06.11.2023 Справа № 756/9783/23
Справа № 756/9783/23
Провадження № 2/756/4334/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2023 року м. Київ
Оболонський районний суд міста Києва у складі: головуючого судді Діденка Є.В., за участю секретаря судового засідання Гасанової Л.Х., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Аркада-Житлосервіс», про визнання дій неправомірними та відновлення становища, яке існувало до порушення,
ВСТАНОВИВ:
31 липня 2023 року до Оболонського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ТОВ «Аркада-житлосервіс», у якій позивач просить:визнати неправомірними дії Товариства з обмеженою відповідальністю «Аркада-Житлосервіс» (код ЄДРПОУ 35758649) по застосуванню з червня 2019 року по день винесення рішення суду тарифу за послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за адресою: АДРЕСА_1 не передбаченого Додатком №1 до Договору №M4B/109 від 01.08.2016 р. Відновити з червня 2019 року нарахування Товариством з обмеженою відповідальністю «Аркада-Житлосервіс» (код ЄДРПОУ 35758649) ОСОБА_1 за послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за адресою: АДРЕСА_1 по тарифу встановленому Додатком №l до Договору №M4B/109 від 01.08.2016 р. та здійснити з червня 2019 року відповідний перерахунок із застосуванням вказаного тарифу, окрім цього судові витрати покласти на Відповідача.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що він є власником житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 . 01 серпня 2016 року між позивачем як споживачем послуг та ТОВ «Аркада-Житлосервіс» як виконавцем було укладено договір № M4B/109 від 01.08.2016 про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. В розділі 1 Договору сторони визначили, що предметом цього договору є забезпечення виконавцем надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у житловому будинку АДРЕСА_2 , а споживачем - забезпечення своєчасної оплати таких послуг за встановленим тарифом у строк та на умовах, що передбачені цим договором. У Додатку № l до Договору деталізовано та затверджено розрахунковий (договірний) тариф на послуги з утримання будинку, споруд і прибудинкової території за адресою позивача як споживача за Договором. Так, зі змісту такого розрахункового тарифу на послуги вбачається, підсумковий тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території разом із ПДВ становить 3,571 грн/ м.кв. Пунктом 20 Договору передбачено, що договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до 31 грудня 2016 року. У разі коли за місяць до закінчення дії цього договору однією з сторін не заявлено у письмовій формі про розірвання договору або про необхідність його перегляду, цей договір вважається щороку продовженим. Заявник звертає увагу, що жодна із сторін договору не заявляла про розірвання договору і договір до сьогодні є чинним. Однак, як стало відомо позивачу, відповідач самостійно протиправно встановив завищений розмір тарифу замість передбаченого Додатком № l до Договору, що суперечить положенням чинного законодавства України і почав проводити нарахування по завищеному тарифу. Позивач намагався в досудовому порядку врегулювати даний спір та направляв відповідачу вимогу про приведення у відповідність фактичного тарифу до тарифу встановленого Договором для розрахунків в майбутньому. Однак, відповідач проігнорував вимогу позивача і жодної відповіді на неї не надав та тариф не привів у відповідність до Договору. Також, з приводу неправомірних дій відповідача, позивач звертався до Держпродспоживслужби, за результатом чого відповідач здійснив перерахунок позивачу, але не припинив неправомірно нараховувати підвищений тариф.
Ухвалою суду від 03.08.2023 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) сторін.
28.08.2023 року на адресу суду надійшов відзив від ТОВ «Аркада-Житлосервіс» в якому сторона відповідача повністю заперечує обставини викладені Позивачем в позовній заяві, зазначивши, що ТОВ «Аркада-Житлосервіс» є суб?єктом господарювання у сфері надання житлово-комунальних послуг. Належна Позивачу квартира АДРЕСА_3 с частиною житлового будинку, а тому Позивач, спільно з власниками квартир та нежитлових приміщень у житловому будинку, зобов'язаний брати участь у витратах на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. На момент підписання з позивачем Договору діяв тариф на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій у розмірі 3,571 грн./кв.м. з ПДВ. Вказаний тариф був затверджений розпорядженням КМДА, і передбачений Договором з позивачем. У пункті 2 Договору зазначено, що виконавець надає послуги відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування тарифом, і вказаний тариф не може бути меншим, ніж затверджений органом місцевого самоврядування. В подальшому КМДА по будинку позивача був затверджений тариф 5,63 грн./кв.м., який весь час сплачувався і визнавався позивачем. Крім того, Держпродспоживслужбою вказаний тариф не визнавався неправомірним, а у наданому позивачем листі йдеться лише про переплату послуг. Всі доводи Позивача щодо нібито неправомірних дій ТОВ «Аркада-Житлосервіс» щодо нарахування за послугу утримання будинку нібито по неправомірному тарифу, є надуманими, не підтвердженими доказами, тому відповідач просить відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Разом із відзивом, представник ТОВ «Аркада-Житлосервіс» подав клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін в порядку спрощеного провадження, мотивувавши клопотання тим, що для сторони відповідача дана справа має досить суттєве значення.
