Постанова від 10.11.2023 по справі 300/5065/22

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2023 рокуЛьвівСправа № 300/5065/22 пров. № А/857/15717/23

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Хобор Р.Б.,

суддів Бруновської Н.В. Шавеля Р.М.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28 липня 2023 року, ухвалене суддею Біньковською Н.В. у м. Івано-Франківську за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у справі № 300/5065/22 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача у якому просить суд:

- визнати протиправною відмову відповідача щодо перерахунку вислуги років та підготовки пакету документів для подання в Головне управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області, для призначення пенсії за вислугу років (від 15.07.2022 року № К-93/123/12/01-2022);

- зобов'язати відповідача перерахувати вислугу років, зарахувавши до календарної вислуги років, пільгову вислугу років для виходу на пенсію та підготувати пакет документів для подання в Головне управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області, для призначення пенсії за вислугу років.

28 липня 2023 року Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв рішення, яким позов задовольнив.

Визнав протиправною відмову Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області у зарахуванні пільгової вислуги років ОСОБА_1 до календарної вислуги років та в оформленні і поданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області документів для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Зобов'язав Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області здійснити перерахунок та зарахувати ОСОБА_1 до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу в пільговому обчисленні, та оформити і подати необхідні документи до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, згідно з Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Приймаючи рішення у цій справі, суд першої інстанції виходив з того, що пільговий період служби є календарною одиницею виміру та повинен бути врахований до вислуги років, яка підлягає обчисленню та застосуванню для призначення пенсії за вислугу років. Зважаючи на вислугу років у пільговому обчисленні, позивач, на думку суду першої інстанції, набув право на призначення пенсії за вислугу років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ». При цьому, суд першої інстанції вказав, що відповідач є уповноваженим органом на підготовку та подання документів про стаж служби та розмір грошового забезпечення необхідні для призначення пенсії.

Не погодившись із цим рішенням суду, його оскаржив відповідач, подавши апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду першої інстанції скасувати та постановити нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити.

У обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач зазначає те, що відповідно до пункту «а» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, які на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки і 6 місяців. При цьому, враховується лише календарна вислуга років без пільгового обчислення. Зважаючи на те, що позивач не має необхідної календарної вислуги років, відповідач відмовив у підготовці та поданні документів для призначення пенсії.

Заслухавши суддю - доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, апеляційний суд при розгляді цієї справи виходить з наступних міркувань.

Суд першої інстанції встановив те, що позивач з 18.06.1999 по 19.10.2002 проходив службу в Збройних Силах України, з 26.07.2001 по 06.11.2015 проходив службу в органах внутрішніх справ, а з 07.11.2015 по 09.08.2016 проходив службу в Національній поліції України.

09.08.2016 року позивач звільнений зі служби в поліції відповідно до пункту 7 частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію».

Адвокат позивача звернувся до відповідача із адвокатським запитом від 31.01.2022 року № 31/02-01-/2022, в якому просив надати наступну інформацію:

- яка вислуга років у ОСОБА_1 ;

- якими нормативно-правовими актами керується Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області при підрахунку вислуги років співробітників;

- чи враховано право ОСОБА_1 на пільгу при підрахунку вислуги років та чи ця пільга відображається в послужному списку.

Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області, листом від 17.02.2022 року № С-15/123/12-01-2022, повідомило про те, що вислуга років ОСОБА_1 на день звільнення, а саме станом на 09.08.2016 року, становить: календарна 16 років 04 місяці 14 днів.

05.07.2022 року позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив провести перерахунок вислуги років, зарахувавши до календарної вислуги років пільгову вислугу, а саме: час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції на території Харківської, Донецької та Луганської областей в наступні періоди: з 01.05.2014 по 30.06.2014, з 02.08.2014 по 14.09.2014, з 14.09.2014 по 12.10.2014, з 15.02.2015 по 15.03.2015 та час служби в підрозділі міліції особливого призначення «Беркут» з 26.12.2001 року по 27.02.2014 року і підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області документи для призначення пенсії.

Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області, листом від 15.07.2022 року № 3К-93/12/01-2022, повідомило позивача про те, що на день звільнення календарна вислуга років позивача становить 16 років 04 місяці 14 днів. Позивач не має права на пенсію за вислугу років, відповідно до статті 12 Закону України Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», оскільки, не має вислуги років 22 календарних роки і 6 місяців.

