Постанова від 15.09.2010 по справі 2-а-6082/10/2270

< для копії >

Справа № 2-а-6082/10/2270

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2010 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіМихайлова О.О.

< секретар >

< за участі >< перелік сторін >

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ПрокурорА Кам'янець-Подільського району в інтересах держави в особі Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації < 3-тя особа > до Гринчуцької сільської ради < 3-тя особа > про скасування рішення № 4 від 27.05.2010 року, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Кам'янець-Подільського району в інтересах держави в особі Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації звернувся до Гринчуцької сільської ради про скасування рішення №4 від 27.05.2010 року.

Позовні вимоги обґрунтовані наступним. Прокуратурою проведена перевірка, за результатами якої встановлено, що рішенням сесії Гринчуцької сільської ради №4 від 27.05.2010 року ВАТ «Гіпсовик» передано в тимчасове платне володіння та користування із земель запасу сільської ради земельну ділянку, яка розташована на території Гринчуцької сільської ради за межами населених пунктів, для потреб пов'язаних з користування надрами. Зазначена земельна ділянка є державної власністю і органом який виконує функції по розпорядженню цією земельною ділянкою за межами населених пунктів є Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація. Таким чином, на думку прокурора та позивача, відповідач по справі порушив положення пункту 12 Розділу X. Перехідні положення Земельного кодексу України. Просив позовні вимоги задовольнити.

Оскільки сторони заявили клопотання про розгляд справи в їх відсутності, судовий розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження на підставі ч.4 ст.122 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 14 Конституції України передбачено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Згідно з ч. 1 ст. 1 Земельного кодексу України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Статтею 3 Земельного кодексу України передбачено, що земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Відповідно до статті 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин належать повноваження по розпорядженню землями на території сіл, селищ, міст.

Згідно зі статтею 17 Земельного кодексу України до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим кодексом.

Пунктом 12 Розділу X. Перехідні положення Земельного кодексу України встановлено, що до розмежування земель повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

У зв'язку з тим, що в Кам'янець-Подільському районі розмежування земель не здійснено, земельна ділянка, яка була передана в тимчасове платне володіння та користування із земель запасу сільської ради загальною площею 11,0918 га розташована на території Гринчуцької сільської ради за межами населених пунктів, про що свідчать матеріали справи, а відтак функціями розпорядника земель відповідно до вищевказаних положень закону, наділена Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація.

За таких умов суд вважає, що заявлені позовні вимоги обґрунтовані, через що підлягають задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 7 - 12, 17, 18, 70, 71, 86, 159 - 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Прокурора Кам'янець-Подільського району в інтересах держави в особі Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації до Гринчуцької сільської ради задовольнити.

Скасувати рішення Гринчуцької сільської ради №4 від 27.05.2010 року «Про надання в тимчасове платне володіння та користування із земель запасу сільської ради земельної ділянки загальною площею 11,0918 гектари, яка розташована на території Гринчуцької сільської ради за межами населених пунктів, для потреб пов'язаних з користуванням надрами».

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАСУ, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

< виготовлено > < Дата виготовлення >

< чи набрала законної сили > < Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >О.О. Михайлов

< для копії >< для копії >