Справа № 592/17031/23
Провадження № 1-кс/592/7248/23
08 листопада 2023 року м.Суми
Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого дізнавача СД Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Окружної прокуратури м. Суми ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 12023205520000215 від 12.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України,
встановив:
Дізнавач своє клопотання, погоджене з прокурором обґрунтовує тим, що 26.02.2023 ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 в мережі "Інстаграм" на сторінці " ІНФОРМАЦІЯ_2 " знайшла оголошення про продаж крісла-кокон, після чого списалась з продавцем та той написав картку на яку потрібно перерахувати грошові кошти в сумі 3900 грн. В подальшому ОСОБА_5 зі своєї банківської картки № НОМЕР_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) перерахувала кошти на картку, надану продавцем № НОМЕР_2 в сумі 3900 грн. про те гроші так і не отримала (ЄО № 9609 від 11.03.2023).
Просить надати тимчасовий доступ до копій документів, що знаходяться у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » юридична адреса: АДРЕСА_1 , Код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , з можливістю їх вилучення у Сумській філії: по картці № НОМЕР_2 .
У судове засідання дізнавач не з'явився, зазначив у клопотанні про розгляд без його участі.
Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Згідно ч.2 ст.163 КПК України слідчий суддя вважає за доцільне розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться у зв'язку з існуванням реальної загрози зміни або знищення речей чи документів.
Дослідивши матеріали клопотання приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Судом встановлено, що 12.03.2023 у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12023205520000215 зареєстровано кримінальне провадження ч.1 ст.190 КК України, яке перебуває в провадженні СД Сумського РУП ГУНП в Сумській області.
Згідно з положеннями ч. 3 ст. 26 КПК України, слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України інформація, яка знаходиться у володінні банку, становить банківську таємницю.
Так, інформація, зазначена у клопотанні, знаходиться у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » юридична адреса: АДРЕСА_1 , Код ЄДРПОУ НОМЕР_3 .
Так заявлені дізнавачем документи, самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Окрім того неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, тобто встановити особу причетну до злочину.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163, 164 КПК України, слідчий суддя,
постановив:
Клопотання дізнавача задовольнити.
Надати дозвіл старшому дізнавачу СД Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , старшому дізнавачу СД Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_6 , дізнавачу СД Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_7 , тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » юридична адреса: АДРЕСА_1 , Код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій у Сумській філії:
- персональних відомостей про користувача, відомостей про рух коштів по карті НОМЕР_2 , деталізована інформація про рух коштів по вказаній картці за період часу з 15.02.2023 по 05.03.2023, інформацію про контрагентів, спосіб авторизації при використанні веб-банкінгу із зазначенням ір- адреси, номери операторів мобільного зв'язку, які були використані як фінансовий номер до вказаної картки, фото/відео фіксація зняття готівки в банкоматах із карток прив'язаних до вказаного рахунку за вказаний період.
Строк дії ухвали по 30.12.2023 включно.
Роз'яснити службовим особам AT КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що відповідно до вимог ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1