ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
26 жовтня 2023 року Справа № 280/6036/23 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В. розглянувши в письмовому проваджені за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом: ОСОБА_1 до Запорізького обласного територіального центру комплектування і соціальної підтримки про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
01 серпня 2023 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) до Запорізького обласного територіального центру комплектування і соціальної підтримки (далі по тексту відповідач), в якому позивач просить суд:
- відповідно до ст. 80 КАС України, витребувати у Відповідача: копії рішень Міністра оборони України № 248/9240 від 28.12.2018, № 248/291 від 14.01.2020, № 248/612 від 27.01.2021. Письмові пояснення з приводу фактичних обставин та юридичних підстав, покладених в основу відмови в розрахунку додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за особливості проходження служби в розмірі 1 % та премії в розмірі 10 % (довідка № 256/с від 24.04.2023 та довідка № 257/с від 24.04.2023, а також, належним чином засвідчені копії усіх документів, що стали підставою для такої відмови, в тому числі листа заступника директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 29.12.2021 № 248/1049; належним чином засвідчені копії Довідок станом на 2019, 2020, 2021 роки (про розмір грошового забезпечення Позивача, виданих для перерахунку пенсії із обґрунтуванням включення кожного з видів грошового забезпечення;
- визнати бездіяльність Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо поновлення порушених моїх прав згідно мого звернення; та протиправними дії щодо виготовлення Довідок та обчислення в них розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 виданих на виконання Постанови Верховного Суду від 27 березня 2023 року по справі № 280/11480/21, у яких занижені відсоткові розміри надбавки за особливості проходження служби до 1% та премії до 10% станом на 29.01.2020, та станом на 01.01.2021;
- зобов'язати Запорізький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки виготовити та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області нові Довідки про розмір грошового забезпечення, станом на 29.01.2020 та станом на 01.01.2021 для перерахунку пенсії на ім'я ОСОБА_1 з урахуванням розмірів складових грошового забезпечення згідно з нормами Постанови Кабінету Міністрів України № 704 і виданих на її виконання Наказу Міністерства оборони України № 260 від 07.06.2018 та рішень Міністра оборони України № 248/9240 від 28.12.2018, № 248/291 від 14.01.2020, № 248/612 від 27.01.2021 із зазначенням посадового окладу; окладу за військовим званням; надбавки за вислугу років; надбавки за класність; надбавка за доступ до державної таємниці (10 %); надбавка за особливості проходження військової служби 65 % (з урахуванням осадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років 45 %); премія 35 % від посадового окладу.
В обґрунтування своїх вимог зазначає, що відповідач на виконання постанови Верховного Суду від 27.03.2023 у справі № 280/11480/21 у довідках про розмір його грошового забезпечення станом на 29.01.2020, 01.01.2021, протиправно зменшив розмір надбавки за особливості проходження служби та премію. На звернення із заявою про усунення допущених помилок під час виготовлення оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, відповідач відмовив, обґрунтовуючи відсутністю підстав. З таких підстав позивача вважає, що такими діями та прийнятим рішенням відповідач порушив його законні права та інтереси, оскільки вони ґрунтуються на безпідставних мотивах і не відповідають критеріям правомірності, а тому є протиправними та підлягають скасуванню. Тому, позивач змушений звернутись до суду з позовною заявою про захист своїх прав.
Справі за цією позовною заявою присвоєно № 280/6036/23 та за результатами автоматизованого розподілу справу передано для розгляду судді Сацькому Р.В.
Ухвалою суду від 04.08.2023 відкрито провадження у адміністративній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), за наявними у справі матеріалами; встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву (у разі заперечення проти позовної заяви) протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.
Витребувано у Запорізького обласного територіального центру комплектування і соціальної підтримки копії рішень Міністра оборони України № 248/9240 від 28.12.2018, № 248/291 від 14.01.2020, № 248/612 від 27.01.2021, письмові пояснення з приводу фактичних обставин та юридичних підстав, покладених в основу відмови в розрахунку додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за особливості проходження служби в розмірі 1% та премії в розмірі 10% (довідка № 256/с від 24.04.2023 та довідка № 257/с від 24.04.2023), а також, належним чином засвідчені копії усіх документів, що стали підставою для такої відмови, в тому числі листа заступника директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 29.12.2021 № 248/1049; належним чином засвідчені копії Довідок станом на 2019, 2020, 2021 роки про розмір грошового забезпечення позивача, виданих для перерахунку пенсії із обґрунтуванням включення кожного з видів грошового забезпечення.
Ухвала про відкриття провадження у справі та позовна заява з додатками отримана відповідачем 10.08.2023, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, що міститься в матеріалах справи.
