Ухвала від 27.09.2023 по справі 947/15914/23

Справа № 947/15914/23

Провадження № 1-кс/947/12290/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.09.2023 року м. Одеса

Слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 підозрюваної ОСОБА_4 її захисника ОСОБА_5 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянці України, уродженці м. Теплодар Одеської області, зареєстрованій та проживаючій за адресою: АДРЕСА_1 , не судимій;

якій повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 302, ч.3 ст.303 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся до Київського районного суду м. Одеси з клопотанням про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до ОСОБА_4 ..

Згідно вказаного клопотання вбачається, що другим слідчим відділом (з дислокацією у м. Одесі)Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022160000000203 від 21.07.2022 за підозрою ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,ОСОБА_11 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 302, ч. 3 ст. 303 КК України.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється прокурорами другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Територіального управління Державного бюро розслідувань Одеської обласної прокуратури.

Установлено, що наказом начальника ГУНП в Одеській області від 29.04.2022 № 845 о/с, ОСОБА_11 призначено на посаду дільничного офіцеру поліції сектору превенції відділення поліції № 3 Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області, зі спеціальним званням старшого лейтенанта поліції (далі - СП ВП № 3 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області).

Так, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше липня 2022 року ОСОБА_11 , діючи всупереч положень ст. ст. 1, 2, 3, 17, 23, 59 Закону України «Про Національну поліцію», ст. 19 Конституції України, ст. ст. 1, 2, 14 Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами, маючи на меті незаконне збагачення за рахунок вчинення злочинів проти громадського порядку та моральності, вирішив створити та очолити стійке угрупування - організовану групу, яка б забезпечувала діяльність з надання сексуальних послуг особами жіночої статі, створення і утримання місць розпусти та отримання систематичного протиправного прибутку від такої діяльності.

Усвідомлюючи складність у організації діяльності по забезпеченню заняття проституцією інших осіб і подальшого її належного контролю, а також розуміючи, що для досягнення злочинної мети, направленої на протиправне збагачення шляхом систематичного сутенерства, йому необхідна допомога сторонніх осіб, ОСОБА_11 вирішив залучити до такої діяльності інших осіб.

Розробивши злочинний план, спрямований на залучення до такої діяльності осіб з чітким розподілом функцій кожного, визначивши мінімально необхідну для досягнення загальної злочинної мети кількість учасників, ОСОБА_11 визначив для себе організаційні функції.

У подальшому, при невстановлених досудовими розслідуванням обставинах ОСОБА_11 запропонував ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , увійти до складу організованої групи з метою спільного зайняття сутенерством, створенням і утриманням місць розпусти та повідомив останньому про розроблений ним план злочинних дій.

Бажаючи здійснювати протиправну діяльність, спрямовану на організацію та забезпечення умов для зайняття проституцією, та отримувати від цього власний прибуток, ОСОБА_6 надав свою згоду на участь у спільній злочинній діяльності та вступив з ОСОБА_11 у злочинну змову на спільне зайняття сутенерством, створенням та утриманням місць розпусти.

Так, отримавши згоду ОСОБА_6 на участь у спільній злочинній діяльності, ОСОБА_11 та ОСОБА_6 очолили організовану групу, визначивши необхідну для досягнення загальної злочинної мети кількість учасників групи, при цьому, керуючись бажанням спільного вчинення тяжких злочинів на території міста Одеси, діючи з корисливих мотивів та з метою незаконного особистого збагачення, шляхом вчинення заздалегідь спланованого та систематичного забезпечення зайняття проституцією іншими особами, створення та утримання місць розпусти.

Реалізуючи спільний злочинний умисел, ОСОБА_11 , розуміючи, що для організації забезпечення такої незаконної діяльності необхідно підібрати інших осіб, які б здійснювали контроль за діяльністю осіб, що надають сексуальні послуги, займались пошуком та підбором приміщень для надання оплатних послуг сексуального характеру, осіб жіночої статі для зайняття проституцією, їх доставку до місць надання сексуальних послуг та до клієнтів, забезпечення їх охороною, спільно із ОСОБА_6 в різний період часу підібрали для участі в організованій групі та залучили до зазначеної протиправної діяльності інших осіб, а саме: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Далі, ОСОБА_11 , спільно із ОСОБА_6 , з метою створення організованої групи, у невстановлені досудовим розслідуванням місці, спосіб та час повідомили вищевказаним особам розроблений план злочинної діяльності, із роз'ясненням відведених функцій щодо створення та утримання місць розпусти, а також щодо зайняття сутенерством.

