Ухвала від 21.11.2023 по справі 760/18221/22

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 760/18221/22

УХВАЛА

21 листопада 2023 року м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Мельничука В.П. та суддів Костюк Л.О., Оксененка О.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу судді Солом'янського районного суду м. Києва від 15 березня 2023 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до поліцейського 4-ї роти інспектора Управління патрульної поліції в м. Києві сержанта поліції Магдича Владислава Романовича, Управління патрульної поліції в м. Києві про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою судді Солом'янського районного суду м. Києва від 15 березня 2023 року адміністративний позов повернуто позивачу.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу судді Солом'янського районного суду м. Києва від 15 березня 2023 року та ухвалити нове судове рішення, яким направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвалою судді Шостого апеляційного адміністративного суду 31 липня 2023 року витребувано з Солом'янського районного суду м. Києва адміністративну справу № 760/18221/22.

До Шостого апеляційного адміністративного суду з Солом'янського районного суду м. Києва надійшла адміністративна справа № 760/18221/22.

Відповідно до ч. 5 ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Розмір судового збору, що підлягає сплаті при поданні апеляційної скарги в адміністративній справі визначено Законом України "Про судовий збір" з урахуванням змін до вказаного Закону.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду судовий збір справляється в 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Виходячи зі вказаного, ОСОБА_1 при зверненні до суду з даною апеляційною скаргою повинен був сплатити судовий збір в розмірі 2684,00 грн. (1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Вказаною особою в порушення зазначених вимог законодавства не було дотримано вказані вимоги ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України та не додано документ про сплату судового збору.

Ухвалою судді Шостого апеляційного адміністративного суду від 31 жовтня 2023 року зазначену апеляційну скаргу залишено без руху через її невідповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України.

Вказаній особі надано строк для усунення зазначених вище недоліків п'ять днів з часу отримання копії зазначеної вище ухвали суду апеляційної інстанції.

Згідно відомостей рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу, копію ухвали судді Шостого апеляційного адміністративного суду від 31 жовтня 2023 року про залишення апеляційної скарги без руху вручено адресату 06 листопада 2023 року.

Строк виконання вимог зазначеної вище ухвали судді суду апеляційної інстанції сплинув 13 листопада 2023 року.

Колегія суддів звертає увагу, що ОСОБА_1 було надано достатній строк для сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу судді Солом'янського районного суду м. Києва від 15 березня 2023 року.

Однак вказаною особою недоліки апеляційної скарги зазначені в ухвалі судді Шостого апеляційного адміністративного суду від 31 жовтня 2023 року в наданий строк та в розумний строк надходження кореспонденції не усунуто.

Відповідно до ч. 5 ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Таким чином, зважаючи на викладене, колегія суддів дійшла висновку про необхідність повернення апеляційної скарги.

Керуючись ст. ст. 241, 242, 243, 248, 298, 321, 322, 325, 328, 329, 331 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу судді Солом'янського районного суду м. Києва від 15 березня 2023 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до поліцейського 4-ї роти інспектора Управління патрульної поліції в м. Києві сержанта поліції Магдича Владислава Романовича, Управління патрульної поліції в м. Києві про скасування постанови про адміністративне правопорушення - повернути особі, яка її подала.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Суддя-доповідач: В.П. Мельничук

Судді: Л.О. Костюк

О.М. Оксененко

Попередній документ
115112258
Наступний документ
115112260
Інформація про рішення:
№ рішення: 115112259
№ справи: 760/18221/22
Дата рішення: 21.11.2023
Дата публікації: 24.11.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Шостий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо; дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них; дорожнього руху
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (13.12.2023)
Дата надходження: 13.12.2023
Предмет позову: про адміністративне правопорушення
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЕПЕЛЬ ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА
КАШПУР О В
МЕЛЬНИЧУК ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
СОКОЛОВ В М
УСАТОВА ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
суддя-доповідач:
ЕПЕЛЬ ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА
КАШПУР О В
МЕЛЬНИЧУК ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
СОКОЛОВ В М
УСАТОВА ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
відповідач:
Поіцейський 4 роти інспектор Управління патрульної поліції в м. Києві сержант поліції Магдич В.Р.
Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції
відповідач (боржник):
поліцейський 4 роти інспектор Управління Патрульної поліції в м. Києві Магдич В. Р.
Поліцейський 4 роти інспектор Управління патрульної поліції в м.Києві сержант поліції Магдич В.Р.
Управління патрульної поліції в м. Києві
Управління патрульної поліції в м.Києві
заявник апеляційної інстанції:
Антюшин Олег Олегович
суддя-учасник колегії:
ГУБСЬКА ЛЮДМИЛА ВІКТОРІВНА
ЄРЕСЬКО Л О
КАРПУШОВА ОЛЕНА ВІТАЛІЇВНА
КОСТЮК ЛЮБОВ ОЛЕКСАНДРІВНА
ОКСЕНЕНКО ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ
УХАНЕНКО С А