Ухвала від 17.10.2023 по справі 300/2422/23

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"17" жовтня 2023 р. справа № 300/2422/23

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі судді Могили А.Б., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про об'єднання справ в одне провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Служби судової охорони у Івано-Франківській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання нарахувати та виплатити додаткову винагороду,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до Територіального управління Служби судової охорони у Івано-Франківській області, в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність Територіального управління Служби судової охорони у Івано-Франківській області щодо нарахування та виплати, починаючи з 24.02.2022 додаткової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168;

-зобов'язати Територіальне управління Служби судової охорони у Івано-Франківській області нарахувати та виплатити додаткову винагороду з 24.02.2022 по 18.07.2022 у розмірі 30000 грн. щомісячно, з відрахуванням податків, зборів, внесків до відповідних бюджетів;

-зобов'язати Територіальне управління Служби судової охорони у Івано-Франківській області нарахувати та виплатити додаткову винагороду з 19.07.2022 по 20.01.2023 у розмірі до 30000 грн. пропорційно в розрахунку на місць, відповідно до пункту 1 постанови постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168, з відрахуванням податків, зборів, внесків до відповідних бюджетів.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.05.2023 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно ухвали суду від 24.05.2023 позовну заяву ОСОБА_1 до Територіального управління Служби судової охорони у Івано-Франківській області в частині позовних вимог про визнання протиправною бездіяльність щодо не нарахування та невиплати додаткової винагороди, установленої постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" за період з 01.01.2023 по 20.01.2023, зобов'язання здійснити нарахування та виплату додаткової винагороди з 01.01.2023 по 20.01.2023 у розмірі до 30 000 грн. пропорційно в розрахунку на місяць, відповідно до пункту 1 Постанови №168, з відрахуванням податків, зборів, внесків до відповідних бюджетів - залишено без розгляду.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.05.2023 зупинено провадження в справі до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в зразковій справі №260/3564/22 (провадження №Пз/990/4/22).

Згідно ухвали суду від 16.10.2023 в зв'язку із набранням 21.09.2023 рішення Верховного Суду у зразковій справі №260/3564/22 від 06.04.2023 законної сили, провадження у даній справі поновлено.

Відповідачем подано клопотання про об'єднання в одне провадження адміністративні справи №300/598/23 та №300/2422/23.

Клопотання мотивовано тим, що в провадженні суду перебуває адміністративна справа №300/598/23 за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Служби судової охорони у Івано-Франківській області про визнання протиправними бездіяльність відповідача щодо ненарахування та невиплати додаткової винагороди, установленої постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" за період з 01.01.2023 по 20.01.2023, зобов'язання здійснити нарахування та виплату додаткову винагороду з 01.01.2023 по 20.01.2023 у розмірі до 30 000,00 гривень пропорційно в розрахунку на місяць, відповідно до пункту 1 Постанови №168, з відрахуванням податків, зборів, внесків до відповідних бюджетів

Відповідач вказує, що у справах №300/598/23 та №300/2422/23 один і той самий позивач та відповідач, а також одні й ті самі позовні вимоги, які відрізняються лише періодом часу.

Вирішуючи клопотання відповідача про об'єднання справ в одне провадження, суд зазначає наступне.

Згідно з частинами 1-3 ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об'єднати в одне провадження декілька справ за позовами: 1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача; 2) одного й того самого позивача до різних відповідачів; 3) різних позивачів до одного й того самого відповідача.

Об'єднання справ в одне провадження допускається до початку підготовчого засідання, а у спрощеному позовному провадженні - до початку розгляду справи по суті у кожній із справ.

З положень наведених норм процесуального закону вбачається, що рішення про об'єднання справ в одне провадження (рівно як і рішення про роз'єднання вимог у самостійні провадження) може бути прийнято судом у тому разі, коли це об'єктивно здатне сприяти виконанню завдань адміністративного судочинства. При цьому слід враховувати не тільки матеріальний критерій, а й процесуальний, зокрема, чи є спільний їх розгляд доцільним.

Текст клопотання відповідача не містить жодних аргументів з питання сприяння спільного розгляду перелічених справ виконанню завдання адміністративного судочинства.

Суд вважає не доцільним об'єднання в одне провадження справ №300/598/23 та №300/2422/23, оскільки сумісний розгляд декількох вимог, навіть тісно пов'язаних і однорідних, розширює предмет доказування у справі, ускладнює розгляд та вирішення справи, а також не сприятиме досягненню процесуальної економії та оперативності розгляду справ.

Крім того, положення статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачають обов'язку об'єднання справ за позовними заявами одного й того ж позивача до того ж відповідача. Таке об'єднання справ є правом, а не обов'язком суду.

Частиною 7 ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що про об'єднання справ в одне провадження або роз'єднання позовних вимог, про відмову в об'єднанні справ в одне провадження, роз'єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання відповідача про об'єднання в одне провадження адміністративних справ.

На підставі викладеного, керуючись статтями 172, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання відповідача про об'єднання справ №300/598/23 та №300/2422/23 в одне провадження відмовити.

Ухвала, окремо від рішення суду, не оскаржується та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя /підпис/ Могила А.Б.