Рішення від 25.09.2023 по справі 323/734/21

Справа №323/734/21

Провадження №2/336/1835/2023

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 вересня 2023 року Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Звєздової Н.С., за участі секретаря судового засідання Іванченко О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у спрощеному позовному провадженні цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «ЗАПОРІЖГАЗ» до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову: ОСОБА_2 про стягнення вартості не облікованого природного газу, -

ВСТАНОВИВ:

25.03.2021 в провадження Оріхівського районного суду Запорізької області надійшов позов АТ «Оператор газорозподільної системи «ЗАПОРІЖГАЗ» до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованого природного газу, в якому представник позивача ОСОБА_3 просив стягнути з відповідачки на користь позивача вартість необлікованого об'єму природного газу за період з 03.03.2020 по 03.08.2020 у сумі 5 384,59 гривні.

На підставі Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.03.2021, позовній заяві було присвоєно єдиний унікальний номер №323/734/21 (провадження №2/323/418/21) та передано на розгляд судді Мінаєву М.М.

Ухвалою від 06.04.2021 відкрито провадження по справі, розгляд якої призначено за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 13.05.2021 до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову залучено ОСОБА_2 .

31.05.2021 від ОСОБА_2 надійшли пояснення по справі.

Ухвалою суду від 09.06.2021 частково задоволено клопотання ОСОБА_2 та у Центра обробки інформації Державної прикордонної служби України витребувано інформацію стосовно перетину відповідачкою ОСОБА_1 державного кордону України.

Витребувана інформація надійшла 01.07.2021. Згідно даних прикордонної служби ОСОБА_1 06.03.2020 виїхала за кордони України через пункт пропуску Харків-Пасажирський (характеристика ТЗ : 96 Кривий Ріг - Москва).

12.10.2021 надійшов відзив від ОСОБА_1

18.10.2021 представником позивача подано відповідь на відзив.

Ухвалою суду від 18.10.2021 по справі закрито підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою суду від 22.10.2021 справу передано до канцелярії суду для вирішення питання про відвід судді Мінаєву М.М.

Ухвалою судді Оріхівського районного суду Запорізької області Плечищевої О.В. в задоволенні заяви ОСОБА_2 про відвід судді Мінаєву М.М. - відмовлено.

24.02.2022 у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, Президентом України було видано Указ №64/2023 «Про введення воєнного стану в Україні».

На підставі Розпорядження Верховного Суду № 29/0/9-22 від 10.05.2022 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану», розгляд справ, які відносяться до територіальної підсудності Оріхівського районного суду Запорізької області здійснюється Шевченківським районним судом м. Запоріжжя.

На виконання вищевказаного розпорядження, 17.04.2023 до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя з Оріхівського районного суду Запорізької області надійшли матеріали судових справ (цивільного провадження), до складу яких увійшли і матеріали вказаної справи.

На підставі Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.04.2023, матеріали цивільної справи №323/734/21 (провадження№2/336/1835/2023) надійшли в провадження судді Звєздової Н.С.

На виконання вимог ст..187 ЦПК України, судом було здійснено запити до відповідних установ щодо встановлення місця проживання відповідачки та третьої особи.

Так, згідно відповіді Національної соціальної Сервісної служби України №000-030202-4/2309-2023 від 01.05.2023, ОСОБА_1 перебуває на обліку в органах соціального захисту Центрального (Шевченківський р-н) м. Дніпро. Має фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 . Інформація про ОСОБА_2 - відсутня.(Том-2, а.с. 9)

Згідно відповіді Виконавчого комітету Оріхівської міської ради Запорізької області № 03-06/0457 від 02.05.2023, ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 . (Том-2,а.с.16)

Згідно ст. 213 ЦПК України, справа розглядається одним і тим самим складом суду. У разі заміни одного із суддів під час судового розгляду справа розглядається спочатку, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

На підставі ч.12 ст.33 ЦПК України, у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. У разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.

Ухвалою суду від 05.05.2023 справу прийнято до свого провадження. Розгляд справи призначено в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідачкою відзив на позов подано не було.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі, позов підтримав, просив задовольнити, проти ухвалення заочного рішення у справі не заперечував.

Відповідно до ч.8 ст.178 ЦПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений законом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідачка в судове засідання не з'явилася, причини неявки суду не повідомила, у визначений строк не надала суду відзив на позовну заяву чи будь-які пояснення/заперечення. Про розгляд справи повідомлялася відповідно до вимог ЦПК України, шляхом направлення поштової кореспонденції на адресу місця проживання, направленням СМС-повідомлень на номер телефону та електронну адресу, встановлену судом та які зазначені у відповіді Національної соціальної Сервісної служби України №000-030202-4/2309-2023 від 01.05.2023. Згідно Довідки про доставку повідомлення, СМС-повідомлення відповідачкою були завчасно отримані на месенджер застосунок Viber. З огляду на вказане, у відповідності до ст.ст. 279-281 ЦПК України, суд ухвалив провести заочний розгляд справи.