Вважаючи протиправним дії відповідача, які полягають у не зарахуванні до календарної вислуги років пільгової вислуги років та не оформленні і не поданні до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області документів для призначення пенсії за вислугу років, позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку правильності вирішення судом першої інстанції даного публічно - правового спору, суд апеляційної інстанції виходить із такого.

Пенсія за вислугу років особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б»-«д», «ж» статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, призначається на підставі пункту «а» частини першої статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», за умови, якщо вони звільнені зі служби з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки і 6 місяців і більше.

Згідно з частиною 4 статті 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», при призначенні пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, враховуються тільки повні роки вислуги років або страхового стажу без округлення фактичного розміру вислуги років чи страхового стажу в бік збільшення.

Відповідно до статті 17-1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначених вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 затверджено Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей (далі -Порядок № 393).

Відповідно до пункту 3 Порядку № 393 (в редакції на час виникнення у позивача права на пенсію), до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах:

- час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції (один місяць за три місяці);

- у військових частинах і підрозділах внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії з охорони дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні, у підрозділах Управління державної охорони, Служби судової охорони, що визначаються в установленому порядку, а також у підрозділах спеціального призначення Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, установ виконання покарань органів внутрішніх справ, воєнізованих формуваннях Державної кримінально-виконавчої служби, у частинах і підрозділах (загонах) спеціального призначення внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та у підрозділах міліції особливого призначення за Переліком посад і умовами (в порядку), що визначаються керівниками відповідних міністерств і відомств (один місяць за півтора місяці).

Апеляційний суд встановив те, що позивач брав участь в антитерористичній операції забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції на території Харківської, Донецької та Луганської областей в наступні періоди: з 01.05.2014 по 30.06.2014, з 02.08.2014 по 14.09.2014, з 14.09.2014 по 12.10.2014, з 15.02.2015 по 15.03.2015.

Цей час, відповідно до пункту 3 Порядку № 393, зараховується до вислуги років для призначення пенсії з розрахунку 1 місяць служби за три місяці.

Апеляційний суд також встановив те, що у період з 26.12.2001 року по 27.02.2014 року позивач проходив службу в підрозділі міліції особливого призначення «Беркут».

Наказом МВС від 13.03.2-12 року № 198 затвердженого перелік посад рядового і начальницького складу підрозділів міліції особливого призначення «Беркут», час проходження служби на яких зараховується до вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах.

Відповідно до цього наказу, посади на яких проходив службу позивач, а саме: міліціонер оперативного взводу, командир відділення оперативного взводу, заступник командира оперативного взводу, інспектор черговий чергової частини, зараховуються до вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах один місяць за півтора місяці.

Отже, цей час, відповідно до пункту 3 Порядку № 393, зараховується до вислуги років для призначення пенсії з розрахунку 1 місяць служби за півтора місяці.

Таким чином, до пільгової вислуги років позивача необхідно зарахувати час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції на території Харківської, Донецької та Луганської областей в наступні періоди: з 01.05.2014 по 30.06.2014, з 02.08.2014 по 14.09.2014, з 14.09.2014 по 12.10.2014, з 15.02.2015 по 15.03.2015 та час служби в підрозділі міліції особливого призначення «Беркут» з 26.12.2001 року по 27.02.2014 року.

Статтею 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Таким чином, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» як єдину, обов'язкову умову призначення пенсії за вислугу років передбачає наявність у особи певної кількості років певного виду служби (вислуги). При цьому, наявність у особи певної кількості років певного виду служби забезпечує право на пенсію за вислугу років безвідносно до віку та працездатності особи.

Визначення у Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» вислуги саме в календарних роках передбачає обов'язкову вислугу усіх календарних днів (365), що в такому випадку і буде становити календарний рік і буде відповідати правилу, закріпленому в частині 4 статті 17 цього ж Закону, щодо можливості врахування при призначенні пенсії тільки повних років вислуги.

Таким чином, передбачена Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга - це вислуга, яка складається з повної кількості календарних днів відповідного періоду (календарний рік - 365 календарних днів, календарний місяць - 30 календарних днів).

Передбачені статтею 17-1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пільгові умови призначення пенсій, відповідно до Порядку 393, полягають в пільговому (кратному) зарахуванні вислуги років.

При цьому, таке зарахування не є самостійним видом вислуги і не конкурує з її календарним обчисленням, а є лише пільговим зарахуванням уже наявної вислуги. Фактична тривалість вислуги при такому зарахуванні не змінюється, а лише зараховується на пільгових (кратних) умовах.