Листом від 03.10.2023 за вих. № 280/6036/23/23483/23 судом повторно на електронну адресу відповідача направлено повідомлення про невиконання ухвали суду в частині витребування доказів та запропоновано виконати ухвалу суду від 04.08.2023, або повідомити про неможливість її виконання.
Лист від 03.10.2023 отримано відповідачем та прочитано 04.10.2023 об 15 год. 18 хв., що підтверджується повідомленням про прочитання, яке наявне в матеріалах справи.
Відповідачем не надано до суду пояснень та документального обґрунтування показань щодо предмету спору. Витребувані судом документи, не надано. Про неможливість подати докази суд не повідомлено. Про розгляд справи відповідач повідомлявся належним чином.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Розумність строків є одним із основоположних засад (принципів) адміністративного судочинства відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним уважається строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального і процесуального права.
Відповідно до частини 5 статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь - якої зі сторін про інше.
Згідно з частиною 4 статті 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Згідно з частини 4 статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позовна заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України. Що підтверджується копією паспорта НОМЕР_1 , виданого органом 2316 26.02.2021 та карткою платника податків від 28.07.1999, які додані до справи.
Крім цього, ОСОБА_1 має статус пенсіонера та учасника бойових дій, перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_2 серії НОМЕР_3 , та посвідченням серії НОМЕР_4 доданим до позовної заяви.
Довідкою про грошове забезпечення для нарахування пенсії від 06.09.2021 № 1873/с грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 становило: посадовий оклад - 7 190,00 грн; оклад за військовим званням (полковник) - 1 480,00 грн; надбавка за вислугу років (45 %) - 3 901,50 грн; надбавка за таємність 10 % - 719,00 грн; надбавка за особливості проходження в/служби (65 %) - 8 171,48 грн; премія (35 %) - 2 516,50 грн; всього - 23 978,48 грн.
Згідно з цією довідкою надбавка за особливості проходження служби позивача становить - 65 %, премія - 35 %.
На виконання постанови Верховного Суду від 27.03.2023 у справі № 280/11480/21 відповідач видав позивачу нові довідки № 256/с від 24.04.2023 та № 257/с від 24.04.2023 в яких зазначено основні та додаткові види грошового забезпечення станом на 29.01.2020, 01.01.2021.
Позивач не погодився з виданими довідками, а саме вважає, що премія, яка є складовою його грошового забезпечення має бути складати 35 %, а не 10 % як зазначено в довідках, та вважає, що відповідач не зазначив надбавку за особливості проходження служби має бути в розмірі 65 % а не 1 %. Тому він звернувся 11.07.2023 з письмовою заявою звернувся до військового комісара Запорізького ОТЦКСП та ГУ ПФУ в Запорізькій області з проханням виправити помилки в довідках № 256/с від 24.04.2023 та № 257/с від 24.04.2023, та не проводити перерахунок пенсії на підставі цих довідок. Копія заяви додана до матеріалів справи позивачем .
Відповідач листом, відмовив позивачу у задоволенні його заяви, посилаючись на те, що довідки про грошове забезпечення станом на 29.01.2020, 01.01.2021, виготовлені відповідно до норм чинного законодавства України.
Таким чином, не погоджуючись із такими діями відповідача позивач звернувся до суду із цим позовом.
Надаючи оцінку спірним відносинам, суд виходить з того, що відповідно до статті 6 Конституції України державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією в межах і відповідно до законів України.
Зокрема, статтею 8 Конституції України в Україні встановлено, що в країні визнається і діє принцип верховенства права.
Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Крім цього, правовідносини, які виникли між сторонами у даній справі регулюються законами України та підзаконними нормативними актами.
Тому, надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд виходить з наступного.
Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ) визначаються умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі.
Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Наведені положення статті 43 Закону № 2262-ХІІ безпосередньо визначають складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.
Такий правовий висновок висловив Верховний Суд у постанові від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18.
У свою чергу, питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-ХІІ, відповідно до частин першої, другої, четвертої якої перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови і порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для його проведення.
Кабінет Міністрів України 30.08.2017 прийняв Постанову № 704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Постановою № 704 установлено надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзаци 4, 5 підпункту 1 пункту 5 Постанови № 704).
При цьому підпунктом 2 пункту 5 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Суд встановив, що Запорізький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготував та видав позивачу довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 від 06.09.2021 № 1873/с, у якій вказав: посадовий оклад 7 190,00 грн; оклад за військовим званням (полковник) 1 480,00 грн; надбавка за вислугу років (45%) 3901,50 грн, надбавка за таємність 10 % - 719,00 грн; надбавка за особливості проходження служби (65 %) - 8 171,48 грн; премія (35 %) - 2 516,50 грн; всього - 23 978,48 грн.
