ОСОБА_2 , особою з інвалідністю з дитинства ІІ групи. Позивач зазначає, що оскаржуваним рішенням виконавчий комітет відмовив позивачу в призначенні спірної з посиланням на те, що середньомісячний сукупний дохід сім'ї одержувача компенсації перевищує або дорівнює рівню прожиткового мінімуму для сім'ї, при цьому під час визначення такого доходу відповідач взяв для розрахунку дохід працездатної дружини позивача у розмірі мінімальної заробітної плати за місяць - 6700 грн з посиланням на останній абзац пп. 5 п. 4 Методики обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї для надання соціальних послуг.

Позивач зазначає, що у Методиці, якою керувалася комісія Виконавчого комітету Кам'янської міської ради Черкаської області під час прийняття оскаржуваного рішення, відсутня норма, яка регламентує врахування розміру доходу працездатного члена сім'ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги, у разі відсутності офіційних даних про дохід або відсутності офіційного доходу у працездатного члена сім'ї такої особи. Позивач вважає спірне рішення протиправним та зазначає, що оскільки він та його сім'я є внутрішньо переміщеними особами, то у даному випадку відповідач мав би застосувати пп. 13 п. 5 вказаної Методики, згідно якого середньомісячний сукупний дохід становить 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Ухвалою від 22.09.2023 суддя Черкаського окружного адміністративного суду прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у адміністративній справі, вирішив розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

12.10.2023 до суду надійшов письмовий відзив відповідача на адміністративний позов, в якому представник відповідача просив у задоволенні позову відмовити повністю, зазначивши при цьому, що згідно пп. 9 п. 5 Методики у разі відсутності офіційних даних про дохід отримувача соціальних послуг або працездатного члена його сім'ї, відсутності в таких осіб офіційного доходу, середньомісячний сукупний дохід працездатного члена його сім'ї дорівнює мінімальній заробітній платі, встановленій на кінець періоду, за який враховуються доходи. Вказав, що позивач є працездатною особою, середньомісячний сукупний дохід його працездатної дружини відповідно Методики дорівнює мінімальній заробітній платі, встановлений на кінець звітного періоду, за який враховуються доходи. Отже для розрахунку взято такі доходи: надавач - 0 грн, його дружина (працездатна непрацююча) - 6700 грн. В результаті обрахунку середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї становить 3350 грн, що перевищує встановлений державою прожитковий мінімум у розмірі 2589 грн в місяць на одну особу. Також зазначив, що відповідно до пункту 4 Методики компенсація фізичним особам не враховується до середньомісячного сукупного доходу фізичної особи, яка надає соціальні послуги, вважається за доцільне до доходу такої особи враховувати 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на кінець періоду, за який враховуються доходи, а для працездатного члена його сім'ї - мінімальну заробітну плату, що встановлена на кінець періоду, за який враховуються доходи, у зв'язку із чим вважає, що виконавчий комітет Кам'янської міської ради правомірно відмовив позивачу у наданні спірної компенсації.

17.10.2023 позивач подав відповідь на відзив, в якій зазначив, що пп. 9 п. 5 Методики передбачений виключно механізм обрахунку середньомісячного сукупного доходу отримувача соціальних послуг та середньомісячного сукупного доходу працездатного члена сім'ї отримувача соціальних послуг. Вказав, що ОСОБА_3 є членом сім'ї надавача соціальних послуг, а не отримувача, а тому для обрахунку її середньомісячного сукупного доходу не може бути застосовано пп. 9 п. 5 Методики. У методиці відсутня норма, яка регламентує врахування розміру доходу працездатного члена сім'ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги, у разі відсутності офіційних даних про дохід або відсутності офіційного доходу у працездатного члена сім'ї такої особи, у зв'язку із чим вважає, що під час визначення середньомісячного сукупного доходу сім'ї надавача соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі - ОСОБА_1 для обрахунку мали братися такі доходи: позивач - 0 грн., його дружина - 0 грн. Крім того, позивач вказав, що він та його дружина - ОСОБА_3 мають статус внутрішньо переміщених осіб, що не враховано відповідачем.