Третя особа в судове засідання не з'явився. Про розгляд справи повідомлявся вчасно, відповідно до вимог ЦПК України, шляхом направлення кореспонденції на адресу місця проживання, встановлену судом.

Оскільки особи, які беруть участь у справі в судове засідання не з'явились, відповідно до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши письмові докази та оцінивши їх у сукупності, дійшов наступних висновків.

Відповідно до ч. ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч.1,2 ст.5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.

Відповідно до ст.15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Статтею 16 ЦК України встановлено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способи захисту цивільних прав та інтересів визначені в ч.2 ст.16 ЦК України, відповідно до п.8 якої, способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди.

Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.

Відповідно до частини першої статті 22 Цивільного кодексу України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Частиною першою ст.714 ЦК України визначено, що за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Функціонування ринку природного газу в Україні урегульовано положеннями Закону України «Про ринок природного газу», Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 30 вересня 2015 року № 2494.

За правилами ч.2,3 ст.18 Закону України «Про ринок природного газу» приладовий облік природного газу здійснюється з метою визначення за допомогою вузла обліку природного газу обсягів його споживання та/або реалізації, на підставі яких проводяться взаєморозрахунки суб'єктів ринку природного газу. Постачання природного газу споживачам здійснюється за умови наявності вузла обліку природного газу.

Статтею 13 Закону України «Про ринок природного газу» визначено, що споживач зобов'язаний не допускати несанкціонованого відбору природного газу. У разі порушення або невиконання своїх обов'язків споживач несе відповідальність згідно із законом.

Відповідно до ч.1 ст.59 Закону України «Про ринок природного газу», суб'єкти ринку природного газу, які порушили законодавство, що регулює функціонування ринку природного газу, несуть відповідальність згідно із законом.

Відповідно до п.17, 23, 33,35,37, 39 ч.1 ст.1 Закону України «Про ринок природного газу», оператор газорозподільної системи це суб'єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників); побутовий споживач це фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх жилих приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність; ринок природного газу це сукупність правовідносин, що виникають у процесі купівлі-продажу, постачання природного газу, а також надання послуг з його транспортування, розподілу, зберігання (закачування, відбору), послуг установки LNG; розподіл природного газу це господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і пов'язана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу; споживач - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини; суб'єкт ринку природного газу це оператор газотранспортної системи, оператор газорозподільної системи, оператор газосховища, оператор установки LNG, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, споживач.

Кодекс газорозподільних систем, затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30 вересня 2015 року № 2494, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 р. за № 1379/27824 (далі - Кодекс газорозподільних систем) розроблений відповідно до Закону України «Про ринок природного газу». Цей Кодекс визначає взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб'єктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем.

Відповідно до п.3 гл.1 розділу І Кодексу газорозподільних систем, дія цього Кодексу поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об'єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників. Крім того, цим Кодексом регулюються взаємовідносини: між оператором газорозподільної системи та несанкціонованими споживачами, які втручаються в роботу газорозподільної системи, у тому числі шляхом самовільного під'єднання несанкціонованого газопроводу.

За визначенням п.4 гл.1 розділу І Кодексу газорозподільних систем несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об'єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.

У відповідності до п. 1 глави 1 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, суб'єкти ринку природного газу (у тому числі споживачі), які в установленому законодавством порядку підключені до газорозподільних систем, мають право на отримання/передачу природного газу зазначеними газорозподільними системами за умови дотримання ними вимог цього Кодексу та укладення договору розподілу природного газу.

Абзацом 2 пункту 1 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено, що споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРС та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов'язані укласти договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об'єкт. Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.

У відповідності до пункту 3 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641.642 Цивільного Кодексу України за формою Типового договору розподілу природного газу.

Пунктом 7 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено, що фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка Оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу.

У відповідності до пункту 2.3. Договору при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим Договором. Сторони зобов'язуються керуватися Законом України « Про ринок природного газу» та Кодексом газорозподільних систем. Оператор ГРМ зобов'язується вносити зміни та оновлювати інформацію, що розмішена на його сайті, зокрема, чинну редакцію тексту цього Договору та Кодексу газорозподільних систем.

Відповідно до п.1 гл.2 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування не облікованих об'ємів (обсягів) природного газу належать: 1) наявність несанкціонованого газопроводу; 2) несанкціоноване відновлення газоспоживання; 3) несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу); 4) несанкціоноване підключення газових приладів на об'єкті споживача, який обліковується за нормами споживання; 5) несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок якого перевищується діапазон обчислення вузла обліку (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення вузла обліку); 6) використання природного газу споживачем за відсутності чи після розірвання договору розподілу природного газу.