Завдяки такому зарахуванню необхідну кількість років для призначення пенсії за вислугу років особа набуває швидше, порівняно із зарахуванням вислуги на загальних (не пільгових) умовах, що і становить природу пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Таку позицію висловив Верховний Суд у постанові від 14 квітня 2021 року у справі № 480/4241/18.

Отже, пільговий стаж служби зараховується до календарної вислуги років для призначення пенсії.

Тому апеляційний суд вважає, що позовну вимогу про визнання протиправною відмови у зарахуванні пільгової вислуги років служби ОСОБА_1 до календарної вислуги років позивача необхідно задовольнити.

Одночасно, відповідача необхідно зобов'язати зарахувати до календарної вислуги років позивача його пільгову вислугу років.

Що стосується позовних вимог про визнання дій відповідача щодо відмови відповідача підготувати пакет документів відносно позивача для подачі до Головного управління Пенсійного фонду України для призначення пенсії за вислугу років та зобов'язати відповідача вчинити відповідні дії, то апеляційний суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з інших соціальних питань, яка затверджена наказом МВС від 17.09.2018 року № 760, (далі - Інструкція № 760), уповноважені структурні підрозділи:

1) приймають від особи, яка набула право на пенсію відповідно до Закону, заяву про призначення пенсії, документи згідно з Порядком.

Не пізніше наступного робочого дня інформують письмово в довільній формі підрозділи персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерські підрозділи) про необхідність оформлення та подання уповноваженому структурному підрозділу документів для призначення (перерахунку) пенсії;

2) здійснюють перевірку обчислення вислуги років (страхового стажу) для призначення пенсії;

3) здійснюють перевірку поданих для призначення пенсії документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта та інших документів;

4) у разі якщо до заяви про призначення пенсії не додано необхідних для цього документів, витребовують їх від відповідного підрозділу персоналу (кадрового забезпечення) та підрозділу фінансового забезпечення (бухгалтерського підрозділу).

Витребовувати документи, подання яких не передбачено Порядком, забороняється;

5) у 10-денний строк з дня одержання заяви про призначення пенсії та всіх необхідних документів оформлюють особі, якій оформлюється пенсія, подання про призначення пенсії за формою, установленою Порядком, та направляють до органу, що призначає пенсії, за місцем проживання особи.

Відповідно до цих норм права, після отримання заяви особи про призначення пенсії, уповноважений структурний підрозділ, зокрема, здійснює перевірку обчислення вислуги років (страхового стажу) для призначення пенсії та оформлює подання про призначення пенсії, яке направляє до органу, що призначає пенсії, за місцем проживання особи.

Апеляційний суд встановив, що позивач 05.07.2022 року звернувся до відповідача із заявою, в якій просив провести перерахунок вислуги років, зарахувавши до календарної вислуги років пільгову вислугу, а саме: час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції на території Харківської, Донецької та Луганської областей в наступні періоди: з 01.05.2014 по 30.06.2014, з 02.08.2014 по 14.09.2014, з 14.09.2014 по 12.10.2014, з 15.02.2015 по 15.03.2015 та час служби в підрозділі міліції особливого призначення «Беркут» з 26.12.2001 року по 27.02.2014 року і підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області документи для призначення пенсії.

Також апеляційний суд встановив, що відповідач, під час розгляду заяви позивача від 05.07.2022 року про перерахунок вислуги років встановив те, що позивач не має вислуги років, достатньої для призначення пенсії.

Однак, на переконання апеляційного суду, такий висновок відповідача є передчасним.

Разом з тим, апеляційний суд не наділений повноваженнями обчислювати вислугу років позивача, підмінюючи у такий спосіб відповідача, який, відповідно до норм чинного законодавства, уповноважений проводити такий підрахунок.

Апеляційний суд вважає, що право позивача порушено під час підрахунку вислуги років, в процесі розгляду заяви про перерахунок вислуги років, а тому вважає за необхідне відновити порушене право позивача саме з цієї стадії розгляду заяви позивача про перерахунок вислуги років

Враховуючи наведене, на думку апеляційного суду, передчасною є вимога позивача про зобов'язання відповідача підготувати пакет документів для подачі в Головне управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області для призначення пенсії за вислугу років.