Вказані особи погодились на участь у вчиненні кримінальних правопорушень згідно доведеного ОСОБА_11 та ОСОБА_6 злочинного плану, продемонструвавши таку згоду своїми подальшими активними та умисними діями.

При цьому, ОСОБА_11 учасникам організованої групи було доведено про можливість безперешкодного здійснення злочинної діяльності, в силу його займаної посади в структурному підрозділі ГУНП в Одеській області, а також про можливість вирішення будь-яких проблемних питань, які можуть виникнути за ініціативи інших правоохоронних органів Одеської області.

Реалізуючи свій злочинний план, ОСОБА_11 будучи організатором, з метою налагодження функціонування організованої групи та досягнення високого рівня узгодженості дій учасників, з відома та згоди ОСОБА_6 розподілив між всім учасниками функції та ролі по забезпеченню діяльності щодо надання сексуальних послуг, створення та утримання місць розпусти, при цьому, визначивши ОСОБА_6 співорганізатором та відповідальним за здійсненням контролю за іншими учасниками організованої групи та особами жіночої статі, підібраними для надання послуг сексуального характеру.

ОСОБА_11 будучи співробітником поліції та обравши собі роль керівника організованої групи, розробив план злочинної діяльності та встановив порядок його реалізації, який довів до відома інших співорганізаторів групи, здійснював загальне керівництво організованою ним групи, визначав склад учасників злочинного угруповання, розробив схему та порядок надання інтимних послуг іншими особами; керував і планував дії всіх учасників; приймав рішення з питань дисципліни та внутрішньої діяльності організованої ним групи, встановлював розмір заробітку осіб, втягнутих у зайняття проституцією, встановлював розмір грошової винагороди учасників злочинного угруповання за рахунок грошей, отриманих противоправним шляхом, використовуючи свої службові можливості, перевіряв анкетні та характеризуючі дані осіб, залучених ОСОБА_12 до зайняття проституцією, а також осіб, які виконували ролі виконавців, повідомляв членів керованої ним групи про проведення співробітниками правоохоронних органів слідчих та оперативних заходів, спрямованих на виявлення місць незаконного надання інтимних послуг.

Для контролю діяльності салону та швидкого обміну інформацією з іншими учасниками організованої групи, ОСОБА_11 створив в мобільному додатку швидких текстових повідомлень «Telegram» відповідну групу, до якої входили ОСОБА_6 та ОСОБА_8 , де між ними відбувалося спілкування щодо діяльності салону, обліку грошових коштів, тощо.

Також, діючи як керівник злочинного угруповання та використовуючи своє службове становище, забезпечував підпорядкованих йому членів організованої групи прикриттям від можливого виявлення їх протиправної діяльності та затримання.

Як керівник злочинного угруповання визначав розмір незаконної винагороди залучених до зайняття проституцією осіб, виконавців та інших учасників організованої групи, а також визначав та отримував, в якості незаконного прибутку, частину грошових коштів, які надходили від зайняття сутенерством.

ОСОБА_6 виконуючи роль співорганізатора організованої групи, спільно з ОСОБА_11 для організації зайняття сутенерством, забезпечував на першому етапі створення групи, фінансування незаконної діяльності, а саме: надав грошові кошти на оренду житлового приміщення для організації так званого салону надання інтимних послуг, придбання мобільних телефонів та комп'ютера для операторів, розміщення реклами тощо.

Разом з членом організованої групи ОСОБА_13 забезпечував силову підтримку в разі виникнення конфліктних ситуацій з клієнтами.

Як керівник злочинного угруповання отримував звіти від ОСОБА_8 щодо роботи салону надання інтимних послуг, погоджував кандидатури осіб, залучених ОСОБА_8 до зайняття проституцією, контролював щодобове надходження грошових коштів від зайняття сутенерством, які збирав як особисто так і отримував від члена організованої групи - ОСОБА_7 .

Як співорганізатор злочинного угруповання отримував в якості незаконного прибутку частину грошових коштів, які надходили від зайняття сутенерством.

