ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 495/8066/23
Номер провадження 3/495/2880/2023
13 жовтня 2023 рокум. Білгород-Дністровський
Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Савицький С.І., розглянувши матеріали, що надійшли від управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Новоіванівка, Арцизького району, Одеської області громадянку України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП при наступних обставинах:
Так, згідно Розпорядження голови Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №64-о/с від 30.12.2020 ОСОБА_1 було переведено на посаду начальника Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області з 30.12.2020 року та встановлено їй 6 категорію посадової особи місцевого самоврядування.
Розпорядженням голови Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №20-о/с від 01.06.2020 ОСОБА_1 було присвоєно 12 ранг посадової особи місцевого самоврядування з 01.06.2021 та віднесено її посаду до 6 категорії посад місцевого самоврядування.
Присягу посадової особи місцевого самоврядування ОСОБА_1 прийняла 30.05.2018 та з попередженням про встановлені Законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про запобігання корупції» обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та її проходження ознайомлена в той самий день.
Згідно посадової інструкції ОСОБА_1 , вона як начальник Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області підпорядкована безпосередньо сільському голові та його заступникам та до її завдань і обов'язків належить: здійснення керівництва діяльністю управління, розподіл обов'язків між працівниками управління, контроль їх роботи; здійснення контролю за ефективним та раціональним використанням бюджетних коштів в межах затвердженого кошторису витрат, пов'язаних з функціонуванням галузей освіти, культури, молоді та спорту; діє без доручення від імені управління, представлення його інтересів в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та фізичними особами; видання в межах компетенції наказів, організація та контроль їх виконанням, тощо.
Згідно частини першої, пункту 1, підпункту «В» ст. 3 Закону, суб'єктами, особами, на яких поширюються дія цього Закону - є посадові особи місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», посадова особа місцевого самоврядування - особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» Посадами в органах місцевого самоврядування є посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.
Відповідно до частини 2 статті 12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» На посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".
Враховуючи вище викладене, згідно п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», посада начальника Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області на якій перебуває ОСОБА_1 відноситься до суб'єктів на яких поширюється дія цього Закону, як на посадову особу місцевого самоврядування.
Вимогами ст. 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані дотримуватися правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених Законом України "Про запобігання корупції".
Положеннями ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 є посадовою особою місцевого самоврядування та особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на неї поширюється дія цього Закону, і вона зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 28 Закону, та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією передбаченого ст. 172-7 КУпАП.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтею 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
У ст. 1 Закону визначено, що приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
У ст. 41 Закону встановлено: особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, діють неупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання.
Згідно частини першої статті 28 Закону, особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. У тому числі, відповідно до вимог ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
В ході збору доказів встановлено, що 06.12.2021 між Управлінням освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району, в особі начальника - ОСОБА_1 (надалі - Замовник) та гр. ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 ) (надалі - Виконавець) було укладено договір на надання послуг із проведення супервізії, згідно якого виконавець зобов'язується надати послуги супервізії, а саме: здійснення психолого-педагогічного та методичного супроводу педагогічних працівників закладів освіти Старокозацької сільської ради в кількості 5 осіб, спрямований на їх професійний та особистісний розвиток, подолання ними власних професійних труднощів та професійних компетентностей відповідно до завдань Нової української школи, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначені послуги.
Загальна сума договору складає 10 662,43 гривні. Даний договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до 31 грудня 2021 року, а в частині фінансових розрахунків - до повного їх здійснення.
Відповідно до Акту приймання послуг із проведення супервізії до договору від 06.12.2021 встановлено, що у період з 10.12.2021 по 16.12.2021 виконавець надав послуги з проведення супервізії в обсязі 53 години, замовник прийняв зазначені послуги.
Підписанням даного акту сторони засвідчують, що послуги із проведення супервізії надані виконавцем на належному рівні та в повному обсязі відповідно до умов договору, сторони претензій одна до одної не мають.
З виписки за 24.12.2021 та платіжної відомості від 21.12.2021 за грудень 2021 року встановлено, що послуги надані відповідно до договору були сплачені в повному обсязі.