Апеляційний суд наголошує на тому, що відповідач заяву позивача про призначення пенсії за вислугу років не розглянув та право позивача на призначення пенсії за вислугу років не встановив, що є підставою для відмови у задоволенні позовної вимоги про зобов'язання відповідача підготувати пакет документів для подачі в Головне управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області для призначення пенсії за вислугу років

Відповідно до частини 2 статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

За наведених обставин апеляційний суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та позов задовольнити частково, шляхом:

- визнання протиправними дій Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області щодо не зарахування до календарної вислуги років для призначення пенсії ОСОБА_1 пільгової вислуги років ОСОБА_1 , а саме: часу участі ОСОБА_1 в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції на території Харківської, Донецької та Луганської областей з 01.05.2014 по 30.06.2014, з 02.08.2014 по 14.09.2014, з 14.09.2014 по 12.10.2014, з 15.02.2015 по 15.03.2015 та часу служби ОСОБА_1 в підрозділі міліції особливого призначення «Беркут» з 26.12.2001 року по 27.02.2014 року.

- зобов'язання Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 05.07.2022 року про перерахунок вислуги років;

- зобов'язання Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області під час повторного розгляду заяви ОСОБА_1 від 05.07.2022 року про перерахунок вислуги років зарахувати ОСОБА_1 до календарної вислуги років для призначення пенсії пільгову вислугу років ОСОБА_1 , а саме: час участі ОСОБА_1 в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції на території Харківської, Донецької та Луганської областей з 01.05.2014 по 30.06.2014, з 02.08.2014 по 14.09.2014, з 14.09.2014 по 12.10.2014, з 15.02.2015 по 15.03.2015 та час служби ОСОБА_1 в підрозділі міліції особливого призначення «Беркут» з 26.12.2001 року по 27.02.2014 року.

Водночас, суд першої інстанції не врахував, що відповідач не здійснив розрахунок пільгової вислуги років позивача, в тому числі не зарахував її до календарної, внаслідок чого помилково зобов'язав відповідача оформити і подати необхідні документи до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області для призначення позивачу пенсії за вислугу років згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до частини 1 статті 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є:

1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи;

2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими;

3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи;

4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

З огляду на викладене, апеляційний суд дійшов до переконання в тому, що суд першої інстанції неправильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з порушенням норм матеріального права.

Таким чином, апеляційний суд вважає доводи апеляційної скарги такими, що частково спростовують висновки суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу слід задовольнити частково, рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти постанову, якою позов задовольнити частково.

Що стосується розподілу судових витрат, то апеляційний суд зазначає наступне.

Позивач, як учасник бойових дій звільнений від сплати судового збору, тому судовий збір за подання позову не платив.

Позивач у позовній заяві просить стягнути витрати на правову допомогу та додав попередній розрахунок судових витрат в сумі 10000 грн.

Проте позивач не надав детальний опис виконаних адвокатом робіт, акт приймання робіт та документ, що підтверджує їх оплату, внаслідок чого відсутні докази про те, що позивач поніс витрати на правову допомогу.

Керуючись ст.ст. 308, 311, 315, 317, 321, 325, 328, 329, 331 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області задовольнити частково.

Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28 липня 2023 року в справі № 300/5065/22 скасувати та прийняти постанову, якою позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області щодо не зарахування до календарної вислуги років для призначення пенсії ОСОБА_1 пільгової вислуги років ОСОБА_1 , а саме: часу участі ОСОБА_1 в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції на території Харківської, Донецької та Луганської областей з 01.05.2014 по 30.06.2014, з 02.08.2014 по 14.09.2014, з 14.09.2014 по 12.10.2014, з 15.02.2015 по 15.03.2015 та часу служби ОСОБА_1 в підрозділі міліції особливого призначення «Беркут» з 26.12.2001 року по 27.02.2014 року.

Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 05.07.2022 року про перерахунок вислуги років.

Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області, під час повторного розгляду заяви ОСОБА_1 від 05.07.2022 року про перерахунок вислуги років, зарахувати ОСОБА_1 до календарної вислуги років для призначення пенсії пільгову вислугу років ОСОБА_1 , а саме: час участі ОСОБА_1 в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції на території Харківської, Донецької та Луганської областей з 01.05.2014 по 30.06.2014, з 02.08.2014 по 14.09.2014, з 14.09.2014 по 12.10.2014, з 15.02.2015 по 15.03.2015 та час служби ОСОБА_1 в підрозділі міліції особливого призначення «Беркут» з 26.12.2001 року по 27.02.2014 року.

У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС України, за наявності яких постанова може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту постанови, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуюча суддя Р. Б. Хобор

судді Н. В. Бруновська

Р. М. Шавель

Постанова складена 10.11.2023 року