Надаючи оцінку доводам клопотання відповідача про проведення усного слухання справи, суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 4 ст. 19 ЦПК України, спрощене провадження призначено для розгляду, зокрема малозначних справ.
У частині 6 ст. 19 ЦПК України визначені окремі види малозначних справ.
У частині 4 ст. 274 ЦПК України визначені категорії справ, які не можуть бути розглянуті у спрощеному провадженні. Ця справа до зазначених категорій не віднесена.
Частинами 1, 3 ст. 277 ЦПК України передбачено, що питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до частин 5, 6 ст. 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов: 1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
На переконання суду, характер спірних правовідносин у цій справі і предмет доказування не вимагають проведення усного засідання. Так, у цій справі оцінці підлягають лише надані сторонами письмові докази, клопотань про допит свідків, проведення експертиз не заявлялось. Свою позицію по суті справи відповідач виклав у відзиві.
Подане представником позивача клопотання не містить будь-яких вагомих аргументів, які би свідчили, що характер спірних правовідносин та предмет спору у цій справі потребують проведення усного слухання.
Лише посилання представника позивача на велике значення справи для позивача не свідчить про наявність реальних підстав, які би вимагали проведення судового засідання з викликом учасників справи.
Європейський суд з прав людини неодноразово зазначав у своїх рішеннях, що відмова у розгляді може бути обґрунтованою у справах, що стосуються лише правових питань обмеженого характеру (Allan Jacobsson v. Sweden (No. 2) (Аллан Якобсон проти Швеції), §§ 48-49; Valova and Others v. Slovakia (Валова та інші проти Словакії), §§ 65-68) або які не несуть певної складності (Varela Assalino v. Portugal (Варела Ассаліно проти Португалії) (dec.); Speil v. Austria (Шпайль проти Австрії) (dec.)).
За таких умов, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання представника позивача, відсутність усного засідання не перешкоджає суду у цій справі об'єктивно і неупереджено розглянути справу.
Суд, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову з огляду на таке.
Встановлені судом обставини і відповідні їм правовідносини.
Під час розгляду справи судом встановлено, що 01.08.2016 року між позивачем ОСОБА_1 та ТОВ «Аркада-Житлосервіс» укладено Договір № М4В/109 про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, предметом якого є забезпечення виконавцем надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у житловому будинку АДРЕСА_2 , а споживачем - забезпечення оплати таких послуг за встановленим тарифом у строк та на умовах, що передбачені цим договором.
У пункті 2 Договору зазначено, що виконавець надає послуги відповідно до встановленого рішенням органу місцевого самоврядування тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг, копія якого додається до договору.
Згідно з п. 20 Договору, строк його дії до 31.12.2026 року з автоматичною щорічною пролонгацією на один рік, у разі відсутності письмових заперечень однієї зі сторін.
У Додатку № 1 до договору затверджений Розрахунковий тариф у розмірі 3,571 грн./кв.м., та визначені його складові.
Відповідно до оголошення у місцевому засобі масової інформації «Хрещатик» № 82 (4995) від 02.08.2017 року, ТОВ «АРКАДА-ЖИТЛОСЕРВІС» повідомила про подання документів до КМДА для зміни тарифів на послугу з утримання будинків і прибудинкових територій, зокрема за будинком АДРЕСА_2 , на 5,63 грн./кв.м., роз'яснено порядок ознайомлення зі структурою тарифів.
Згідно з розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 15.11.2017 р. № 1444, зареєстрованому в ГТУЮ у м. Києві 01.12.2017 р., унесені зміни до Тарифів та структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надають виконавці цих послуг, по кожному будинку окремо. Вказаним розпорядженням визначено тариф по будинку АДРЕСА_2 - 5,63 грн./кв.м.
Відповідно до рахунку за лютий 2021 р., червень 2023 р., позивачу нарахований тариф 5,63 грн./кв.м., у рахунку за лютий 2021 р. вказано, що було проведено перерахунок, переплата 4380,40 грн.
