Справа № 724/2568/23
Провадження № 3/724/1385/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2023 року м.Хотин
Суддя Хотинського районного суду Чернівецької області Скрипник С.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.ст.173-2 ч.1, 173-2 ч.1 КУпАП ,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №117631 від 22.10.2023 року вбачається, що ОСОБА_1 22.10.2023 року біля 11:00 години за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно свого внука ОСОБА_2 , під час якого висловлювався нецензурною лайкою на адресу внука та погрожував фізичною розправою, внаслідок чого могла бути завдана шкода психологічному здоров'ю потерпілій, чим порушив п.14 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання протидії домашнього насильства», чим вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №117630 від 22.10.2023 року вбачається, що ОСОБА_1 22.10.2023 року біля 11:00 години за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно своєї внучки ОСОБА_3 , під час якого висловлювався нецензурною лайкою на адресу внука та погрожував фізичною розправою, внаслідок чого могла бути завдана шкода психологічному здоров'ю потерпілій, чим порушив п.14 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання протидії домашнього насильства», чим вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
ОСОБА_1 згідно протоколу про адміністративне правопорушення посадовою особою, яка склала відносно нього адміністративний протокол, не був повідомленим про дату і час розгляду справи в суді, у зв'язку з чим судом був здійснений виклик ОСОБА_1 на 07 листопада 2023 року, шляхом СМС повідомленням, яке останньому доставлено.
У судове засідання по даній справі, призначене на 07 листопада 2023 року, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , не з'явився, про час і місце розгляду справи був завчасно повідомленим в установленому законом порядку, що підтверджується СМС- повідомленням, будь-яких заяв та клопотань від нього до суду не надходило.
З огляду на те, що ОСОБА_1 станом на 07 листопада 2023 року був обізнаним про складення щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомленим, не з'явився до суду, ніяких заяв та клопотань до суду не подав, враховуючи принцип судочинства, зазначений у практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст.1 КУпАП). Також враховуючи те, що ст.268 КУпАП не містить імперативної заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за ст.173-2 ч.1 КУпАП без обов'язкової присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, тому дотримуючись необхідного балансу між забезпеченням права особи на участь у розгляді справи та самим розглядом з дотриманням як строків розгляду справи судом, так і строку можливого притягнення особи до адміністративної відповідальності, справа розглядається за відсутності правопорушника ОСОБА_1 .
Згідно ст.36 КУпАП справи відносно ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.173-2 ч.1, 173-2 ч.1 КУпАП, підлягають об'єднанню в одне провадження, оскільки вони розглядаються судом одночасно.
Згідно положень ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо, а також іншими документами.
Для всебічного, повного та об'єктивного розгляду справи суддя повинен дослідити та оцінити за своїм внутрішнім переконанням усі обставини та докази по справі в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, відповідно до вимог ст.252 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вина ОСОБА_1 підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАВ №№1117631, 117630 від 02.10.2023 року, 22.10.2023 року; протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 22.10.2023 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від 22.10.2023 року, 06.10.2023 року; довідкою ВП №2 (м.Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області, згідно якої ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , згідно бази ІПНП «Армор» до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався.
Таким чином, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП.
При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення, суддя виходить з характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступеню його вини, обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, та інших вимог ст.33 КУпАП.
Обставин, які б пом'якшували чи обтяжували покарання судом не встановлено.
Таким чином, з метою виховання правопорушника й запобігання вчиненню ним нових правопорушень, приходжу до висновку про необхідність накладення на винувату особу адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Накладення на правопорушника стягнення у вигляді громадських робіт чи адміністративного арешту, вважаю таким, що не буде відповідати характеру вчиненого правопорушення, особі правопорушника та ступеню його вини.
Згідно із ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 01.01.2023 року цей розмір становить 536,80 грн. (2684х0,2=536,80).
Оскільки на ОСОБА_1 постановою суду накладено адміністративне стягнення, то з нього підлягає стягненню судовий збір у сумі 536,80 грн. в дохід держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.173-2 ч.1, 280, 283, 284, 294, 303 ч.1, 40-1 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Справи про адміністративні правопорушення №724/2567/23 за ст.173-2 ч.1, №724/2568/23 за ст.173-2 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1 об'єднати в одне провадження та присвоїти єдиний номер 724/2567/23, провадження 3/724/1384/23.
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173-2 ч.1 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі: десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість ) гривень 80 копійок.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Хотинський районний суд Чернівецької області.
Суддя: Сергій Миколайович СКРИПНИК