Постанова від 07.11.2023 по справі 391/795/23

Компаніївський районний суд Кіровоградської області

Справа № 391/795/23

Провадження № 3/391/510/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.11.2023р. селище Компаніївка

Суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області Ревякіна О.В., розглянувши матеріали справи, яка надійшла з Головного управління ДПС у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, голови правління СВК «Відродження», одруженого, проживаючого АДРЕСА_1 за ч.1 ст. 163-4 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене пп. 168.1.1, пп.168.1.2, п.168.1.4, ст.168,1, ст.168, пп.а п.176.2, ст.176 Податкового кодексу України № 2755 - VІ від 02.12.2010 року, в частині не сплати податку на доходи фізичних осіб з заробітної плати за 2017-2022, січень-червень 2023 в сумі 75828.39 грн. та податку на доходи фізичних осіб з доходів у вигляді орендної плати за 2022 рік в сумі 126190.80 грн. та несвоєчасної сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб з доходів у вигляді орендної плати зa земельні ділянки (паї ) за 2022 в сумі 126190,80 грн., та п.16-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Інші перехідні положення Податкового кодексу України № 2755 - VI від 02.12.2010, в частині несвоєчасної сплати до бюджету військового збору за грудень 2018- 4861,10 грн, чим винив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-4 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надав заяву про закриття провадження у справі в зв'язку з відсутністю складу правопорушення, оскільки всі суми сплачено в повному обсязі, до якої долучив платіжні інструкції на суму 75828,39 грн., 126190,80 грн., 117585,98 грн.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши всі докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.

За змістом ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти законне, обґрунтоване і вмотивоване рішення.

Згідно з ч.2 ст.251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначенихст.255 цього Кодексу.

Згідно з положеннями ч.1 ст.256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, є одним із основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити усі дані, необхідні для вирішення справи.

За змістомст.279 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення має суддею розглядатись у межах тих обставин, які зазначенні у протоколі про таке порушення, тобто, суд має здійснювати судовий розгляд справи в межах протоколу про адміністративне правопорушення, шляхом перевірки суті зазначеного в ньому адміністративного правопорушення, яке висувається особі та під час підтвердження обставин описати їх в своєму рішення.

В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин, інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх розгляд.

Частина 1 статті 163-4 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.

Відповідно до пп.168.1.1, пп.168.1.2 п.168.1 ст.168, абз. «е» п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164, пп. «а» п.176.2 ст.176, підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI, зі змінами та доповненнями, в частині не нарахування та не сплати до бюджету грошового зобов'язання з військового збору.

Згідно акту про результати документальної позапланової виїзної перевірки податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи ГУ ДПС України у Кіровоградській області від 29.09.2023 року № 6615/11-28-24-06/03756402, під час перевірки СВК «Відродження» виявлено порушення ст.ст. 168,169 176 Податкового кодексу в частині заниження податку на доходи фізичних осіб з заробітної плати за 2017-2022, січень - червень 2023 в сумі 75828,39 грн., несвоєчасно перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб (паї) за грудень 2017 - 2164,28 грн., грудень 2020 - 148482,82 грн., за грудень 2022 - 387970,82 грн., несвоєчасне перерахування до бюджету військового збору за грудень 2018 та за грудень 2020.

Згідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Між тим, в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження факту не сплати до бюджету грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб ОСОБА_1 , зокрема відсутні належні та допустимі докази якими було б підтверджено факт не сплати грошового зобов'язання.

Відповідно до ст.251 КУпАП на співробітників ГУ ДПС у Кіровоградській області, як на осіб, які в силу ст. 255 КупАП уповноважені на складання протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 163-4 КУпАП, покладено імперативний обов'язок щодо збирання доказів, що відповідно до ст.ст. 251, 256 КУпАП мають бути додані до протоколу про адміністративне правопорушення та/або посилання на які повинні міститися в самому протоколі.

До матеріалів справи доданий тільки акт, складений за результатами проведеної документальної перевірки СВК «Відродження», без документального підтвердження обставин викладених в ньому, який сам по собі не може бути покладений в основу визнання особи винною у вчиненні адміністративного правопорушення.

Таким чином в матеріалах справи відсутні достатні докази на підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

З урахуванням наведеного суд вважає, що у зібраних та наданих суду матеріалах справи відсутні об'єктивні та беззаперечні докази наявності в діях ОСОБА_1 ознак об'єктивної сторони адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

Відповідно до ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю у діях особи складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.163-4 КУпАП, в зв'язку з чим провадження в даній справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 247 п. 1, 283, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-4 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст.247 КУпАП у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Компаніївський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.В. Ревякіна