Таким чином, встановлено, що начальник Управління освіти, культури, молоді та спорту ОСОБА_1 , уклала договір про надання послуг із проведення супервізії від 06.12.2021 року з гр. ОСОБА_1 ( НОМЕР_2 ), тобто з собою особисто, та в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила Старокозацьку сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час укладання вищевказаного договору, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Також, 06.12.2021 між Управлінням освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району, в особі начальника - ОСОБА_1 (надалі - Замовник) та гр. ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 ) (надалі - Виконавець) було укладено договір на надання послуг із проведення супервізії, згідно якого виконавець зобов'язується надати послуги супервізії, а саме: здійснення психолого-педагогічного та методичного супроводу педагогічних працівників закладів освіти Старокозацької сільської ради в кількості 5 осіб, спрямований на їх професійний та особистісний розвиток, подолання ними власних професійних труднощів та професійних компетентностей відповідно до завдань Нової української школи, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначені послуги.
Загальна сума договору складає 10 662,43 гривні. Даний договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до 31 грудня 2021 року, а в частині фінансових розрахунків - до повного їх здійснення.
16.12.2021 року між Управлінням освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району, в особі начальника - ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 ) було підписано Акт приймання послуг із проведення супервізії до договору від 06.12.2021.
Відповідно до Акту приймання послуг із проведення супервізії до договору від 06.12.2021 встановлено, що у період з 10.12.2021 по 16.12.2021 виконавець надав послуги з проведення супервізії в обсязі 53 години, замовник прийняв зазначені послуги.
Підписанням даного акту сторони засвідчують, що послуги із проведення супервізії надані виконавцем на належному рівні та в повному обсязі відповідно до умов договору, сторони претензій одна до одної не мають.
З виписки за 24.12.2021 та платіжної відомості від 21.12.2021 за грудень 2021 року встановлено, що послуги надані відповідно до договору були сплачені в повному обсязі.
Тобто, під час підписання акту приймання послуг із проведення супервізії дод договору від 06.12.2021 начальник Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 прийняла та оцінила послуги, які надавала вона особисто, як особа, що проводить супервізію та отримує за це дохід.
Таким чином, встановлено, що начальник Управління освіти, культури, молоді та спорту ОСОБА_1 , підписала 16.12.2021 Акт приймання послуг із проведення супервізії до договору про надання послуг із проведення супервізії від 06.12.2021 року, який укладено і підписано між Управлінням освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, в особі начальника ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_1 ( НОМЕР_2 ), згідно якого прийняла та оцінила надання послуг нею особисто, та в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила Старокозацьку сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час укладання вищевказаного договору, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП
Також, 06.12.2021 року між Управлінням освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району, в особі начальника - ОСОБА_1 (надалі - Замовник) та гр. ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 ) (надалі - Виконавець) було укладено договір на надання послуг із проведення супервізії, згідно якого виконавець зобов'язується надати послуги супервізії, а саме: здійснення психолого-педагогічного та методичного супроводу педагогічних працівників закладів освіти Старокозацької сільської ради в кількості 5 осіб, спрямований на їх професійний та особистісний розвиток, подолання ними власних професійних труднощів та професійних компетентностей відповідно до завдань Нової української школи, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначені послуги.
Загальна сума договору складає 10 662,43 гривні. Даний договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до 31 грудня 2021 року, а в частині фінансових розрахунків - до повного їх здійснення.
Відповідно до Акту приймання послуг із проведення супервізії до договору від 06.12.2021 встановлено, що у період з 10.12.2021 по 16.12.2021 виконавець надав послуги з проведення супервізії в обсязі 53 години, замовник прийняв зазначені послуги.
Підписанням даного акту сторони засвідчують, що послуги із проведення супервізії надані виконавцем на належному рівні та в повному обсязі відповідно до умов договору, сторони претензій одна до одної не мають.
З виписки за 24.12.2021 та платіжної відомості від 21.12.2021 за грудень 2021 року встановлено, що послуги надані відповідно до договору були сплачені в повному обсязі.
