Ухвала від 20.10.2023 по справі 300/6642/23

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залучення співвідповідача у справі

"20" жовтня 2023 р. справа № 300/6642/23

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Тимощук О.Л., розглянувши за правилами письмового провадження клопотання відповідача про залучення в якості співвідповідача Департамент захисту економіки Національної поліції України в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебуває справа №300/6642/23 за позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій.

Ухвалою суду від 29.09.2023 справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), згідно із правилами, встановленими статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також - КАС України).

На адресу суду 17.10.2023 від представника відповідача надійшло клопотання про залучення до участі в цій справі в якості співвідповідача Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Відповідачем подане клопотання обґрунтоване тим, що Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України не є належним відповідачем в цій справі в частині позовних вимог, що охоплюють період служби ОСОБА_1 в Департаменті захисту економіки Національної поліції України, тобто до 07.11.2019 так як на підставі наказу від 07.11.2019 №38 о/с «По особовому складу» його призначено на службу в порядку переведення з Департаменту захисту економіки Національної поліції України (код ЄДРПОУ 40111732) в Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України (код ЄДРПОУ 43305056), з 07.11.2019. Так як обидва департаменти є юридичними особами та мають здатність особисто здійснювати свої адміністративні права та обов'язки, та те, що в період до 07.11.2019 позивач проходив службу в Департаменті захисту економіки Національної поліції України то належним відповідачем у цій справі до 07.11.2019 є саме Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Згідно з частинами 3 та 4 статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.

За наведених підстав та вказаних правових норм, з метою об'єктивного, повного та всебічного розгляду даної адміністративної справи, а також, забезпечення належного виконання рішення суду, слід залучити Департамент захисту економіки Національної поліції України до участі у справі №300/6642/23 в якості співвідповідача.

Частиною 6 статті 48 КАС України встановлено, що після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.

Керуючись статями 48, 248, 256, 257, 262, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Клопотання представника відповідача від 17.10.2023 про залучення співвідповідача в адміністративній справі №300/6642/23 - задовольнити.

2. Залучити Департамент захисту економіки Національної поліції України (адреса: вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, ЄДРПОУ 40111732) до участі у справі №300/6642/23 в якості співвідповідача.

3. Розгляд адміністративної справи №300/6642/23 за позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (надалі, також - відповідач 1), Департаменту захисту економіки Національної поліції України (надалі, також - відповідач 2) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій - розпочати спочатку.

4. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку, визначеному статтею 262 КАС України.

5. Встановити відповідачу 2 - Департаменту захисту економіки Національної поліції України, з дня вручення цієї ухвали п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позовну заяву.

5.1 Відзив на позов повинен відповідати вимогам статті 162 КАС України, із поданням всіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

6. Зобов'язати відповідача 2 - Департамент захисту економіки Національної поліції України надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

6.1 Роз'яснити, що відповідно до частини 4 статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

7. Інформацію по даній справі учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.

8. Направити Департаменту захисту економіки Національної поліції України копію позовної заяви із доданими матеріалами.

9. Копію цієї ухвали надіслати (вручити) учасникам справи.

10. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

11. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.

Попередній документ
114327869
Наступний документ
114327871
Інформація про рішення:
№ рішення: 114327870
№ справи: 300/6642/23
Дата рішення: 20.10.2023
Дата публікації: 23.10.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; звільнення з публічної служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (18.06.2024)
Дата надходження: 26.09.2023
Предмет позову: про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання до вчинення дій,