15.06.2023 р. представником позивача - адвокатом Підрезою І.В. направлено відповідачу вимогу про відновлення тарифу з червня 2019 року на умовах Додатку № 1 до Договору, та здійснення перерахунку за вказаний період.
У листі ТОВ «АРКАДА-ЖИТЛОСЕРВІС» № 260 від 23.06.2023 р. на імя адвоката Підрези І.В., відмовлено у задоволенні вимоги, оскільки повноваження адвоката не підтверджені, в наданому ордері вказано про представництво інтересів ТОВ «АРКАДА-ЖИТЛОСЕРВІС», а не ОСОБА_1 .
У листі ГУ Держпродспоживслужби у м. Києві від 11.03.2021 р. на ім'я позивача вказано, що службою у межах компетенції розглянуто звернення щодо нарахувань за послугу утримання будинку і прибудинкової території ТОВ «АРКАДА-ЖИТЛОСЕРВІС». По встановленій інформації, підприємством самостійно 15.02.2021 р. прийнято рішення про проведення перерахунку за послугу утримання будинку та прибудинкової території для квартири позивача, а також надано платіжне доручення, у якому за лютий 2021 року зазначено перерахунок 4380,40 грн., станом на 01.03.2021 р. за особовим рахунком переплата складає 3247,32 грн. Тому, порушень законодавства під час проведення перевірки не встановлено.
Відповідно до встановлених правовідносин, суд керується такими нормами права.
Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 р. (у редакції, чинній на момент зміни тарифу) визначено:
житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил;
утримання будинків і прибудинкових територій - господарська діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством;
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 р., до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить: встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону; визначення виконавця житлово-комунальних послуг (крім послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) відповідно до цього Закону в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.
Статтею 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 р. передбачено, що залежно від порядку затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги вони поділяються на три групи: 1) перша група - житлово-комунальні послуги, ціни/тарифи на які затверджують уповноважені центральні органи виконавчої влади, а у випадках, передбачених законом, - національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг; 2) друга група - житлово-комунальні послуги, ціни/тарифи на які затверджують органи місцевого самоврядування для надання на відповідній території; 3) третя група - житлово-комунальні послуги, ціни/тарифи на які визначаються виключно за договором (домовленістю сторін). Ціни/тарифи на комунальні послуги та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій формуються і затверджуються центральними органами виконавчої влади, національними комісіями, що здійснюють державне регулювання у відповідних сферах, та органами місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень, визначених законом.
Згідно зі статтею 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 р., виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів. Порядок доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад розробляється і затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства. Органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання).
Відповідно до частин 2, 5, 6 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 р., розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку. Розмір плати за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій встановлюється залежно від капітальності, рівня облаштування та благоустрою. У платіжному документі мають бути передбачені графи для зазначення поточних та попередніх показань засобів обліку споживання комунальних послуг, різниці цих показань або затверджених норм, ціни/тарифу на даний вид комунальних послуг і суми, яка належить до сплати за надану послугу. У разі зміни цін/тарифів на житлово-комунальні послуги виконавець/виробник не менше ніж за 15 днів до введення їх у дію повідомляє про це споживачів з посиланням на рішення відповідних органів.
На підставі пунктів 2.1, 2.2 Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012 р. № 390, чинного на момент зміни тарифу позивачу, суб'єкти господарювання здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим встановлювати тарифи. Протягом п'яти робочих днів з дня подання відповідних розрахунків (в тому числі здійснених за результатами коригування встановлених тарифів) до органу, уповноваженого встановлювати тарифи, суб'єкти господарювання інформують споживачів про намір здійснити зміну тарифів за визначеними цим Порядком способами та доводять до відома споживачів інформацію, передбачену цим Порядком.
Відповідно до п. 2.4 зазначеного Порядку, суб'єктами господарювання, що надають послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, до відома споживачів доводиться така інформація: загальний розмір планованого тарифу (з податком на додану вартість), поданого до органу, уповноваженого встановлювати тарифи, для кожного конкретного будинку; перелік послуг, що входять до складу послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що надаватимуться в кожному конкретному будинку, та їх вартість; періодичність та строки надання послуг; обґрунтування причин зміни тарифу (зазначення розміру діючого тарифу та відсотка відшкодування затвердженим тарифом собівартості, планового економічно обґрунтованого тарифу, дати, коли тариф востаннє переглядався, причин перегляду тарифу, визначення відсотка зростання основних складових тарифу (заробітної плати, електроенергії, матеріалів), визначення відсотка підвищення тарифу тощо); інша додаткова інформація, визначена суб'єктом господарювання та/або органом, уповноваженим встановлювати тарифи.
