Рішення від 30.10.2023 по справі 204/11248/23

Справа № 204/11248/23

Провадження № 2/204/3044/23

КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(повний текст)

30 жовтня 2023 року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська в складі:

головуючої судді Чудопалової С.В.

за участю секретаря Корягіної Р.Р.

розглянувши у порядку спрощеного провадження у відкритому судовому засіданні у м. Дніпрі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ), в інтересах якої діє представник Мендрик Дмитро Олександрович (адреса знаходження: 03148, м. Київ, вул. Коласа Якуба, буд. 23, прим. 110, офіс «Адвокат») до ОСОБА_2 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) про розірвання шлюбу-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, в інтересах якого діє представник ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу, який був зареєстрований 07.12.2002відділом реєстрації актів громадянського стану Вугледарського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 149. Від шлюбу у подружжя народились діти - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Спільне життя між сторонами не склалося через відсутність взаєморозуміння та різні погляди на сімейне життя. Подружні стосунки між сторонами припиненні, спільного господарства не ведуть. Позивач зазначає, що подальше збереження шлюбу та примирення з відповідачем є неможливим та суперечить її інтересам та інтересам дітей.

Ухвалою суду від 07.08.2023 відкрито провадження у вказаній цивільній справі в порядку спрощеного позовного провадження (а.с.23).

У судове засідання позивач не з'явилась про день та час розгляду справи була повідомлена належним чином, її представник ОСОБА_3 в позовній заяві просив суд розглядати справу у їх відсутність, позовні вимоги підтримав (а.с.2 на зворотному аркуші).

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був належно повідомлений, надав суду заяву, якою просив розглядати справу у його відсутність, проти розірвання шлюбу не заперечував (а.с.25).

Відповідно до ст. 247 ЦПК України в зв'язку з неявкою в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних обставин.

Відповідно дост.51Конституції Українишлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка.

Відповідно до ч.3ст.105 Сімейного кодексу України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110цього Кодексу.

Згідно ч.2 ст.112СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.

Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, який зареєстрований07.12.2002відділом реєстрації актів громадянського стану Вугледарського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 149, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 від 07.12.2002 (а.с.15).

Від шлюбних відносин у подружжя народилися діти - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копіями свідоцтва про народження дітей серії НОМЕР_2 від 29.04.2003 та серії НОМЕР_3 від 18.04.2014 (а.с. 16 на зворотному аркуші).

Приймаючи до уваги, причини, що спонукають наполягати на розірванні шлюбу є обґрунтованими і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін, що має істотне значення, враховуючи, що відповідач визнав позов,тому суд вважає, що його необхідно розірвати.

Згідно зі ст. ст. 110, 112СК України та керуючись ст. ст. 211, 265-269 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ :

Позов ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник ОСОБА_7 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу- задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 07.12.2002 відділом реєстрації актів громадянського стану Вугледарського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 149 між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - розірвати.

Шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Після набрання рішенням суду законної сили надіслати його до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 265 ЦПК України, суд вважає необхідним зазначити у резолютивній частині рішення наступні дані:

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_4 , (адреса проживання: АДРЕСА_1 );

Представник позивача - Мендрик Дмитро Олександрович (адреса знаходження: 03148, м. Київ, вул. Коласа Якуба, буд. 23, прим. 110, офіс «Адвокат»);

Відповідач - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_5 ,(місце реєстрації: АДРЕСА_1 ).

Повний текст рішенняскладено 06.11.2023.

Суддя С.В.Чудопалова

Попередній документ
114713708
Наступний документ
114713710
Інформація про рішення:
№ рішення: 114713709
№ справи: 204/11248/23
Дата рішення: 30.10.2023
Дата публікації: 08.11.2023
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Чечелівський районний суд міста Дніпра
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (30.10.2023)
Дата надходження: 27.07.2023
Предмет позову: про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
07.09.2023 08:30 Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
30.10.2023 09:00 Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська