Справа №: 307/5154/23
Провадження № 3/307/1891/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2023 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Чопик В.В., розглянувши матеріали, якi надійшли від відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст.204-1 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення (КУпАП)
ВСТАНОВИВ:
29 вересня 2023 року, о 19 год. 10 хв., прикордонним нарядом «Адміністративно-оперативна група» в межах прикордонної смуги, на напрямку знаку № 285 (територія Солотвинської об'єднаної територіальної громади Тячівського району Закарпатської області), на відстані 300 метрів до лінії державного кордону було виявлено та в подальшому затримано громадянина України ОСОБА_1 , за спробу незаконного перетину державного кордону з України до Румунії поза пунктами пропуску через державний кордон, чим порушив вимоги ст.. 9, ст.. 12 ЗУ «Про державний кордон України» від 04.11.1991 р. та вчинив правопорушення відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 204-1 ч. 1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, однак надав суду заяву в якій просить суд справу розглянути у його відсутності.
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 2041 КУпАП - перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України, що стверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 004282 від 30 вересня 2023 року, протоколом про адміністративне затримання від 29.09.2023, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 29.09.2023, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 .
Обираючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, враховую ступінь його вини, характер вчиненого ним правопорушення.
А тому, керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 2041 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд на протязі 10 днів з дня її винесення.
Суддя В.В. Чопик