Споживач (суміжний суб'єкт ринку природного газу) у відповідності пункту 2 Глави 6 розділу X Кодексу газорозподільних систем зобов'язаний допустити уповноважених представників Оператора ГРМ (разом з їх відповідними засобами) за пред'явленням ними службових посвідчень на власну територію (у приміщення), де встановлений комерційний ВОГ, та забезпечити їм доступ до елементів комерційного ВОГ для виконання зазначених заходів, у тому числі огляду газопроводу перед та після ВОГ. У випадку відмови в доступі чи незабезпечення допуску Оператор ГРМ має право здійснити заходи, передбачені цим Кодексом.

У відповідності до пункту 4 Глави 1 Розділу І Кодексу газорозподільних систем контрольний огляд вузла обліку - виконання комплексу робіт з метою візуального обстеження цілісності ЗВТ (корпусу, скла, кріплення, з'єднання тощо), цілісності встановлених згідно з актом про пломбування пломб та наявності відбитків їх тавр, зняття показань ЗВТ, а також з метою виявлення без використання спеціальних технічних засобів та/або часткового демонтажу будівельних конструкцій чи оздоблювальних матеріалів несанкціонованого втручання в роботу ГРМ та/або ЗВТ/лічильника газу.

У відповідності до пункту 1 глави 1 розділу X Кодексу газорозподільних систем, приладовий облік природного газу в ГРМ організовується та здійснюється з метою отримання та реєстрації за допомогою комерційного ВОГ інформації про об'єми передачі (розподілу, споживання) природного газу в точках вимірювання та подальшого її використання при забезпеченні комерційного обліку природного газу між суб'єктами ринку природного газу.

Комерційний ВОГ, згідно п. 4 глави 1 Розділу І - це вузол обліку природного газу, організований відповідно до вимог цього Кодексу для комерційного обліку природного газу при визначенні об'єму (обсягу передачі) та розподілу (споживання/постачання) природного газу в точці комерційного обліку.

Лічильник газу - засіб вимірювальної техніки, який використовується для вимірювання, запам'ятовування та відображення об'єму (обсягу) природного газу, що проходить через нього, та є складовою комерційного(дублюючого) вузла обліку.

У відповідності до пункту 1 глави 2 розділу X Кодексу газорозподільних систем приладовий облік природного газу в точці вимірювання може складатися з: комерційного ВОГ з використанням звужуючого пристрою з обчислювачем об'єму газу; комерційного ВОГ з використанням лічильника газу в комплекті з вбудованим чи окремим коректором або обчислювачем об'єму газу; комерційного ВОГ з використанням побутового лічильника газу.

У відповідності до пункту 2 глави 5 розділу X кодексу газорозподільних систем Оператор ГРМ під час введення комерційного ВОГ в експлуатацію або під час його експлуатації має право встановлювати власні охоронні пломби на елементах та складових комерційного ВОГ, а також на запірній арматурі обвідних ліній, ОСОБА_4 з'єднаннях перед комерційним ВОГ та після нього, а також на інших пристроях і місцях для унеможливлення несанкціонованого втручання в роботу складових комерційного ВОГ або несанкціонованого відбору природного газу.

Пломбування комерційного ВОГ та його складових проводиться пломбами Оператора ГРМ в місцях, передбачених проектом, паспортами заводів-виробників ЗВТ, та в місцях, де можливе несанкціоноване втручання в роботу складових комерційного ВОГ або несанкціонований відбір природного газу.

При встановленні власних охоронних пломб, у тому числі магнітних індикаторів, Оператор ГРМ має зазначити в акті про пломбування або в іншому документі, який оформлюється при зазначених заходах, місця встановлення кожної пломби, реквізити кожної пломби, сторону, яка їх встановила, та сторону, відповідальну за їх збереження. Відповідний акт про пломбування чи інший документ має бути підписаний уповноваженими особами, які брали участь та були присутніми при пломбуванні, (п. 4 глави 5 розділу X Кодексу газорозподільних систем).

Протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових у відповідності пункту 2 Глави 6 розділу X КГС Оператор ГРМ та споживач (суміжний суб'єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії: контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу); перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку; монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт.

Порядок проведення перевірок вузлів обліку та їх складових визначений главою 9 розділу X Кодексу газорозподільних систем.

Згідно пункту 7 глави 9 розділу X Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення під час перевірки комерційного ВОГ чи його складових або контрольного огляду вузла обліку ознак нижченаведених порушень представник Оператора ГРМ на місці перевірки складає у порядку, визначеному цим Кодексом, акт про порушення, зокрема про: 1) пошкодження пломб; 2) пошкодження ЗВТ (лічильника газу); 3) наявність зміни параметрів параметризації обчислювача чи коректора об'єму газу; 4) непрацездатність комерційного ВОГ чи його складових та/або його (їх) невідповідність умовам експлуатації чи узгодженій проектній документації або умовам договору; 5) наявність ознак несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ; 6) наявність несанкціонованого газопроводу; 7) несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок чого перевищується діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу).