ОСОБА_8 , відповідно до узгодженого плану адмініструвала роботу так званого салону надання інтимних послуг, а саме: підшукала та забезпечила оренду членом групи ОСОБА_4 житлового приміщення, систематично розміщувала рекламу про діяльність салону з надання інтимних послуг на відповідних сайтах в мережі Інтернет, підібрала виконавців, які виконували функції операторів та адміністраторів зазначеного салону, підбирала осіб, які членами організованої групи залучались до зайняття проституцією під їх керівництвом, проводила співбесіди з такими особами, проводила інструктаж осіб, втягнутих у зайняття проституцією, щодо поведінки, графіку та умов надання послуг, встановлювала вартість послуг інтимного характеру за годину, на всю ніч та у разі виїзду до клієнта в інше місце, контролювала дотримання такими особами відповідної дисципліни, розробила систему стягнень та заохочень, які застосовувались до таких осіб у вигляді штрафів та премій, здійснювала щодобовий контроль надходження грошових коштів від надання інтимних послуг, вела відповідний облік незаконного прибутку, відповідно до якого розподіляла грошові кошти між виконавцями, особами, які займалися проституцією та керівниками злочинного угруповання, здійснювала закупівлю алкогольних напоїв та господарсько-побутових товарів, які використовувались в процесі функціонування роботи так званого салону надання інтимних послуг, вела відповідну бухгалтерію прибутку та витрат, про які кожного дня доповідала організатору групи - ОСОБА_11 , а також співорганізатору ОСОБА_6 за допомогою спеціально створеної групи в мобільному додатку швидких текстових повідомлень «Telegram».

Як учасник злочинного угруповання отримувала в якості незаконного прибутку частину грошових коштів, які надходили від зайняття сутенерством.

ОСОБА_7 як учасник організованої групи, згідно відведеної йому ролі виконавця, забезпечував силову підтримку в разі виникнення конфліктних ситуацій з клієнтами так званого салону надання інтимних послуг, виконував функції охоронця та водія для осіб, які під керівництвом членів злочинного угруповання займалися проституцією, підпорядковувався безпосередньо співорганізатору групи - ОСОБА_6 , за вказівкою якого щоденно відвідував салон надання інтимних послуг та за вказівкою ОСОБА_8 отримував грошові кошти в частині незаконного прибутку керівників злочинного угруповання, яку передавав ОСОБА_6 .

Як учасник злочинного угруповання отримував в якості незаконного прибутку частину грошових коштів, які надходили від зайняття сутенерством.

ОСОБА_4 та ОСОБА_9 , як учасники організованої групи, згідно відведених їм ролей виконавців, виконували функції адміністраторів так званого салону надання інтимних послуг, зустрічали клієнтів, яким повідомляли умови та вартість отримання інтимних послуг, проводили інструктаж осіб, втягнутих у зайняття проституцією, щодо поведінки, графіку та умов надання послуг, вели облік часу надання послуг інтимного характеру та облік грошових коштів, отриманих внаслідок надання таких послуг, здійснювали контроль за особами, які надавали послуги інтимного характеру за плату, за погодженням з ОСОБА_8 , розподіляли між особами, які надавали послуги інтимного характеру грошові кошти, отримані від зайняття проституцією, забезпечували підтримання приміщення надання інтимних послуг в належному санітарному стані, повідомляли ОСОБА_8 про необхідність закупівлі алкогольних напоїв, а також господарсько-побутових товарів.

Також, учасник організованої групи ОСОБА_4 , діючи відповідно до розробленого ОСОБА_11 та ОСОБА_6 плану, уклала договір оренди приміщення, в якому учасниками організованої групи було організовано так званий салон надання інтимних послуг.

Крім того, ОСОБА_11 та ОСОБА_6 , з метою реалізації злочинного плану, діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи необхідність забезпечення функціонування місця розпусти, на ОСОБА_8 , ОСОБА_4 та ОСОБА_9 покладено функцію підбору операторів місця розпусти.

Так, у невстановлений досудовим розслідування час ОСОБА_8 , як оператора залучено ОСОБА_10 та інших не встановлених на даний час осіб.

У свою чергу, ОСОБА_10 , як пособник забезпечувала заняття проституцією особами жіночої статі, а також сприяла в утриманні місця розпусти з метою його функціонування, виконуючи «роботу» диспетчера, яка через рекламні телефони з абонентськими номерами НОМЕР_1 ; НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 ; НОМЕР_4 ; НОМЕР_5 та розміщені рекламні оголошення у мережі Інтернет на сайті ІНФОРМАЦІЯ_6 , займалась пошуком клієнтів, забезпечувала інших операторів засобами зв'язку шляхом передачі мобільних телефонів оператору який її замінював, спрямовувала клієнтів сексуальних послуг до осіб жіночої статті, які надавали сексуальні послуги, координувала осіб жіночої статі, підібраних для надання послуг сексуального характеру із іншими учасниками, що здійснювали їх перевезення до клієнтів, контролювала платні сексуальні послуги, передавала клієнтам реквізити платіжних карт для оплати сексуальних послуг, повідомляла клієнтам перелік послуг сексуального характеру, які надаються повіями, повідомляла клієнтам адресу розташування місця розпусти.