Розгляд справи по суті відповідно до частини 3 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розпочато через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до такого висновку.

Відповідно до паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 29.11.2005 зареєстровано шлюб.

Згідно довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб від 21.04.2022 № 7113-5001398431 та № 7113-5001399414 ОСОБА_1 та ОСОБА_3 є внутрішньо переміщеними особами.

Згідно довідки Управління соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації Черкаської області № 504/6-2 від 26 грудня 2022 року, ОСОБА_1 перебуває на обліку як одержувач компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі згідно постанови КМУ від 23 вересня 2020 року № 859 за ОСОБА_2 , особою з інвалідністю з дитинства 2 групи, яка згідно Висновку про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватись та самообслуговуватись № 44 від 06 грудня 2022 року потребує соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі. Компенсація призначена на період з 1 грудня 2022 року по 5 червня 2023 року в розмірі 1765 грн. 09 коп.

Комунальним некомерційним підприємством "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Кам'янської міської ради видано Висновок про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують послуги з догляду на непрофесійній основі № 32 від 01 червня 2023 року, згідно з яким ОСОБА_2 рекомендовано отримання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі від фізичної особи.

07.06.2023 комісія з комплексного визначення індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг склала Висновок про результати комплексного визначення індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, згідно з яким ОСОБА_2 потребує надання соціальних послуг з догляду.

Комісія з комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг затверджено Висновок про результати комплексного визначення індивідуальних потреб внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_2 (протокол засідання № 7 від 09.06.2023). Щодо питання про проведення обрахунку компенсації за надання соціальних послуг на непрофесійній основі надавача та працездатного члена його сім'ї комісія вирішила таке: "Вивчивши детально питання та взявши до уваги Методику обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї для надання соціальних послуг (Наказ Мінсоцполітики від 17.05.2023 № 150), надавач є працездатною особою, отримував компенсацію за догляд, яка є офіційним доходом, але відповідно до останнього абзацу пп. 5 п. 4 Методики він не враховується в обрахунок, також середньомісячний сукупний дохід його працездатної дружини відповідно Методики дорівнює мінімальній заробітній платі, встановленій на кінець періоду, за який враховуються доходи. Таким чином, для розрахунку ми беремо такі доходи: надавач - 0 грн, його дружина (працездатна непрацююча) - 6700 грн. В результаті обрахунку середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї становить 3350 грн., що перевищує прожитковий мінімум, а саме 2589 грн, в місяць на одну особу. Тому враховуючи вищевказане у наданні компенсації фізособі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі буде відмовлено".

Відповідно до рішення Виконавчого комітету Кам'янської міської ради про призначення/перерахунок компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі від 14 червня 2023 року ОСОБА_1 немає права на компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі. Середньомісячний сукупний дохід перевищує або дорівнює рівню прожиткового мінімуму для сім'ї.

Вважаючи вказане рішення протиправним, позивач звернувся в суд з цим позовом.

Під час вирішення спору по суті суд зазначає, що відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків, особам/сім'ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, визначається Законом України "Про соціальні послуги" від 17.01.2019 № 2671-VIII (далі - Закон № 2671-VIII).

Відповідно до ст. 1 Закону № 2671-VIII надавачі соціальних послуг - юридичні та фізичні особи, фізичні особи - підприємці, включені до розділу "Надавачі соціальних послуг" Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;

Отримувачі соціальних послуг - особи/сім'ї, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, яким надаються соціальні послуги;

Відповідно до ч. 7 ст. 13 Закону № 2671-VIII фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цього Закону без здійснення підприємницької діяльності, виплачується компенсація за догляд.