У відповідності до абзацу 2 пункту 7 глави 9 розділу X Кодексу газорозподільних систем розрахунок необлікованого або облікованого частково об'єму природного газу внаслідок порушення здійснюється за наявності акта про порушення та у порядку, визначеному в розділі XI цього Кодексу.

У відповідності до пункту 1 глави 1 розділу XI Кодексу газорозподільних систем норми цього розділу щодо перерахунку (донарахування) або зміни режиму нарахування природного газу споживачу, у тому числі побутовому споживачу, який уклав з Оператором ГРМ договір розподілу природного газу, а також несанкціонованому споживачу, який знаходиться на території ліцензованій діяльності Оператора ГРМ, застосовуються за наявності акта про порушення. складеного Оператором ГРМ відповідно до вимог цього розділу.

Несанкціоноване втручання в роботу газорозподільної системи - це втручання в роботу газорозподільної системи, в тому числі шляхом несанкціонованого відновлення газоспоживання, несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або під'єднання несанкціонованого газопроводу, внаслідок чого порушується нормальний режим роботи ГРМ та/або здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу

Несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об'єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу;

Вузол обліку природного газу/вузол обліку/ВОГ - сукупність засобів вимірювальної техніки, зокрема лічильник газу або звужуючий пристрій, та допоміжних засобів, призначених для вимірювання, реєстрації результатів вимірювання та розрахунків об'єму природного газу, зведених до стандартних умов, визначених законодавством(п.4 глави 1 розділу І Кодексу ГРМ ).

Пошкодження пломб - відсутність чи пошкодження цілісності пломб, пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломби (дріт, кордова нитка тощо), гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал, у тому числі відсутність чи пошкодження на ЗВТ (лічильнику газу) пломб з відбитками тавр про їх повірку або індикаторів дії впливу постійного магнітного поля (далі - магнітні індикатори), або підтверджений факт підробки пломби за умови наявності акта про пломбування (іншого документа, що підтверджує факт пломбування і передачу на збереження ЗВТ/лічильника газу та установлених пломб і магнітних індикаторів) (п.4 глави 1 розділу І КГС).

Пломба - це одноразовий сигнально-контрольний запобіжно-охоронний пристрій (знак), навішування якого на певні конструктивні елементи підконтрольного об'єкта, унеможливлює непомітність його несанкціонованого знімання, без порушення цілісності самої пломби або пломбувального елементу.

Відповідно до. пункту 1 глави 2 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, до порушень споживача, які кваліфікуються, як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу зокрема належить несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ. зокрема лічильника газу).

Відповідно до ч.2 ст.13 Закону України «Про ринок природного газу», споживач зобов'язаний, зокрема: укласти договір про постачання природного газу; забезпечувати своєчасну та повну оплату вартості природного газу згідно з умовами договорів; не допускати несанкціонованого відбору природного газу; забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників оператора газотранспортної системи, оператора газорозподільної системи до вузлів обліку природного газу та з метою встановлення вузлів обліку газу; припиняти (обмежувати) споживання природного газу відповідно до вимог законодавства та умов договорів.

У разі порушення або невиконання своїх обов'язків споживач несе відповідальність згідно із законом (ч.3 ст.13 Закону України «Про ринок природного газу»).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_3 , є власницею 1/3 частини житлового будинку АДРЕСА_4 . (Том-1, а.с.92-99), а відтак є споживачем послуг, які за вказаною адресою надає АТ «Запоріжгаз».

Відповідачкою на підставі підписаної нею Заяви-приєднання до умов Договору розподілу природного газу (для побутового споживача) від 29.01.2020 за вказаною адресою здійснюється споживання природного газу та оплата послуг діючому постачальнику, відтак, договір розподілу природного газу є таким, що укладений та виконується відповідно до його умов.

29.01.2022 на підставі Заяви-приєднання до умов договору розподілу природного газу належні ОСОБА_1 1/3 частини житлового будинку АДРЕСА_4 було підключено до газорозподільної системи АТ «ЗАПОРІЖГАЗ».

На ім'я ОСОБА_1 в АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» було відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 .

Відповідно до персоніфікованих даних заяви-приєднання, Споживачці, як суб'єкту ринку природного газу було присвоєно персональний ЕІС-код №56ХМ14Е28164759С, а облік постачання (розподілу) природного газу на об'єкті Споживача було забезпечено комерційним вузлом обліку газу на базі лічильника газу типу 4 САМГАЗ G-4, заводський номер 4802817.

