Головуючий суддя в суді І інстанції
Козіна С.М.
Єдиний унікальний № 368/802/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 листопада 2023 року суддя Ржищівського міського суду Київської області Козіна С.М., перевіривши адміністративний позов ОСОБА_1 до Кагарлицької міської ради Обухівського району Київської області про визнання незаконним та скасування рішення міської ради, -
ВСТАНОВИВ:
20 листопада 2023 року до Ржищівського міського суду Київської області з Кагарлицького районного суду Київської області на підставі розпорядження голови суду від 09 листопада 2023 року надійшла адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Кагарлицької міської ради Обухівського району Київської області про визнання незаконним та скасування рішення міської ради, для розгляду. Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20 листопада 2023 року, - визначено головуючого суддю Козіну С.М.
Ухвалою Кагарлицького районного суду Київської області від 22 червня 2023 року було відкрито провадження у справі (а.с. 37).
Відповідно до ч. 1 ст. 1 КАС України, Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Згідно із ст.ст. 7, 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом. Доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Статтею 19 КАС України передбачено перелік справ, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, а саме: юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема:
- спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
За змістом ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
При перевірці підсудності адміністративного позову ОСОБА_1 судом встановлено, що згідно ч. 1 ст. 20 КАС України, яка розмежовує предметну юрисдикцію адміністративних судів, в переліку справ, які розглядаються місцевими загальними судами, як адміністративними судами, відсутня дана категорія справ, а саме - спір фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів).
Таким чином, зазначена справа за позовом ОСОБА_1 , відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України предметно не підпадає під юрисдикцію Ржищівського міського суду Київської області як адміністративного суду, а відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України підсудна Київському окружному адміністративному суду.
У відповідності до вимог п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Тому, суддя вважає за необхідне передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кагарлицької міської ради Обухівського району Київської області про визнання незаконним та скасування рішення міської ради на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 20, 29, 294, 295 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу № 368/802/23 (провадження № 2-а/368/12/23) за позовом ОСОБА_1 до Кагарлицької міської ради Обухівського району Київської області про визнання незаконним та скасування рішення міської ради, - передати на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя