ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа 229/7845/23
Номер провадження 3/229/4079/2023
08 листопада 2023 року м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Лебеженко В.О. розглянувши матеріали справи, які надійшли з військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , м. Дніпропетровськ, начальника РХБ захисту військової частини НОМЕР_1 ,
за ч.2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про військове адміністративне правопорушення А3283 №, від, 22.10.2023 року о 08 год. 30 хв., не завершив проведене службове розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_1 № 7396 від 20.09.2023 року, чим було допущено порушення терміну здачі зазначеного, що призвело до порушення терміну та умови реалізації необхідності списання військового майна, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 2 статті 172-15 КУпАП.
Суддя, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно із ст.256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, пояснення свідків правопорушення, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Так, в протоколі про військове адміністративне правопорушення А3283 №, від, особою яка склала даний протокол не було зазначено № протоколу та дату його складання, також не зазначено повних анкетних даних правопорушника (місце проживання/реєстрації, РНОКПП, номер телефону), в відомостях складу правопорушення не було зазначено особу яка вчинила правопорушення, також відсутній підпис правопорушника або відомості, які б вказували, що правопорушник відмовився підписувати протокол.
Ст. 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Також в матеріалах справи не мається копії наказу на проведення службового розслідування, який не завершив правопорушник, що унеможливлює повного, об'єктивного та всебічного розгляду справи.
Оскільки, протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КпАП України, його треба повернути для належного дооформлення до військової частини НОМЕР_1 .
Керуючись ст.256 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Протокол про військове адміністративне правопорушення серії А3283 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.172-15 КУпАП України повернути до військової частини НОМЕР_1 для належного оформлення.
Суддя: В.О. Лебеженко