У відповідності до пункту 2 глави 5 розділу X кодексу газорозподільних систем Оператор ГРМ під час введення комерційного ВОГ в експлуатацію або під час його експлуатації має право встановлювати власні охоронні пломби на елементах та складових комерційного ВОГ, а також на запірній арматурі обвідних ліній, ОСОБА_4 з'єднаннях перед комерційним ВОГ та після нього, а також на інших пристроях і місцях для унеможпивлення несанкціонованого втручання в роботу складових комерційного ВОГ або несанкціонованого відбору природного газу.

Пломбування комерційного ВОГ та його складових проводиться пломбами Оператора ГРМ в місцях, передбачених проектом, паспортами заводів-виробників ЗВТ, та в місцях, де можливе несанкціоноване втручання в роботу складових комерційного ВОГ або несанкціонований відбір природного газу.

Місця пломбування ЗВТ САМГАЗ типорозміру G-4 наведено в Настанові з експлуатування СМУК.407369 РЄ, відповідно до абзацу 3 пункту 4.3.1 якої, з експлуатування СМУК. 407369 РЄ для покращення захисту лічильника від несанкціонованого втручання у його роботу підприємство рекомендує газотранспортній, експлуатаційній організації під час введення лічильника в експлуатацію обов'язково опломбувати відпіковий пристрій лічильника та газопровід, до якого змонтовано лічильник, пломбою газотранспортної або експлуатаційної організації за допомогою спеціально для цього призначених вушок, що розташовані з двох сторін корпусу та прозорої кришки відлікового пристрою лічильника, (витяг додається)

02.09.2020 представниками АТ «ЗАПОРІЖГАЗ», а саме: слюсарями ОСОБА_5 та ОСОБА_6 за участі представника ОСОБА_7 був оглянутий газовий лічильник, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 .

За результатами вказаного огляду, представником АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» було встановлено порушення Кодексу газорозподільних систем, а саме: розділу 11 гл. 2 п. 1.3 (несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ), розділу 11 гл. 2 п. 3.1 (пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрати (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно).

За результатами вказаної перевірки, 02.09.2020 працівниками Токмацького відділення АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» було складено акт про порушення №0600020680, який в порядку визначеному Кодексом ГРМ підписано працівником АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» та представником органу місцевого самоврядування, оскільки ОСОБА_2 як представник Споживача відмовився від підпису. (Том-1, а.с.8).

У вказаному Акті про порушення №0600020680 від 02.09.2020, ОСОБА_2 у розділі «Зауваження споживача» зазначив, що «п.2 заповнено за допомогою принтера, що вказує на завчасність. Не були проведені дії, передбачені Кодексом газорозподільних систем. Більш детально пояснення буде надано додатково з відео- та аудіо-доказами» .

Акт про порушення №0600020680 від 02.09.2020 має відмітку про те, що «отримав оригінал на руки».

Згідно п.п. 1, 2 глави 10 розділу X Кодексу ГРМ, якщо під час перевірки (обстеження) комерційного ВОГ або при контрольному огляді вузла обліку за домовленістю сторін або ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб'єкта ринку природного газу) буде ініційована експертиза щодо перевірки пошкодження пломб/ЗВТ чи несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, вони мають діяти з урахуванням положень цієї глави.

Після зняття ЗВТ та/або пломби, пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломбу, чи гвинта, на якому закріплено пломбувальний матеріал (далі - пломба), в присутності сторін пломба або ЗВТ пакується в пакет з поліетилену чи з іншого цупкого матеріалу (або в транспортну тару, що передбачена заводом-виробником та зазначена в паспорті на ЗВТ), який опломбовується пломбою Оператора ГРМ з унікальним номером та за бажанням пломбою споживача (суміжного суб'єкта ринку природного газу). При цьому представник Оператора ГРМ складає протокол щодо направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу (по одному екземпляру для кожної сторони).

11.09.2020 лічильник газу було демонтовано для проведення його експертизи, що відображено у Протоколі №000852 про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу.

Вказаний акт підписано представниками АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» з однієї сторони та ОСОБА_2 зі сторони Споживача. В графі «Зауваження» зазначено: «Акт демонтаж-монтаж 017987 11.09.2020». (Том-1, а.с.9)

Акт №17987 від 11.09.2020 про демонтаж/пломбування засобу вимірювальної техніки за адресою: АДРЕСА_4 , було складено за участі ОСОБА_2 з однієї сторони та слюсаря ОСОБА_8 зі сторони АТ «ЗАПОРІЖГАЗ».

