П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2023 р.м. ОдесаСправа № 400/576/23
Перша інстанція: суддя Бульба Н.О.,
повний текст судового рішення
складено 14.04.2023, м. Миколаїв
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача: Танасогло Т.М.,
суддів: Бітова А.І., Градовського Ю.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2023 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство "Нібулон" до Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №1\3400703 від 06.01.2023р.,-
ВСТАНОВИВ:
У січні 2023 року Товариство з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарське підприємство "Нібулон" (позивач, ТОВ СП “НІБУЛОН”) звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом до Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (відповідач), про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 06 січня 2023 року № 1/3400703.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що Товариством не були допущені порушення вимог податкового законодавства, про які зробив висновок відповідач. А саме позивач вказує, що ним вчасно, відповідно до вимог чинного законодавства було подано до відповідача коригуючу довідку від 01.04.2020, в якій зазначено, що на зареєстрованому акцизному складі відбулось повне виведення з експлуатації одного з трьох резервуарів. Тому відповідач неправомірно проігнорував вказану довідку і в Акті фактичної перевірки помилково дійшов висновку про порушення позивачем вимог підпункту 230.1.2 п. 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, а саме, що резервуар РГС-25 не обладнаний рівнеміром-лічильником.
Відповідач проти позову заперечував, мотивуючи тим, що оскаржуване рішення правомірним, оскільки під час фактичної перевірки позивача було встановлено порушення ним вимог п.п.230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України, а тому підстави для визнання протиправним та скасування винесеного ним податкового повідомлення-рішення відсутні.
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2023 року позовні вимоги ТОВ СП “НІБУЛОН” задоволено. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 06 січня 2023 року № 1/3400703. Стягнуто судовий збір.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, відповідачем подано до суду апеляційну скаргу, у якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, апелянт просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову.
В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що позивач є платником акцизного податку із реалізації пального, зареєстрований 01.0.2019р. за №484, має ліцензію на зберігання пального №02230414201900067 терміном дії з 29.11.2019р. по 29.11.2024р. Уніфікований номер акцизного складу №1002836, зареєстрований в СЕАРПСЕ 21.06.2019р. за адресою: вінницька область. Хмільницький район, с.Широка Гребля, вул.Центральна, 82А. згідно Дозволу Управління Держпраці у Миколаївській області №341.19.48, позивачу за вказаною вище адресою дозволяється експлуатувати 3 резервуари, а саме: 2 резервуари РГС-10 та 1 резервуар РГС-25. За наслідками проведення фактичної перевірки відносно позивача, контролюючим органом було встановлено, що на акцизному складі уніфікований номер №1002836 розташовано три резервуари, а саме: 2 резервуари РГС-10, 1 резервуар РГС-25 та дві паливороздавальні колонки «Шельф-100», при цьому резервуар РГС-25 не обладнано рівнеміром-лічильником, що є порушенням п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст.230 ПК України. Апелянт зазначає, що висновків, актів або інших документів, виданих відповідними експертно-технічними органами (організаціями, тощо) щодо непридатності резервуара РГС-25, ТОВ СП «Нібклон» не надано. Основну довідку про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри подано 28.11.2019 року, якою розпорядником акцизного складу уніфікований номер №1002836 зареєстровано 3 резервуари, в тому числі 2 резервуари РГС-10 ємністю 10,65 м.куб., 10,6., відповідно 1 резервуар РГС-25 ємністю 25,97 м.куб. та 2 паливороздавальних колонки «Шельф 100» завод. Номери 10628 та 10627. Коригуючи довідку про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри подано 26.06.2020 року, якою розпорядником акцизного складу зареєстровано 2 резервуари ємністю 10,65 м.куб. та 10.6 м.куб., 2 рівнеміра-лічильника типу 924 В MAG №1909161001, №1909131005. Наступну коригуючи довідку про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри подано 12.08.2020 року, якою розпорядником акцизного складу вилучено з резервуару РГС-10 рівнемір-лічильник типу 924 В MAG №1909161001 та встановлено рівнемір-лічильник типу 924 В MAG №2003301014. Отже, на думку скаржника, позивачем порушено п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст.230 ПК України, у зв'язку із чим відповідачем правомірно прийнято оскаржуване товариством податкове повідомлення-рішення.
