Справа № 589/5783/23
Провадження № 1-кс/589/1650/23
15 листопада 2023 року
Слідчий суддя Шосткинського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Шосткинської окружної прокуратури Сумської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,
Слідчий звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до інформації які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 .
Зважаючи на те, що необхідно отримати інформацію про рух коштів, слідчий просить задовольнити клопотання.
Слідчий в судове засідання не з'явився. Надав заяву про розгляд клопотання без його участі.
Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з'явився. Про час та місце розгляду клопотання повідомлявся. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Суд перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку учасників кримінального провадження дійшов таких висновків:
В провадженні слідчого відділу Шосткинського РУП Головного управління Національної поліції в Сумській області знаходиться кримінальне провадження № 12023200490001148 від 26.09.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.
З матеріалів клопотання вбачається, що 22.09.2023 невстановлена особа, діючи в умовах воєнного стану при невідомих обставинах заволоділа грошовими коштами з банківської картки відкритої в " ІНФОРМАЦІЯ_1 " на ім'я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , завдавши останній матеріальний збиток на загальну суму 2630 грн.
З пояснень ОСОБА_5 вбачається, що у неї є банківська картка « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на яку зараховується пенсія 22 числа кожного місяця. 22.09.2023 близько 11:00 години на її банківську картку надійшло зарахування пенсії в сумі 2760 грн. 51 коп. Через деякий час, вона вирішила перевірити свій рахунок в додатку « ІНФОРМАЦІЯ_3 » однак в додаток зайти не змогла. Після чого, вона попросила свою доньку ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , про те, щоб вона сходила до найближчого банкомату та перевірила кошти на рахунку. Близько 15:00 години 25.09.2023 на її мобільний телефон зателефонувала її донька та повідомила, що кошти на картці відсутні, куди вони зникли їй не відомо.
Крім цього в наданій виписці ОСОБА_5 по її рахунку зазначено, що 22.09.2023 з її рахунку були дві транзакції, щодо переказу коштів. Також у вказаній виписці зазначено, що ОСОБА_5 користується рахунком № НОМЕР_1 .
Таким чином, з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що отримання відомостей щодо руху коштів по рахунку № НОМЕР_1 , а також інформація щодо деталей проведених транзакцій, матиме суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
В інший спосіб отримати документи, що містять інформацію зазначену в вищевказаному запиті акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », АДРЕСА_1 ) неможливо, оскільки лише банківська установа володіє вказаними документами.
Крім того, згідно зі ст. 162 КПК України, документи, які містяться в банківських справах АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », містять охоронювану законом комерційну та банківську таємницю.
Згідно із ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідно рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі , документи :
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В клопотання зазначені речі та документи до яких просить слідчий надати доступ.
Підставами вважати, що зазначені речі та документи знаходяться у володінні особи, вказаної у клопотанні є те, що транзакція проводилась в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Зазначені речі та документи не є речами, до яких заборонено доступ відповідно до ст. 161 КПК.
Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженню здійснюється групою слідчих у складі: слідчого СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 (старшого групи), слідчого СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_7 , слідчого СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області лейтенанта поліції ОСОБА_8 , слідчого СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області лейтенанта поліції ОСОБА_9 , слідчого СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_10 , слідчого СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області лейтенанта поліції ОСОБА_11 , старшого слідчого СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області капітана поліції ОСОБА_12 , старшого слідчого СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській обл. капітана поліції ОСОБА_13 , слідчого СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області капітана поліції ОСОБА_14 , старшого слідчого СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області капітана поліції ОСОБА_15 .
Отже, беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що згідно матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що отримання копій документації банківської установи матиме суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та можливого встановлення способу та мотиву вчинення кримінального правопорушення, рахунку злочинців та інших обставин вчинення злочину.
Отримання вищевказаної інформації, у інший спосіб неможливе.
Так як інформація, що міститься в таких документах, може бути використана як доказ для встановлення обставин у кримінальному провадженні та іншими способами таку інформацію неможливо отримати, то слід надати дозвіл на доступ до такої інформації слідчому, що звернувся з зазначеним клопотанням.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 132, 159-164, 370, 372 КПК України, слідчий суддя
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим які здійснюють досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні, а саме слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області лейтенанту поліції ОСОБА_8 , слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області лейтенанту поліції ОСОБА_9 , слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області лейтенанту поліції ОСОБА_11 , слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , старшому слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області капітану поліції ОСОБА_12 , старшому слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській обл. капітану поліції ОСОБА_13 , слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області капітану поліції ОСОБА_14 , старшому слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області капітану поліції ОСОБА_15 , тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
• інформацію щодо руху коштів по рахунку № НОМЕР_1 за період часу з 00:01 год. 22.09.2023 по 23:59 год. 22.09.2023 включно, з розкриттям інформації про рахунки, на які здійснювались перекази із зазначеного рахунку за цей же період часу, та їх власників;
• юридичну справу держателя рахунку № НОМЕР_1 ;
• детальну інформацію щодо закріплених фінансових та контактних номерів телефонів до банківського рахунку № НОМЕР_1 та закріплених банківських карток за ним, а також детальну інформацію щодо дати, часу, місця, номерів банкоматів чи терміналів, за допомогою яких здійснювалась зміна фінансових та контактних номерів телефонів закріплених за вказаною банківською карткою, за період часу з 00:01 год. 20.09.2023 по 23:59 год. 22.09.2023 включно;
• інформацію про IP- адресу пристрою з якого було здійснено вхід до облікового запису користувача рахунку № НОМЕР_1 у мобільному додатку « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та « ІНФОРМАЦІЯ_5 » або комп'ютерної версії « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у період часу з 00:01 год. 22.09.2023 по 23:59 год. 22.09.2023 включно, із зазначенням точного часу та дати входу, MAC- адреси пристрою до якого було підключено вказаний пристрій, місця перебування пристрою, ідентифікуючі данні вказаного пристрою з урахуванням моделі, серійного номер, imei;
• даних фотофіксації осіб, що знімали кошти з № НОМЕР_1 за період часу з 00:01 год. 22.09.2023 по 23:59 год. 22.09.2023 включно.
Строк дії ухвали до 15.01.2024 включно.
У разі невиконання ухвали, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_1