Розмір компенсації за догляд фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цього Закону без здійснення підприємницької діяльності на непрофесійній основі, незалежно від кількості осіб, за якими здійснюється догляд, розраховується як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, встановленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги, та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи - надавача соціальної послуги за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення із заявою про згоду надавати соціальні послуги. Середньомісячний сукупний дохід фізичної особи - надавача соціальної послуги визначається шляхом автоматизованого обміну наявними даними між інформаційно-телекомунікаційними системами органів влади, підприємств, установ, організацій та обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу її сім'ї на кількість членів сім'ї, які включаються до її складу. Методика обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Розмір компенсації за догляд фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цього Закону без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, визначається з розрахунку 70 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі за одну годину догляду за однією особою, але не більше 360 годин на місяць.

Компенсація за догляд фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цього Закону без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, виплачується фізичним особам - надавачам соціальних послуг, які не перебувають у трудових відносинах, не є фізичними особами - підприємцями, не провадять незалежної професійної діяльності (наукової, літературної, артистичної, художньої, освітньої або викладацької, а також медичної, юридичної практики, у тому числі адвокатської, нотаріальної діяльності тощо), не перебувають на обліку як безробітні.

Компенсація за догляд фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цього Закону без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, виплачується відповідно до тристороннього договору про надання соціальних послуг з догляду, що укладається у письмовій формі між фізичною особою - надавачем соціальних послуг з догляду, отримувачем соціальних послуг з догляду або його законним представником та структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міської ради міст обласного значення, рад об'єднаних територіальних громад.

Однією з істотних умов такого договору є кількість годин надання соціальних послуг з догляду на місяць.

У разі введення надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях компенсація за догляд, передбачена цією частиною, особам із числа внутрішньо переміщених осіб за новим місцем їх проживання/перебування разом із особами, за якими вони здійснюють догляд, призначається і виплачується в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації за догляд затверджує Кабінет Міністрів України.

Відповідно до Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.10.2021 № 1040, якщо у зв'язку з введенням в Україні або окремих її місцевостях надзвичайного або воєнного стану фізична особа, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, та особа, якій вона надає соціальні послуги з догляду, стали внутрішньо переміщеними особами, компенсація призначається і виплачується за новим місцем їх проживання/перебування.

Аналіз вказаних положень вказує, що розмір компенсації за догляд фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду розраховується як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, встановленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги, та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи - надавача соціальної послуги за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення із заявою про згоду надавати соціальні послуги.

Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї для визначення права особи на отримання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів, з установленням диференційованої плати, за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб, права фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі (далі - фізична особа, яка надає соціальні послуги), на отримання компенсації за догляд, що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги, без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг особам із числа членів своєї сім'ї, які спільно з нею проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки (далі - компенсація), та розміру компенсації встановлено Методикою обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї для надання соціальних послуг затвердженої Наказом Міністерства соціальної політики України від 17.05.2022 року № 150 (далі - Методика).

Відповідно до пп. 5 п. 4 Методики до середньомісячного сукупного доходу сім'ї отримувача соціальних послуг/ фізичної особи, яка надає соціальні послуги включаються соціальні виплати, які призначаються органами соціального захисту населення, крім компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги.

Суд встановив, що відповідно до відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про джерела/суми виплачених доходів (а.с. 30) позивач у І кварталі 2023 року отримував виключно компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги, яка відповідно до пп. 5 п. 4 Методики не включається до середньомісячного сукупного доходу сім'ї надавача соціальних послуг.

Крім того, відповідно до відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про джерела/суми виплачених доходів (а.с. 31) відсутня інформація про доходи ОСОБА_3 (член сім'ї надавача соціальних послуг).

Як встановив суд, у зв'язку із відсутністю інформації про доходи ОСОБА_3 (члена сім'ї надавача соціальних послуг) відповідач встановив її дохід у розмірі мінімальної заробітної плати (6700 грн) на підставі пп. 9 п. 5 Методики (про що відповідач зазначив у листі від 16.06.2023 № 1264/02-20, а.с.24).