Позивачем на апеляційну скаргу подано відзив, у якому посилаючись на хибність доводів скаржника, просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду без змін мотивуючи зокрема тим, що суд першої інстанції правильно та повністю встановив обставини справи та зробив обґрунтовані висновки щодо задоволення позову. Товариство зауважує, що згідно приписів чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, рівнемірами-лічильниками повинні бути обладнані лише введені в експлуатацію резервуари. Однак, резервуар РГС-25 інв.№002138600 було виведено з експлуатації, про що на виконання вимог чинного законодавства 01.04.2020р. подано до Офісу великих платників податків ДПС по акцизному складу уніфікований номер №1002836 коригуючу довідку. Оскільки, як зауважує позивач у справі, резервуар РГС-25 був виведений з експлуатації, то у відповідача були відсутні підстави для висновку про порушення позивачем пп. 230.1.2 п. 230.1 ст.230 ПК України та відсутні підстави для прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення
За приписами ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Відповідно до приписів ст.311 КАС України, справу розглянуто в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановив суд першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, ТОВ СП «Нібулон» зареєстровано платником акцизного податку із реалізації пального 01.07.2019 за №484.
Головним управлінням ДПС у Вінницькій області з 02.12.2022 по 09.12.2022 проводилась фактична перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «Нібулон» (код ЄДРПОУ 14291113) за адресою: Вінницька область, Хмільницький район, с. Широка Гребля, вул. Центральна, 82А, з питань обігу пального за період з 10.12.2019 по 09.12.2022.
За результатами вказаної перевірки ГУ ДПС у Вінницькій області 09.12.2022 було складено Акт №11266/02-32-09-02/14291113 «Про результати фактичної перевірки ТОВ СП «НІБУЛОН» за період з 10.12.2019 по 09.12.2022».
У зазначеному Акті вказано, що на підставі направлень на перевірку від 29.11.2022 №4593, №4594, виданих ГУ ДПС у Вінницькій області, була проведена фактична перевірка позивача за адресою: Вінницька область, Хмільницький район, с. Широка Гребля, вул. Центральна, 82А, з питань обігу пального за період з 10.12.2019 по 09.12.2022.
Направлення на проведення перевірки пред'явлено та копію наказу ГУ ДПС у Вінницькій області про проведення перевірки вручено 02.12.2022 директору філії «Хмільник» ТОВ СП «Нібулон» Кроліцькому О.С.
Вказана перевірка проводилась за присутності останнього.
В журналі реєстрації перевірок вчинено запис від 02.12.2022.
Згідно з даними Єдиного державного реєстру суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним ТОВ СП «Нібулон» отримано ліцензію на зберігання пального №02230414201900067 з терміном дії з 29.11.2019 до 29.11.2024.
Уніфікований номер акцизного складу №1002836, зареєстрований в СЕАРПСЕ 21.06.2019 за адресою: Вінницька область, Хмільницький район, с. Широка Гребля, вул. Центральна, 82А.
Відповідно до Дозволу управління Держпраці у Миколаївській області №341.19.48, ТОВ СП «Нібулон» за адресою: Вінницька область, Хмільницький район, с. Широка Гребля, вул. Центральна, 82А дозволяється експлуатувати 3 резервуари, а саме: 2 резервуари РГС 10 та 1 резервуар РГС-25.
Як встановлено в Акті перевірки на акцизному складі уніфікований номер 1002836 розташовано 3 (три) резервуари, а саме: 2 резервуари РГС-10, 1 резервуар РГС-25 та 2 (дві) паливороздавальні колонки «Шельф-100».
Два резервуари РГС-10 обладнані рівнемірами-лічильниками рівня пального магнітострикційними зондами 924 В MAG 30-В089 №2003301014 то 1909161001, резервуар РГС-25 не обладнано рівнеміром-лічильником, чим порушено вимоги підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України.
Також, в Акті перевірки вказано, що основну довідку про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри подано 28.11.2019, якою розпорядником акцизного складу уніфікований номер 1002836 зареєстровано 3 резервуари, в тому числі 2 резервуари РГС 10, ємністю 10,65 куб м, 10,6 куб м відповідно, 1 резерваур РГС 25 ємністю 25,97 куб м та 2 паливороздавальні колонки «Шельф-100».
Коригуючу довідку про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри подано 26.06.2020, якою розпорядником акцизного складу зареєстровано 2 резервуари ємністю 10,65 куб м, 10,6 куб м відповідно, 2 рівнеміра-лічильники типу 924 В MAG №1909161001; №1909131005.
Відповідно до висновку, зробленого за наслідками проведення вказаної перевірки, в ході її проведення встановлено порушення вимог підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, а саме: резервуар РГС-25 не обладнано рівнеміром-лічильником.
