ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
09.11.2023м. СумиСправа № 920/1176/21
Господарський суд Сумської області у складі судді Котельницької В.Л., розглянувши клопотання представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (вх №4311 від 08.11.2023) у справі №920/1176/21
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України" (03065, м. Київ, пр. Любомира Гузара, 44, код ЄДРПОУ 42795490),
до відповідача Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз" (40021, м. Суми, вул. Лебединська, 13, код ЄДРПОУ 03352432)
про стягнення 7 947 575,68 грн,
установив:
У судовому засіданні 08.11.2023 судом постановлено протокольну ухвалу, якою оголошено перерву з розгляду справи по суті до 30.11.2023, 11:30 в режимі відеоконференції, із занесенням зазначеної ухвали до протоколу судового засідання від 08.11.2023 згідно із ч. 5 ст. 233 ГПК України.
08.11.2023 засобами «Електронного суду» представник відповідача надіслав клопотання про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (вх №4311 від 08.11.2023), відповідно до якої просить усі судові засідання у справі №920/1176/21 провести за участі адвоката Приходько Сергія Володимировича (e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до чч. 1-3, 5, 11 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку; участь у відеоконференції забезпечується з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті (п. 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС, затверджене рішенням Вищої ради правосуддя 17.08.2021 №1845/0/15-21).
Згідно зі ст. 42, 197 ГПК України, суд задовольняє клопотання представника відповідача Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз" про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (вх №4311 від 08.11.2023) у справі №920/1176/21 з використанням власних технічних засобів в підсистеми відеоконференцзв'язку ЄСІТС.
Керуючись статтями 197, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотвння представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (вх №4311 від 08.11.2023) у справі №920/1176/21.
2. Провести судове засідання у справі №920/1176/21, призначене на 30.11.2023, 11:30 та усі наступні судові засідання за участю представника Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз" адвоката Приходько Сергія Володимировича (e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням підсистеми відеоконференцзв'язку ЄСІТС.
3. Підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису.
4. Відповідно до частин п'ятої, одинадцятої статті 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву; використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку; участь у відеоконференції забезпечується з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.
5. Роз'яснити учасникам справи, що на виконання доручення Державної судової адміністрації України, у відповідності до пунктів 8, 45, 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21, з 01.10.2022 доступ користувачів до сервісу відеоконференцзв'язку ЄСІТС буде можливий тільки через Електронний кабінет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua).
6. Копію ухвали надіслати заявнику відповідно до вимог частин 6-7 статті 6 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі «Судова влада України» в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається - https://court.gov.ua/sud5021/.
Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до частини 7 статті 6 ГПК України особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Суддя В.Л. Котельницька