Згідно вказаного акту, лічильник Самгаз G-4 №4802817 (покази 341,04, дата попередньої повірки 2014) було демонтовано без зауважень зі сторони Споживача. (Том-1, а.с.10)

29.09.2020 комісією представників АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» у складі інженера з метрології 2 категорії ДП «Запоріжжястандартметрологія» Горбатко М.І., техніка відділу інспектування - Петренко О.О., аудитора 1 категорії відділу економічної безпеки - Лайкова А.В., інженера відділу лабораторних вимірів - ОСОБА_9 без участі ОСОБА_1 було складено Акт №0717 експертизи лічильника, відповідно до якого було підтверджено несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, а саме: виявлено сліди самовільної заміні або самовільного монтажу/демонтажу пломби (пломба зі свинцевою вставкою з зазначенням року повірки), встановленої з правої сторони відлікового механізму для захиста гвинта, що фіксує відліковий механізм до корпуса лічильника. Наявне механічне пошкодження посадового місця пломби у вигляді задирів корпуса (скла) посадового місця пломби в нижній частині. Наявний доступ у роботу відлікового механізму. Лічильник упаковано в пакет, опломбовано пломбою № С60990197.

У розділі Акту № 0717 «Окрема думка», ОСОБА_2 29.09.2020 було здійснено зауваження, що у подачі окремої думки відмовлено.

Відповідно до протоколу повірки №717 від 29.09.2020, лічильник газу Самгаз RS/2001-21 G4 №4802817, 2014 року випуску, власник лічильника: АДРЕСА_4 - є придатним. (Том-1, а.с.12)

При встановленні власних охоронних пломб, у тому числі магнітних індикаторів, Оператор ГРМ має зазначити в акті про пломбування або в іншому документі, який оформлюється при зазначених заходах, місця встановлення кожної пломби, реквізити кожної пломби, сторону, яка їх встановила, та сторону, відповідальну за їх збереження. Відповідний акт про пломбування чи інший документ має бути підписаний уповноваженими особами, які брали участь та були присутніми при пломбуванні, (п. 4 глави 5 розділу X Кодексу газорозподільних систем).

Згідно п.4 глави 6 розділу X Кодексу газорозподільних систем за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.

У відповідності до пункту 5 глави 5 розділу X кодексу газорозподільних систем власник комерційного ВОГ або сторона, відповідальна за збереження комерційного ВОГ, згідно з відповідним договором про відповідальне зберігання та/або актом про пломбування чи іншим документом, який був оформлений при встановленні пломб / магнітних індикаторів, відповідає за збереження і цілісність пломб (номерних, з відбитками тавр), пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломби (дріт, кордова нитка тощо), та гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал.

Протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових у відповідності пункту 2 Глави 6 розділу X КГС Оператор ГРМ та споживач (суміжний суб'єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії: контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу); перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку; монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт.

У відповідності до пункту 4 Глави 1 Розділу І Кодексу газорозподільних систем контрольний огляд вузла обліку - виконання комплексу робіт з метою візуального обстеження цілісності ЗВТ (корпусу, скла, кріплення, з'єднання тощо), цілісності встановлених згідно з актом про пломбування пломб та наявності відбитків їх тавр, зняття показань ЗВТ, а також з метою виявлення без використання спеціальних технічних засобів та/або часткового демонтажу будівельних конструкцій чи оздоблювальних матеріалів несанкціонованого втручання в роботу ГРМ та/або ЗВТ/лічильника газу.

Порядок проведення перевірок вузлів обліку та їх складових визначений главою 9 розділу X Кодексу газорозподільних систем.

Згідно пункту 7 глави 9 розділу X Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення під час перевірки комерційного ВОГ чи його складових або контрольного огляду вузла обліку ознак нижченаведених порушень представник Оператора ГРМ на місці перевірки складає у порядку, визначеному цим Кодексом, акт ПРО порушення, зокрема ПРО: 1) пошкодження пломб; 2) пошкодження ЗВТ (лічильника газу); 3) наявність зміни параметрів параметризації обчислювача чи коректора об'єму газу; 4) непрацездатність комерційного ВОГ чи його складових та/або його (їх) невідповідність умовам експлуатації чи узгодженій проектній документації або умовам договору; 5) наявність ознак несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ; 6) наявність несанкціонованого газопроводу; 7) несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок чого перевищується діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу).

У відповідності до абзацу 2 пункту 7 глави 9 розділу X Кодексу газорозподільних систем розрахунок необлікованого або облікованого частково об'єму природного газу внаслідок порушення здійснюється за наявності акта про порушення та у порядку, визначеному в розділі ХI цього Кодексу.

У відповідності до пункту 1 глави 1 розділу XI Кодексу газорозподільних систем норми цього розділу щодо перерахунку (донарахування) або зміни режиму нарахування природного газу споживачу, у тому числі побутовому споживачу, який уклав з Оператором ГРМ договір розподілу природного газу, а також несанкціонованому споживачу, який знаходиться на території ліцензованій діяльності Оператора ГРМ, застосовуються за наявності акта ПРО порушення, складеного Оператором ГРМ відповідно до вимог цього розділу.