22.12.2022 позивачем були подані до ГУ ДПС у Вінницькій області заперечення на Акт перевірки.
Комісією по розгляду заперечень ГУ ДПС у Вінницькій області від 04.01.2023 було розглянуто подані заперечення, проте залишені без задоволення.
Як зазначено Комісією по розгляду заперечень ГУ ДПС у Вінницькій області станом на 04.11.2019 резервуар РГС-25 введений в експлуатацію. Висновків, актів або інших документів, виданих відповідними експертно-технічними органами (організаціями тощо) щодо непридатності резервуара РГС-25, ТОВ СП «Нібулон» не надано. Тобто, введений в експлуатацію резервуар РГС-25 не обладнано рівнеміром-лічильником, чим порушено вимоги підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України.
В подальшому, Південним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків 06.01.2023 прийнято податкове повідомлення-рішення №1/3400703, яким на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 і п. 128-1 Податкового кодексу України визначено для ТОВ СП «НІБУЛОН» штрафні санкції в розмірі 20 000,00 грн.
Не погодившись з прийнятим податковим повідомленням-рішенням, вважаючи його протиправним, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що висновки щодо порушення позивачем вимог підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, зроблені ГУ ДПС у Вінницькій області під час проведення фактичної перевірки та викладені в Акті №11266/02-32-09-02/14291113 «Про результати фактичної перевірки ТОВ СП «НІБУЛОН» за період з 10.12.2019 по 09.12.2022», не відповідають фактичним обставинам справи. Відповідач не довів правомірності оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Перевіряючи обґрунтованість висновку суду першої інстанції про задоволення позову, колегія суддів виходить з наступного.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи відповідають вони встановленим ч. 2 ст. 2 КАС України вимогам.
Згідно з ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п.128-1.1. ст. 128-1 ПК України необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.
Відповідно до пп.14.1.224 п.14.1 ст.14 ПК України розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
Як визначено п.230.1 ст.230 ПК України акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.
Відповідно до пп.230.1.2 п. 230.1. ст. 230 ПК України акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Акцизні склади, на яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з очищення коксового газу, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), повинні бути обладнані лише витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску готової підакцизної продукції (пального) наливом з такого акцизного складу.
Акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у споживчій тарі без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:
а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;
б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.
Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
З огляду на викладене слідує, що особи, які здійснюють діяльність з реалізації пального, зобов'язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.
В той же час у разі невиконання вказаного вище обов'язку до таких осіб застосовуються штрафні санкції, передбачені п.128-1.1 ст.128-1 ПК України.
Колегією суддів з матеріалів справи встановлено, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 06 січня 2023 року № 1/3400703 було прийняте відповідачем на підставі Акта фактичної перевірки позивача №11266/02-32-09-02/142291113 «Про результати фактичної перевірки ТОВ СП «Нібулон» за період з 10.12.2019 по 09.12.2022.
Відповідно до висновку, зроблених перевіряючими за наслідками проведення вказаної фактичної перевірки, в ході її проведення встановлено порушення вимог підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, а саме: резервуар РГС-25 не обладнано рівнеміром-лічильником.
Також, згідно матеріалів справи апеляційним судом встановлено, що позивач є платником акцизного податку із реалізації пального, зареєстрований 01.0.2019р. за №484, має ліцензію на зберігання пального №02230414201900067 терміном дії з 29.11.2019р. по 29.11.2024р. Уніфікований номер акцизного складу №1002836, зареєстрований в СЕАРПСЕ 21.06.2019р. за адресою: Вінницька область. Хмільницький район, с.Широка Гребля, вул.Центральна, 82А. Згідно Дозволу Управління Держпраці у Миколаївській області №341.19.48, позивачу за вказаною вище адресою дозволяється експлуатувати 3 резервуари, а саме: 2 резервуари РГС-10 та 1 резервуар РГС-25.
Згідно даних перевірки, на акцизному складі уніфікований номер 1002836 розташовано 3 (три) резервуари, а саме: 2 резервуари РГС-10, 1 резервуар РГС-25 та 2 (дві) паливороздавальні колонки «Шельф-100». Два резервуари РГС-10 обладнані рівнемірами-лічильниками рівня пального магнітострикційними зондами 924 В MAG 30-В089 №2003301014 то 1909161001, резервуар РГС-25 не обладнано рівнеміром-лічильником.
Судовою колегією також встановлено з матеріалів справи, що основну довідку про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри подано 28.11.2019, якою розпорядником акцизного складу уніфікований номер 1002836 зареєстровано 3 резервуари, в тому числі 2 резервуари РГС-10, ємністю 10,65 куб м, 10,6 куб м відповідно, 1 резерваур РГС-25 ємністю 25,97 куб м та 2 паливороздавальні колонки «Шельф-100».
