Справа № 736/2258/23
Номер провадження 3/736/888/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2023 року м. Корюківка
Корюківський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді - Чурупченка М.І.,
за участю секретаря - Макуха О.О.,
адвоката Федорченка Д.В. - Загальця О.М.,
розглянувши матеріали, що надійшли від Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 ,
за ст. 185 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
04 жовтня 2023 року до Корюківського районного суду надійшов адміністративний протокол про скоєння адміністративного правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 185 КУпАП.
Як зазначено в протоколі серії ВАВ №339972, ОСОБА_1 , 20 вересня 2023 року, близько 18 год. 02 хв. в м. Корюківка по вул. Зарічна, 96, Корюківського району Чернігівської області, при зупинці автомобіля ВАЗ 2106, державний номерний знак НОМЕР_1 за порушення «Правил дорожнього руху» не тримав руки в полі зору поліцейського та вийшов без дозволу з машини, чим порушив п. (Б) частини 2 ст.16 Закону України «Про дорожній рух» та не виконав підпункту 6 частини 1 ст. 31, пункт 4 статті 37 Закону України «Про національну поліцію», чим вчинив злісну непокору працівникам поліції та скоїв адміністративне правопорушення передбачене ст. 185 КУпАП.
Адвокат в судовому засіданні вказав, що протокол складено протиправно.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 247 п. 1 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Як вбачається з наданих матеріалів, протокол серії ВАВ №339972 від 20.09.2023 року відносно ОСОБА_1 був складений безпідставно, оскільки санкція статті 185 КУпАП передбачає адміністративне покарання за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків.
Злісною непокорою є відмова від виконання наполегливих, неодноразово повторених законних вимог чи розпоряджень працівника поліції при виконанні ним службових обов'язків.
Слово «непокора», як зазначає законодавець, означає відмову від виконання або ігнорування виконання певної вимоги чи розпорядження.
З наявного в матеріалах справи відеозапису з нагрудної камери працівника поліції вбачається, що під час спілкування з поліцейськими, водій поводив себе адекватно, чітко відповідав на запитання, його поведінка цілком відповідала обстановці. Також переглядом відеозапису встановлено, що поліцейським не ставилась до ОСОБА_1 вимога тримати руки у полі зору та не виходити з автомобіля.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 22.12.2010 року №23-р 2010 адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до неї ґрунтується на конституційних принципах і правових презумпції, в тому числі, і закріпленої в статті 62 Конституції України презумпції невинності.
Оцінивши докази, враховуючи вказане, та виходячи з принципу розумності і справедливості і приймаючи до уваги дані обставини справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 не доведений склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 185 КУпАП, тому провадження в даній справі підлягає закриттю на підставі ст. 247 п.1 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 284 ч.1 п.3, 283, 288-289, 266, 247 п.1, 185 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 185 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя М.І.Чурупченко