Єдиний унікальний номер 175/6798/23
Провадження № 3/175/3000/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2023 року смт. Слобожанське
Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Васюченко О.Г., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Батальйону патрульної поліції в містах Краматорськ та Слов'янськ УПП в Донецькій області Департаменту патрульної поліції, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , не працюючого, громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 5 ст. 126 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
29 вересня 2023 року о 01:02 годині, в Донецькій області, м. Краматорськ, по вул.. Ярослава Мудрого біля будинку №6, здійснював рух на транспортному засобі ВАЗ 2171, д.н.з НОМЕР_2 , при цьому Індустріальним районним судом м. Дніпропетровська строком на 10 років був позбавлений права керування транспортними засобами, чим порушив вимоги п. 2.1 «а» за що передбачено відповідальність за ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Правопорушення скоїв повторно протягом року.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що протокол серії ААД № 509436 від 03 жовтня 2023 року про адміністративне правопорушення підлягає поверненню на дооформлення з наступних підстав.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Частиною 1 статті 55 Конституції України передбачено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі..
Прете, в супереч цим вимогам в протоколі в графі «суть адміністративного правопорушення, опис установлених обставин» не зазначено в повній мірі відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме: «29 вересня 2023 року о 01:02 годині, в Донецькій області, м. Краматорськ, по вул. Ярослава Мудрого біля будинку №6, здійснював рух на транспортному засобі ВАЗ 2171, д.н.з НОМЕР_2 , при цьому Індустріальним районним судом м. Дніпропетровська строком на 10 років був позбавлений права керування транспортними засобами, чим порушив вимоги п. 2.1 «а»...», проте не зазначено хто саме керував транспортним засобом будучи позбавлений такого право, тим самим вчинивши правопорушення передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Зазначені вище недоліки позбавляють суд можливості встановити, що в діях саме ОСОБА_1 , є наявність або відсутність складу адміністративного правопорушення, визначитися з правильністю кваліфікації його дій, всебічно, повно і об'єктивно розглянути справу.
Враховуючи, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а вказані вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, є всі обґрунтовані підстави для повернення даної справи до Батальйону патрульної поліції в містах Краматорськ та Слов'янськ УПП в Донецькій області Департаменту патрульної поліції для дооформлення.
За змістом ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст.256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 245, 256, 278 КУпАП, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 126 КУпАП повернути на адресу Батальйону патрульної поліції в містах Краматорськ та Слов'янськ УПП в Донецькій області Департаменту патрульної поліції - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.Г. Васюченко