Ухвала від 11.10.2023 по справі 766/5946/23

Справа № 766/5946/23

н/п 2/766/7020/23

УХВАЛА

підготовчого судового засідання

11.10.2023 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:

головуючого судді Скрипнік Л.А.,

при секретарі судового засідання Оніщенко О.М.,

розглядаючи у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Херсоні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Херсонської міської територіальної громади в особі Херсонської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до Херсонської міської територіальної громади в особі Херсонської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Ухвалою суду від 18.09.2023 року відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду у порядку загального позовного провадження.

Сторони в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені у встановленому законом порядку. Від позивача надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримав, просив суд залучити до участі у справі в якості співвідповідача матір ОСОБА_2 , хоч вона і відмовляється від прийняття спадщини на його користь, але проживала і була зареєстрована разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, також просив призначити справу до судового розгляду по суті.

Із врахуванням наведеного, на підставі ч.2 ст. 223 та ч.2 ст. 247 ЦПК України підготовче судове засідання проведено без участі сторін, без застосування фіксування судового засідання технічними засобами.

З'ясувавши обставини справи, суд прийшов таких висновків.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 51 ЦПК України, суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання за клопотанням позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі.

Відповідно до ч. 3 ч. 2 ст. 51 ЦПК України, після спливу строків, зазначених у частинах першій та другій цієї статті, суд може залучити до участі у справі співвідповідача або замінює первісного відповідача належним відповідачем виключно у разі, якщо позивач доведе, що не знав та не міг знати до подання позову у справі про підставу залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.

Частиною 4 ст. 51 ЦПК України визначено, що про залучення співвідповідача чи заміну неналежного відповідача постановляється ухвала. За клопотанням нового відповідача або залученого співвідповідача розгляд справи починається спочатку.

Предметом позову у даній справі є визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Як встановлено з позовної заяви спадкоємця майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 є його син ОСОБА_1 (позивач у справі) та дружина померлого ОСОБА_2 (мати позивача).

З урахуванням вищевикладеного, з метою повного, всебічного, об'єктивного розгляду справи суд вважає за необхідне залучити в якості відповідача ОСОБА_2 , оскільки рішення у справі може вплинути на її права та інтереси стосовно спадкового майна.

Відповідно до пункту 3 частини 2статті 200 ЦПК України, з а результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

До закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті процесуальних дій вчиняти не потрібно.

Судом вчинено дії, необхідні для закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду, передбачені ст.197 ЦПК України.

Суд ознайомившись з матеріалами справи, вважає, що є підстави для закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Керуючись ст. 51, п. 3 ч. 2 ст.200,ч. 2 ст. 247, ст. ст. 260,261 ЦПК України, суд,-

постановив:

Клопотання позивач ОСОБА_1 - задовольнити.

Залучити до участі у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Херсонської міської територіальної громади в особі Херсонської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини в якості відповідача ОСОБА_2 .

Закрити підготовче провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Херсонської міської територіальної громади в особі Херсонської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини та призначити справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні в залі суду о 11 год. 40 хв. 01 листопада 2023 року.

Про дату, час і місце проведення судового засідання щодо розгляду справи по суті повідомити учасників справи.

Суддя Л.А. Скрипнік

Попередній документ
114193310
Наступний документ
114193312
Інформація про рішення:
№ рішення: 114193311
№ справи: 766/5946/23
Дата рішення: 11.10.2023
Дата публікації: 18.10.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (01.11.2023)
Дата надходження: 13.09.2023
Предмет позову: визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
Розклад засідань:
11.10.2023 10:00 Херсонський міський суд Херсонської області
01.11.2023 11:40 Херсонський міський суд Херсонської області