Зазначена інформація доводиться до відома споживачів шляхом розміщення на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування в мережі Інтернет (за наявності), в друкованому засобі масової інформації місцевої сфери розповсюдження (перевага надається друкованим засобам масової інформації органу місцевого самоврядування), веб-сайті суб'єкта господарювання (за наявності) та в кожному конкретному будинку (на прибудинковій території), зокрема на інформаційних стендах у під'їздах будинків та біля них. Суб'єкт господарювання може обрати один із вищеперелічених способів доведення інформації (крім розміщення на інформаційних стендах в абонентських відділах суб'єктів господарювання та інформаційних стендах біля адміністративних будинків органів місцевого самоврядування) як основний для розміщення всього масиву необхідної інформації, визначеної цим Порядком.
Згідно з пунктом 2.12 зазначеного Порядку, строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження і пропозиції, встановлюється суб'єктом господарювання, але він не може бути меншим за 7 календарних днів та більшим ніж 14 календарних днів з дня повідомлення споживачів про намір здійснити зміну тарифів на житлово-комунальні послуги.
09.11.2017 року прийнято новий Закон України «Про житлово-комунальні послуги», який уведений в дію з 01.05.2019 року.
Відповідно до ст. 1 вказаного Закону, послуга з управління багатоквартирним будинком - результат господарської діяльності суб'єктів господарювання, спрямованої на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території відповідно до умов договору.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 р. передбачено, що споживач має право без додаткової оплати одержувати від виконавця житлово-комунальних послуг інформацію про ціни/тарифи, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання та порядок надання відповідної послуги, а також про її споживчі властивості.
Згідно з п. 11 ч. 2 ст. 8 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 р., виконавець комунальної послуги зобов'язаний інформувати споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги відповідно до законодавства.
У пункті 3-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 року вказано, що з дати введення в дію норм цього Закону, що регулюють надання послуги з управління багатоквартирним будинком, зміна будь-яких умов договорів про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, додатків і кошторисів (цін/тарифів) до них забороняється та вважається нікчемною. Виконавець таких послуг або управитель має право достроково розірвати відповідний договір, попередивши про це споживачів не пізніш як за два місяці до дня розірвання договору.
На підставі підпункту 2 п. «а» ч. 1 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на теплову енергію (у тому числі її виробництво, транспортування та постачання), тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, на інші комунальні послуги (крім тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, тарифів на комунальні послуги, які встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), побутові, транспортні та інші послуги.
Положеннями ч. 1 ст. 526 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
У ч. 1 ст. 627 Цивільного кодексу України зазначено, що відповідно до ст. 6 цього кодексу сторони є вільними в укладанні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до ст. 632 ЦК України, ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Згідно з ч. 2 ст. 642 ЦК України, якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом.
Оцінка доказів і мотиви суду.
Аналіз наведених норм права свідчить, що тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, не нижче економічно обґрунтованих, в місті Києві затверджуються виконавчим органом Київської міської ради - Київською міською державною адміністрацією.
При укладенні Договору № М4В/109 від 01.08.2016 р., сторони керувались чинним на той час тарифом у розмірі 3,571 грн./кв.м.
Водночас Тариф на послугу з утримання будинку АДРЕСА_2 , був змінений Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 15.11.2017 р. № 1444, та встановлений у розмірі 5,63 грн. за кв.м.
Вказаний тариф зазначений у наданих позивачем розрахункових документах, і оплачувався ним.
Доказів незаконності Розпорядження Київської міської державної адміністрації від 15.11.2017 р. № 1444, суду не надано.
З прийняттям нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги», вказаний тариф не підвищувався.
У зв?язку з цим, суд вважає необґрунтованими твердження позивача, що тариф у розмірі 5,63 грн. за кв.м., йому нараховується безпідставно.
З наданого позивачем листа Держпродспоживслужби слідує, що відповідач провів позивачу перерахунок, однак відомості про те, що такий перерахунок стосується саме обставин, на які позивач посилається у позові - відсутні, будь-яких висновків про незаконність встановленого тарифу, вказаний лист не містить.
У зв?язку з відсутністю підстав для задоволення позову, заявлені позивачем витрати на правничу допомогу компенсації не підлягають.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 12, 13, 76, 77-81, 89, 247, 265, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до ТОВ «Аркада-Житлосервіс», про визнання дій неправомірними та відновлення становища, яке існувало до порушення - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення рішення.
Суддя Є.В. Діденко