Згідно з цією довідкою надбавка за особливості проходження служби позивача становить - 65 %, премія 35 %.
Натомість на виконання постанови Верховного Суду від 27.03.2023 у справі № 280/11480/21 Запорізький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготував та видав позивачу довідки про розмір грошового забезпечення від 24.04.2023 станом на 29.01.2020, 01.01.2021, у яких вказав: надбавка за особливості проходження служби (1 %); премія (10 %).
Тобто відповідач у довідках про розмір грошового забезпечення позивача від 24.04.2023 зменшив розмір надбавки за особливості проходження служби з 65 % до 1 % та премії з 35 % до 10 %.
Суд зазначає, що Постановою № 704 Міністру оборони України надано право у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років та здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Міністр оборони України, використовуючи надане йому Постановою №704 право, кожного календарного року видає телеграму-розпорядження про розмір, зокрема, надбавки за особливості проходження служби та премії військовослужбовців Міністерства оборони України згідно їх тарифних розрядів.
Відповідно до телеграми-розпорядження Міністра оборони України від 27.01.2021 № 248/612 з 01.01.2021 у Збройних Силах України та у Державній спеціальній службі транспорту встановлено надбавку за особливості проходження служби в мінімальному розмірі 65 % посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, а також премію, в залежності від тарифного розряду.
Враховуючи вищевказане, у відповідача були відсутні підстави для зменшення відсоткового значення розміру надбавки за особливості проходження служби з 65 % до 1 %; та 35% розміру премії до 10 % у довідках, виданих позивачу, станом на 29.01.2020, 01.01.2021 від 24.04.2023 № 256/с та № 257/с у зв'язку із чим позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
З таких підстав, суд вважає, що з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів позивача слід зобов'язати Запорізький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки на виконання постанови Верховного Суду від 27.03.2023 у справі № 280/11480/21 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області оновлені довідки про розмір грошового забезпечення позивача з урахуванням надбавки за особливості проходження служби 65 % посадового окладу, окладу за військове звання, надбавки за вислугу років та премії 35 % посадового окладу.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частини 1 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно статті 73 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
За приписами статті 74 КАС України, суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно із положеннями статті 75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень статті 76 Кодексу адміністративного судочинства України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно частини 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, в адміністративному процесі, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень тягар доказування правомірності своїх рішень, дій чи бездіяльності покладається на відповідача - суб'єкта владних повноважень, який повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, що можуть бути використані як докази у справі.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч. 1 ст. 90 КАС України).
З наведеного вище суд вважає, що заявлені позовні вимоги знайшли своє підтвердження матеріалами справи, є обґрунтованими, а надані письмові докази є належними та достатніми для постановлення судового рішення про задоволення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Тому, понесені позивачем судові витрати зі сплати судового збору підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, як суб'єкта владних повноважень, яким прийнято рішення, визнане судом протиправним, в розмірі 1 073,60 грн.
Відповідно до ч. 5 ст. 250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Керуючись статтями 2, 86, 94, 159-163, 167, 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Запорізького обласного територіального центру комплектування і соціальної підтримки (69063, м. Запоріжжя, провулок Тихий, буд. 7, код ЄДРПОУ 07835529) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.
Визнати бездіяльність Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо поновлення порушених моїх прав згідно мого звернення; та протиправними дії щодо виготовлення Довідок та обчислення в них розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 виданих на виконання Постанови Верховного Суду від 27 березня 2023 року по справі № 280/11480/21, у яких занижені відсоткові розміри надбавки за особливості проходження служби до 1 % та премії до 10 % станом на 29.01.2020, та станом на 01.01.2021.
Зобов'язати Запорізький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки виготовити та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області нові Довідки про розмір грошового забезпечення, станом на 29.01.2020 та станом на 01.01.2021 для перерахунку пенсії на ім'я ОСОБА_1 з урахуванням розмірів складових грошового забезпечення згідно з нормами Постанови Кабінету Міністрів України № 704 і виданих на її виконання Наказу Міністерства оборони України № 260 від 07.06.2018 та рішень Міністра оборони України № 248/9240 від 28.12.2018, № 248/291 від 14.01.2020, № 248/612 від 27.01.2021 із зазначенням посадового окладу; окладу за військовим званням; надбавки за вислугу років; надбавки за класність; надбавка за доступ до державної таємниці (10 %); надбавка за особливості проходження військової служби 65 % (з урахуванням осадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років 45 %); премія 35 % від посадового окладу.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати (судовий збір) в розмірі 1 073 (одна тисяча сімдесят три) грн 60 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення складено у повному обсязі та підписано суддею 26 жовтня 2023 року.
Суддя Р.В. Сацький