Справа № 202/7654/23
Провадження № 3/202/4899/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2023 року м. Дніпро
Суддя Індустріального районного суду міста Дніпропетровська Маринін О.В. розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 . ІПН в матеріалах справи відсутній,
за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 05.04.2023 року приблизно о 12:00 год. за адресою: АДРЕСА_2 , громадянин ОСОБА_1 не виконує обов'язки щодо виховання свого малолітнього сина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , так дитина не відвідує онлайн уроки в КЗО СЗШ №63, має занедбаний вигляд, недоглянутий, в квартирі, де мешкає антисанітарні умови, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.
До судового засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причини не явки суд не повідомив. Клопотань про відкладення слухання справи не надходило.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне порушення, оцінивши докази по справі відповідно до ст. 252 КУпАП, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно ст.. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Для визнання діяння правопорушенням і, відповідно, застосування передбачених правовими нормами санкцій необхідно встановити наявність у діянні особи складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до змісту протоколу про адміністративне правопорушення посадовою особою, якою складено протокол, у вину ОСОБА_1 висувається вчинення дій, передбачених ч. 1 ст. 184 КУпАП.
При цьому посадова особа поліції, яка складала протокол, в супереч вимог ст. 251 КУпАП, не вжила заходів щодо збирання доказів, наявність яких сприяла б всебічному, повному і об'єктивному розгляду даного адміністративного матеріалу.
Так, матеріали справи не містять інформації відносно дат вчинення пропусків занять неповнолітнім, носять вони системний характер чи разові випадки, загальну кількість пропусків, яка успішність дитини, не наведено обставин, які свідчать про ухилення ОСОБА_1 від виконання батьківських обов'язків, тобто винне, свідоме нехтування ними.
При цьому, про неповноту зібраних доказів свідчить і те, що поліцейськими не були опитані свідки правопорушення, зокрема класний керівник, директор навчального закладу.
Суд зважає також на те, що матеріали справи не містять доказів зазначених у суті протоколу обставин: занедбаний вигляд дитини, антисанітарні умови проживання, оскільки Акт обстеження умов проживання чи інших доказів на підтвердження даних обставин відсутні.
До того ж матеріали справи не містять жодної інформації від служби у справах дітей про рівень та спосіб життя родини з неповнолітньою дитиною, вжиті профілактичні та виховні заходи.
Крім того, як вбачається з інформації, наданої навчальним закладом дитина, станом на 16.03.2023 більше тижня не виходила на заняття, інформації про подальшу відсутність дитини на навчанні, зокрема на дату складання протоколу, матеріали справи не містять.
До того ж, суд приймає до уваги письмові пояснення ОСОБА_1 про те, що дитина не підключалася на навчання у зв'язку із життєвими обставинами та відсутністю технічних можливостей, що не може свідчити про свідоме нехтування батьківськими обов'язками.
Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно зі ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, враховуючи відсутність належних та допустимих доказів на підтвердження вчинення ОСОБА_1 правопорушення, провадження у даній справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП
Керуючись ст. ст. 184 ч.1, 247 п.1, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 184 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 КпАП України за відсутністю події та складу правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її винесення.
Суддя О. В. Маринін