Судом встановлено, що 02.09.2020 працівниками Оператора ГРМ на об'єкті споживання відповідачки, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 під час пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.

У відповідності до пункту 1 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу.

З урахуванням виявлених порушень, 02.09.2020 представниками Оператора ГРМ у присутності споживача (представника) Позднякова О.О. було складено Акт про порушення №0600020680, який у порядку визначеному Кодексом газорозподільних систем підписано працівниками АТ «Запоріжгаз». ОСОБА_2 зробивши зауваження у Акті, фактично відмовився від його підписання.

Абзацом 1 пункту 6 глави 5 Кодексу Газорозподільних систем передбачено, що у разі незгоди споживача (несанкціонованого споживача) із зафіксованим в акті про порушення порушенням, яке стосується пошкодження пломб (крім факту їх відсутності або спрацювання магнітного індикатора), пошкодження ЗВТ/лічильника газу (крім явних ознак навмисного в них втручання), він може вимагати проведення їх експертизи чи позачергової або експертної повірки у порядку, визначеному цим Кодексом. У такому разі в акті про порушення робиться відповідний запис, при цьому представник Оператора ГРМ здійснює заходи щодо пакування пошкодженої пломби та/або лічильника газу (ЗВТ) та складає відповідний акт про направлення їх на експертизу чи позачергову або експертну повірку. До отримання їх результатів нарахування, передбачені цим Кодексом, не застосовуються.

Ані Споживачем, яким є ОСОБА_1 , ані її представником - ОСОБА_2 не було спростовано факту пошкодження пломби, що засвідчується підписання акту без вказаних зауважень.

На виконання вимог пункту 8 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, до акту про порушення внесено інформацію щодо: 1) місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення - м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 52 каб. 202; 2) дату та орієнтовний час проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений акт про порушення - 25.09.2020.

За вимогами підпункту 1 пункту 7 глави 9 розділу X Кодексу умовою розрахунку необлікованого або облікованого частково об'єму природного газу, є встановлення факту пошкодження пломб, яке здійснено у формі розірвання пломбувального матеріалу. Порушення пломбувального матеріалу вказує на те, що вузол обліку природного газу, який організований на основі побутового лічильника газу, експлуатується з порушенням вимог Кодексу ГРМ, та не може у такому стані здійснювати комерційний облік природного газу, що у свою чергу унеможливлює застосування останнього для комерційних розрахунків між сторонами договору розподілу природного газу.

В даному випадку несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, а саме: самовільна заміна або самовільний монтаж/демонтаж пломби (пломба зі свинцевою вставкою з зазначенням року повірки), встановленої з правої сторони відлікового механізму для захисту гвинта, що фіксує відліковий механізм до корпуса лічильника; механічне пошкодження посадового місця пломби у вигляді задирів корпуса (скла) посадового місця пломби в нижній частин; наявний доступ у роботу відлікового механізму - є формою втручання у складові комерційного вузла обліку природного газу організованого на основі побутового лічильника газу як його складової.

Тобто, вказане пошкодження пломб, встановлених Оператором ГРМ є підставою згідно пункту 7 глави 9 розділу X Кодексу газорозподільних систем для проведення розрахунку необлікованого об'єму природного газу у порядку визначеному розділом XI Кодексу газорозподільних систем. При цьому, умовою для такого розрахунку є складення акту про порушення, що виключає доведення факту викривлення даних обліку природного газу лічильником газу, оскільки такий облік лічильником газу не міг бути здійснений.

Суд зауважує, що згідно вищенаведених норм саме Споживач несе відповідальність за збереження ЗВТ та пломб на ньому. Відтак виявлення Оператором ГРМ факту порушення (самовільний монтаж/демонтаж пломби (пломба зі свинцевою вставкою з зазначенням року повірки), встановленої з правої сторони відлікового механізму для захисту гвинта, що фіксує відліковий механізм до корпуса лічильника; механічне пошкодження посадового місця пломби у вигляді задирів корпуса (скла) посадового місця пломби в нижній частин; наявний доступ у роботу відлікового механізму), незалежно від способів та причин порушення, тягне за собою застосування регламентних процедур визначених Кодексом ГРМ в тому числі і донарахування необлікованих об'ємів природного газу.

Пунктом 11 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, визначено що за результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.

Споживач (несанкціонований споживач), згідно п. 10 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем зобов'язаний бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення, на якому буде розглядатися складений на нього акт про порушення За неможливості бути присутнім на засіданні особисто споживач (несанкціонований споживач) має право дати письмову згоду у довільній формі на проведення засідання без його присутності або у присутності його уповноваженої особи. У разі неприбуття споживача (несанкціонованого споживача) та/або уповноваженої ним особи на засідання комісії остання розглядає складений акт про порушення без його (її) участі.