Відповідно до пп. 9 п. 5 Методики у разі відсутності офіційних даних про дохід отримувача соціальних послуг або працездатного члена його сім'ї, відсутності в таких осіб офіційного доходу - середньомісячний сукупний дохід отримувача соціальних послуг дорівнює одному прожитковому мінімуму для непрацездатних осіб, встановленому на кінець періоду, за який враховуються доходи, а середньомісячний сукупний дохід працездатного члена його сім'ї дорівнює мінімальній заробітній платі, встановленій на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Таким чином, пп. 9 п. 5 Методики регулює порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу отримувача соціальних послуг.

Разом з тим, відповідно до п. 2 Методики до складу сім'ї отримувача соціальних послуг включаються особи, які спільно з ним проживають, ведуть з ним спільний побут, мають взаємні права та обов'язки і поєднані з ним на підставі шлюбу / кровного споріднення / усиновлення / на інших підставах, які не заборонено законом і не суперечать моральним засадам суспільства.

Склад сім'ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги, визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року № 859 "Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі".

Згідно п. 5 Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року № 859, до складу сім'ї фізичної особи, яка звертається за призначенням компенсації, включаються, зокрема, дружина.

Аналіз вказаних положень вказує на те, що дружина ОСОБА_1 - ОСОБА_3 , у відповідності до вказаних положень Методики та Порядку № 859, є виключно членом сім'ї надавача соціальних послуг та не входить до складу сім'ї отримувача соціальних послуг.

З урахуванням зазначеного, суд вважає необґрунтованим обрахунок відповідачем середньомісячного сукупного доходу сім'ї надавача соціальних послуг з використанням алгоритму обрахунку, встановленого пп. 9 п. 5 Методики для середньомісячного сукупного доходу сім'ї отримувача соціальних послуг.

Додатково суд зауважує, що відповідно до пп. 13 п. 5 Методики в отримувача соціальних послуг та працездатного члена його сім'ї, у яких відсутні доходи, або відомості про доходи яких відсутні, якщо вони є внутрішньо переміщеними особами, які опинилися у складних життєвих обставинах через шкоду, завдану бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією, середньомісячний сукупний дохід становить 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Таким чином, враховуючи невірне застосування відповідачем одних положень Методики та неврахування інших положень, суд вважає, що спірне рішення є протиправним.

Під час обрання способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з того, що відповідач не врахував вищевказані фактичні обставини справи у зв'язку із чим слід зобов'язати відповідача повторно розглянути питання про призначення позивачу компенсації як фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі ОСОБА_2 та прийняти рішення за наслідками розгляду питання з урахуванням висновків суду в мотивувальній частині цього рішення.

Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд при вирішенні спору враховує приписи статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити.

Під час вирішення питання про розподіл судових витрат, суд враховує таке.

Згідно статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду; пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов'язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.

Відповідно до частини 1 статті 139 вказаного Кодексу при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Зважаючи на те, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню, то судові витрати, які підлягають відшкодуванню, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 14, 73-77, 139, 242 - 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Кам'янської міської ради Черкаської області про призначення/перерахунок компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі від 14 червня 2023 року.

Зобов'язати Виконавчий комітет Кам'янської міської ради Черкаської області повторно розглянути питання про призначення ОСОБА_1 компенсації як фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі ОСОБА_2 та прийняти рішення за наслідками розгляду питання з урахуванням висновків суду в мотивувальній частині цього рішення.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Виконавчого комітету Кам'янської міської ради на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору в розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) грн 60 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду у строк, встановлений статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Учасники справи:

1) позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1);

2) відповідач - Виконавчий комітет Кам'янської міської ради (20801, Черкаська область, Черкаський район, м. Кам'янка, вул. Героїв Майдану, 37, код ЄДРПОУ 04060855).

Рішення складене у повному обсязі та підписане 22.11.2023.

Суддя Василь ГАВРИЛЮК