В цій довідці було зазначено, що по акцизному складу унфікований номер 1002836 розташовано три резервуари:
- РГС-10, серійний номер 001461000, введений в експлуатацію 31.12.2022;
- РГС-10, серійний номер 001459600, введений в експлуатацію 31.12.2022;
- РГС-25, серійний номер 002138600, введений в експлуатацію 31.12.2010.
Окрім того, як свідчать матеріали справи, в грудні 2019 року позивачем комісією у складі Директора філії «Хмільник», головного інженера філії, начальника відділу ЗЕНС був проведений огляд фундаменту резервуару РГС-25, №002138600 на предмет придатності його до експлуатації.
За наслідками проведення огляду було вирішено вивести резервуар з експлуатації, про що було складено відповідний акт №1 від 26.12.2019, видано наказ від 02.01.2020 №2-АД «Про виведення з експлуатації об'єктів основних засобів».
В контексті надання оцінки доводам скаржника з посиланням на ненадання до контролюючого органу висновків, актів або інших документів, виданих відповідними експертно-технічними органами (організаціями, тощо) щодо непридатності резервуара РГС-25 колегія суддів оцінює критично, та звертає увагу апелянта те. що відповідно до наказу Міністерства фінансів України №944 від 27.11.2018 "Про затвердження формату даних, структури та форм електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі" якщо на зареєстрованому акцизному складі відбувається повне виведення з експлуатації резервуара розпорядником акцизного складу подається коригуюча довідка про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри (Довідка 1), у якій обов'язково заповнюється Таблиця 1 "Інформація щодо розташованих на акцизному складі пального стаціонарних резервуарів та установлених на них рівнемірів".
Матеріалами справи підтверджується, що оскільки резервуар РГС-25, №002138600, було виведено з експлуатації, то позивачем, на виконання вимог чинного законодавства 01.04.2020 позивачем була подана відповідна коригуюча довідка у зв'язку із виведенням з експлуатації резервуара РГС-25 серійний (ідентифікаційний) номер 002138600 (виведений з експлуатації 01.04.2020, про що свідчить відмітка 2 в графі «Тип події 1 - введення резервуара в експлуатацію/2 - виведення з експлуатації»), та така довідка була отримана контролюючим органом.
Вказане не спростовано відповідачем.
З огляду на викладене вище, враховуючи, що рівнемірами-лічильниками в силу приписів чинного законодавства мають бути обладнані лише введені в експлуатацію резервуари, в свою чергу позивачем було вчинено необхідні дії, визначені чинним законодавством та до контролюючого органу надано відповідну коригуючу довідку про виведення з експлуатації резервуара РГС-25, висновки щодо порушення позивачем вимог підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, зроблені ГУ ДПС у Вінницькій області під час проведення фактичної перевірки та викладені в Акті №11266/02-32-09-02/14291113 «Про результати фактичної перевірки ТОВ СП «НІБУЛОН» за період з 10.12.2019 по 09.12.2022», не відповідають фактичним обставинам справи.
Підсумовуючи викладене вище у сукупності, апеляційний суд вважає вірним висновок суду першої інстанції про не доведення відповідачем правомірності оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, а тому позовні вимоги ТОВ СП «Нібулон» є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Загалом доводи апеляційної скарги є несуттєвими, встановлених обставин справи та висновків суду першої інстанції не спростовують та не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.
Колегія суддів враховує, що згідно пункту 29 рішення Європейського Суду з прав людини у справі «RuizTorija v. Spain» від 9 грудня 1994 року, статтю 6 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов'язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи.
Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради Європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.
Судове рішення відповідає вимогам ст. 242 КАС України.
Відповідно до статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно зі ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів та у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідачем доведено за встановлених спірних обставин справи правомірність прийнятого ним податкового повідомлення-рішенням стосовно позивача, у зв'язку із чим у суду першої інстанції були наявні підстави для задоволення позову.
Колегія суддів підтверджує, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, у зв'язку з чим підстави для його скасування відсутні.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому, відповідно до ст.316 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції залишає вказану апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін.
Керуючись ст. ст. 241-243, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 326, 328 КАС України, апеляційний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків - залишити без задоволення.
Рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2023 року у справі №400/576/23 - залишити без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Суддя-доповідач Т.М. Танасогло
Судді А.І. Бітов Ю.М. Градовський