23.09.2023 Листом № 69002 1-Сп-7961-0920 повідомив ОСОБА_1 про необхідність з'явитись на засідання комісії 09.10.2020. Вказаний лист було отримано ОСОБА_2 (Том-1, а.с.14)

З огляду на вказане, споживачка була обізнана про засідання комісії та мала можливість бути присутньою на ній і давати свої пояснення.

З урахуванням виявленням факту несанкціонованого втручання Споживачем у роботу ЗВТ, комісією АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про часткове задоволення акту про порушення №0600020680 від 02.09.2020 в частині втручання в роботу ЗВТ, про що складено протокол №1897 від 09.10.2020.

Зважаючи на вищезазначене, Споживачці за період з 03.03.2020 по 03.08.2020 здійснено перерахунок (донарахування) об'ємів природного газу за граничними об'ємами споживання природного газу населенням та з урахуванням усіх газових приладів: плита газова - 2 шт., опалювальний прилад - 1 шт., опалювальна площа - 37,5 кв.м, кількість зареєстрованих осіб - 4.

Вартість необлікованого (донарахованого) об'єму (обсягу) природного газу склала 5 384,59 гривні, що підтверджується розрахунком донарахованого об'єму природного газу.

Згідно пункту 11 Глави 5 Розділу XI Кодексу газорозподільних систем, розрахунок здійснено за цінами закупівлі природного газу протягом періоду не облікованого природного газу.

19.10.2020 АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» на адресу відповідачки направило Акт-розрахунок не облікованого об'єму природного газу і його вартості та Рахунок на оплату не облікованого (донарахованого) об'єму (обсягу) природного газу та його вартості, з Пропозицією погашення вартості не облікованого об'єму природного газу у сумі 5 384,59 гривні протягом 10 днів з дати отримання цього повідомлення. Вказані документи 31.10.2020 було отримано. (Том-1, а.с.20)

Станом на день розгляду справи у суді, заборгованість в добровільному порядку не сплачена, у зв'язку з чим АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» вимушений був звернутись з вказаним позовом до суду.

Згідно ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Статтею 59 Закону України «Про ринок природного газу» передбачено, що суб'єкти ринку природного газу, які порушили законодавство, що регулює функціонування ринку природного газу, несуть відповідальність згідно із законом.

Згідно ч.1 ст.526 ЦК України, зобов'язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Статтею 610 ЦК України визначено, що порушення зобов'язання - це його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання.

Відповідно до ч.5 п. 7.4. розділу VII Договору розподілу природного газу споживач зобов'язується не допускати несанкціонованого відбору природного газу.

Згідно п. 4 гл.1 розділу І Кодексу ГРМ несанкціонованим відбором природного газу є відбір (споживання) природного газу з газорозподільної системи з порушенням вимог чинного законодавства.

Відповідно до п.п. 3.2, 3.3 «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №285 від 15.05.2015 року, саме власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) повинен забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України; власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.

Враховуючи наведене, дії AT «ЗАПОРІЖГАЗ» щодо нарахування вартості необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу у сумі 5 384,59 гривень, у зв'язку з виявленням несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, а саме: порушення пломбувального матеріалу, відповідають вимогам Закону «Про ринок природного газу» та здійснені відповідно до положень Кодексу газопровідних систем, оскільки у житловому будинку, власником якого є відповідачка здійснювалося несанкціоноване втручання в ЗВТ.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є законними, обґрунтованими, доведеними та вказують на наявність підстав для задоволення позовної заяви АТ «Оператор газорозподільної системи «ЗАПОРІЖГАЗ» до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованого (необлікованого) об'єму природного газу.

Відповідно до ч. 1 ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, а тому з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у сумі 2 270,00 гривень.

Керуючись ст. ст.10, 12, 13, 18, 76, 81, 83, 89, 141, 247, 258, 259, 263-265, 268, 280-284, 354 ЦПК України, Кодексом газорозподільних систем, Законом України «Про ринок природного газу», суд -

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» вартість необлікованого об'єму природного газу, наданого за адресою: АДРЕСА_5 за період з 03.03.2020 по 03.08.2020 у сумі 5 384 (п'ять тисяч триста вісімдесят чотири) гривні 59 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» судовий збір у сумі 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) гривень 00 копійок.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Реквізити учасників справи:

Позивач: Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «ЗАПОРІЖГАЗ», місцезнаходження: 69057, м. Запоріжжя, вул. Заводська, буд.7, ЄДРПОУ 03345716, (п/р № НОМЕР_2 в АБ «Кліринговий Дім» м. Київ, МФО 300647).

Відповідачка: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , місце проживання (зареєстроване): АДРЕСА_6 ; місце проживання (фактичне, згідно довідки ВПО): АДРЕСА_7 .

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце проживання (зареєстроване): АДРЕСА_8 .

Суддя: Н.С. Звєздова