КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду
10 листопада 2023 року 640/26098/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Закарпатської митниці Державної митної служби України про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Закарпатської митниці Державної митної служби України, в якому просить суд:
- визнати незаконним та скасувати наказ Закарпатської митниці Державної митної служби України про припинення державної служби № 645-о від 09.08.2021 року;
- поновити позивача на посаді державного інспектора відділу митного оформлення № 1 митного поста Дякове-автомобільний Закарпатської митниці Державної митної служби України;
- стягнути з Закарпатської митниці Державної митної служби України на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу з 10.08.2021 року по день ухвалення рішення про поновлення на посаді.
У якості підстав позову позивач зазначає, що відповідач звільнив позивача із займаної посади з порушенням приписів трудового законодавства.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.09.2022 відкрите провадження в адміністративній справі.
На виконання положень п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України №2825-ІХ, Окружним адміністративним судом міста Києва скеровано за належністю матеріали справи № 640/26098/21 до Київського окружного адміністративного суду.
За результатом автоматизованого розподілу, справу № 640/26098/21 передано на розгляд судді Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д. 07.11.2023.
Розглянувши матеріали позовної заяви та вирішуючи питання про прийняття адміністративної справи до провадження, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 2 ст. 26 Кодексу адміністративного судочинства України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з матеріалами позовної заяви зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання позивача є АДРЕСА_1 . Фактичним місцем проживання позивача є: АДРЕСА_2 .
Місцезнаходженням відповідача, згідно з даними Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України є: Україна, 88000, Закарпатська обл., місто Ужгород, вул.Собранецька, будинок 20.
Таким чином, дана адміністративна справа підсудна окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Ужгород або Вінницю.
Відповідно до Указу Президента України від 16.11.2004 “Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів”, в системі адміністративних судів діє Київський окружний адміністративний суд. Однак, територіальна юрисдикція даного суду поширюється на Київську область.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з частинами шостою та восьмою статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги після залишення її без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 27, 29, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи що підстави, передбачені ст. 27 Кодексу адміністративного судочинства України, для застосування виключної підсудності відсутні, з метою дотримання засад рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом шляхом забезпечення гарантії доступності правосуддя та реалізації права на судовий захист, тобто розумну можливість представляти справу в умовах, що не ставлять одну сторону у становище суттєво менш сприятливе ніж іншу сторону, забезпечення фактичної змагальності, процесуальної рівності, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для передачі даної справи за підсудністю до Закарпатського окружного адміністративному суду.
Керуючись статтями 29, 48, 52, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Адміністративну справу № 640/26098/21 передати за підсудністю до Закарпатського окружного адміністративного суду.
2. Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
3 . Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя Панченко Н.Д.