Постанова від 06.11.2023 по справі 307/4042/23

Справа №: 307/4042/23

Провадження № 3/307/1487/23

ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Закарпатської області

ПОСТАНОВА

06 листопада 2023 року м. Тячів

розглянувши матеріали, якi надійшли від Тячівського РВП ГУНП в Закарпатській області,

про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживає в АДРЕСА_1 , не працює,

за ч.3 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП)

ВСТАНОВИВ:

поліцейською Тячівського РВП ГУНП в Закарпатській області В. Коршинською 09 серпня 2023 року складено протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого ОСОБА_1 , 09 серпня 2023 року, о 20 год. 00 хв., в м. Тячів, по вул. Незалежності, ухилилася від виконання передбачених ст. 150 СК України обов'язків щодо виховання своєї дочки ОСОБА_2 , яка курила сигарети та розпивала пиво, та вчинила правопорушення, передбачене ч.3 ст.184 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином.

Верховенство права є найважливішим принципом правової держави. Змістом цього принципу є пріоритет (тобто верховенство) людини, її прав та свобод, які визнаються найвищою соціальною цінністю в Україні. Цей принцип закріплено у ст. 3 Конституції України.

Окрім того, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Як зазначено в п. 4.1 Рішення Конституційного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 69 Кримінального кодексу України (справа про призначення судом більш м'якого покарання) від 02 листопада 2004 року, суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує захист гарантованих Конституцією та законами України прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави.

Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях визначив окремі ознаки принципу верховенства права у розбудові національних систем правосуддя та здійсненні судочинства, яких мають дотримуватись держави - члени Ради Європи, що підписали Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

При цьому суд бере до уваги правову позицію Європейського суду з прав людини, яка викладена в справі "Пономарьов проти України" (пункт 40 мотивувальної частини рішення від 3 квітня 2008 року), в якому Суд наголосив, що "право на справедливий судовий розгляд", яке гарантовано п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, має розумітися у світлі преамбули Конвенції, у відповідній частині якої зазначено, що верховенство права є спільною спадщиною Високих Договірних Сторін. Одним з фундаментальних аспектів верховенства права є принцип правової визначеності, який передбачає повагу до принципу res judicata - принципу остаточності рішень суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст.184 КУпАП передбачена відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, а частиною 3 цієї ж статті передбачена відповідальність за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу.

Отже, відповідальність за ч.3 ст.184 КУпАП може наступати лише за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу.

Разом з цим, із письмового пояснення ОСОБА_3 відомо, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто 14 років їй виповниться лише 04 грудня 2023 року.

Вказане свідчить про те, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.184 КУпАП.

А тому, беручи до уваги вищенаведене, на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження у даній справі слід закрити за відсутністю у діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.184 КУпАП.

Керуючись п.1 ч.1 ст. 247, ст. 283, 284, КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.184 КУпАП.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга подається до Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд Закарпатської області.

Суддя В.В. Ніточко

Попередній документ
114680342
Наступний документ
114680344
Інформація про рішення:
№ рішення: 114680343
№ справи: 307/4042/23
Дата рішення: 06.11.2023
Дата публікації: 08.11.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Тячівський районний суд Закарпатської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (06.11.2023)
Дата надходження: 20.09.2023
Предмет позову: Невиконання батьками або особами, щ
Розклад засідань:
04.10.2023 09:00 Тячівський районний суд Закарпатської області
11.10.2023 09:00 Тячівський районний суд Закарпатської області
25.10.2023 09:00 Тячівський районний суд Закарпатської області
06.11.2023 09:00 Тячівський районний суд Закарпатської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
НІТОЧКО ВІТАЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
суддя-доповідач:
НІТОЧКО ВІТАЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Шелемба Світлана Петрівна