Таким чином, встановлено, що начальник Управління освіти, культури, молоді та спорту ОСОБА_1 , уклала договір про надання послуг із проведення супервізії від 06.12.2021 року з гр. ОСОБА_1 ( НОМЕР_2 ), тобто з собою особисто, та в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час укладання вищевказаного договору, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП
06.12.2021 року між Управлінням освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району, в особі начальника - ОСОБА_1 (надалі - Замовник) та гр. ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 ) (надалі - Виконавець) було укладено договір на надання послуг із проведення супервізії, згідно якого виконавець зобов'язується надати послуги супервізії, а саме: здійснення психолого-педагогічного та методичного супроводу педагогічних працівників закладів освіти Старокозацької сільської ради в кількості 5 осіб, спрямований на їх професійний та особистісний розвиток, подолання ними власних професійних труднощів та професійних компетентностей відповідно до завдань Нової української школи, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначені послуги.
Загальна сума договору складає 10 662,43 гривні. Даний договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до 31 грудня 2021 року, а в частині фінансових розрахунків - до повного їх здійснення.
16.12.2021 між Управлінням освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району, в особі начальника - ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 ) було підписано Акт приймання послуг із проведення супервізії до договору від 06.12.2021.
Відповідно до Акту приймання послуг із проведення супервізії до договору від 06.12.2021 встановлено, що у період з 10.12.2021 по 16.12.2021 виконавець надав послуги з проведення супервізії в обсязі 53 години, замовник прийняв зазначені послуги.
Підписанням даного акту сторони засвідчують, що послуги із проведення супервізії надані виконавцем на належному рівні та в повному обсязі відповідно до умов договору, сторони претензій одна до одної не мають.
З виписки за 24.12.2021 та платіжної відомості від 21.12.2021 за грудень 2021 року встановлено, що послуги надані відповідно до договору були сплачені в повному обсязі.
Тобто, під час підписання акту приймання послуг із проведення супервізії дод договору від 06.12.2021 начальник Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 прийняла та оцінила послуги, які надавала вона особисто, як особа, що проводить супервізію та отримує за це дохід.
Таким чином, встановлено, що начальник Управління освіти, культури, молоді та спорту ОСОБА_1 , підписала 16.12.2021 Акт приймання послуг із проведення супервізії до договору про надання послуг із проведення супервізії від 06.12.2021 року, який укладено і підписано між Управлінням освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, в особі начальника ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_1 ( НОМЕР_2 ), згідно якого прийняла та оцінила надання послуг нею особисто, та в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час укладання вищевказаного договору, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
В судовому засіданні прокурор Картузов І.А. підтвердив доводи викладенні у протоколі про адміністративне правопорушення та просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала та просив суд суворо не карати.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення та іншими матеріалами адміністративної справи.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 , присутні ознаки складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст. 172-7 КУпАП за зазначене правопорушення на особу накладається стягнення у вигляді штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч.2 ст. 172-7 КУпАП за зазначене правопорушення на особу накладається стягнення у вигляді штрафувід двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з правопорушника стягується судовий збір на користь державного бюджету України, у сумі 536,80 гривень.
Керуючись ст.ст. 9, 24, 33, 34, 122-4, 124, ч.1 ст. 130, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Справи про адміністративні правопорушення № 495/8066/23, № 495/8067/23, 495/8068/23, 495/8069/23 у відношенні ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП об'єднати в одне провадження та присвоїти справі № 495/8066/23.
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та на підставі санкцій вказаних статей призначити йому покарання:
- за ч.1 ст. 172-7 КУпАП - у виді штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить -1700 грн.
- за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП - у виді штрафу в розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить -3400 грн.
Відповідно до ст. 36 КУпАП шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити ОСОБА_1 покарання у виді штрафу в розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить - 3400 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 536,80 грн.
Згідно ст. 307 КУпАП - штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Згідно ст. 308 КУпАП - у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання 3 (три) місяці.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Савицький С.І.