Одночасно з цим, організована та керована ОСОБА_11 та ОСОБА_6 група характеризується стійкістю, ретельним та триваючим плануванням злочинів і постійною готовністю до їх вчинення, високим ступенем організації, чітким розподілом функцій та ролей кожного з співучасників, наявністю лідерів-організаторів, кожен з яких користувався беззаперечним авторитетом серед учасників групи, дисципліною та розподілом грошових коштів, отриманих злочинним шляхом.

Стійкість організованої групи, відзначалася здатністю забезпечити членами злочинного угруповання стабільність та безпеку свого функціонування, безумовним визнанням учасниками групи авторитету своїх лідерів, тривалістю взаємовідносин між її членами та лідерами, стабільним складом її учасників.

Також, стійкість групи забезпечувалась за рахунок ефективної протидії факторам, що можуть дезорганізувати стабільність функціонування злочинного угруповання.

Обізнаність про те, що організатор групи - ОСОБА_11 є працюючим співробітником правоохоронних органів, створювали впевненість членів організованої групи у можливості безпечного існування групи під керівництвом її лідера. Вказані обставини створювали наявність протидії зовнішнім факторам, що можуть дезорганізувати стабільність функціонування злочинного угруповання.

Крім того, забезпечення стійкості злочинного угруповання сприяли тісні стосунки між його учасниками, їх централізоване підпорядкування, єдині для всіх правила поведінки, злагодженість дій, направлених на досягнення злочинного плану отримання незаконного прибутку за рахунок утримання місця для розпусти та сутенерства.

Згідно доведеного до відома усіх членів організованої злочинної групи методів конспірації, використовувалось: повне заперечення злочинної діяльності у разі затримання правоохоронними органами; приховування організаторів і учасників групи.

Також, заходи конспірації полягали у щоденній перевірки організатором групи ОСОБА_11 , як співробітником поліції, оперативної інформації щодо можливих перевірок, відпрацювання та інших заходів протидії відповідної незаконної діяльності, спрямованих на виявлення та припинення існування місць розпусти та зайняття проституцією.

Вказані заходи разом з іншими методами конспірації злочинної діяльності організованої групи і підтриманням незаперечного авторитету її керівників створювали у спільників впевненість у можливості уникнення від відповідальності за скоєння групового тяжкого злочину, а також формувало у членів організованої злочинної групи відчуття уявної переваги та безкарності.

Спеціалізація незаконної діяльності учасників організованої групи, виражалась у сутенерстві, створенні та утриманні місць розпусти.

Відповідно до розробленого злочинного плану, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах співорганізатори ОСОБА_11 та ОСОБА_6 з метою реалізації спільного злочинного плану по забезпеченню зайняттям проституцією іншими особами, розуміючи, що підібраних ними для надання послуг інтимного характеру за грошову винагороду осіб необхідно забезпечити усім необхідним для зайняття проституцією, а також необхідно підшукати і обладнати відповідне приміщення, останні орендували з метою створення місця розпусти квартиру АДРЕСА_2 .

Обладнавши всім необхідним для надання послуг інтимного характеру квартиру АДРЕСА_2 ,та створивши таким чином місце розпусти для зайняття проституцією іншими особами за грошову винагороду, ОСОБА_11 та ОСОБА_6 , за попередньою змовою з іншими учасниками організованої групи, та за їх сприянням, здійснювали утримання за забезпечували діяльність вказаного місця розпусти до 02 червня 2023 року, тобто до припинення їх протиправної діяльності правоохоронними органами.

Починаючи з липня 2022 року по 02 червня 2023 року, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, реалізовуючи злочинний план, ОСОБА_11 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , підшукали близько 20 осіб жіночої статі для надання сексуальних послуг клієнтам за грошову винагороду, роз'яснивши умови надання таких послуг, а саме: ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , та інших, невстановлених на даний час осіб.

При цьому, особи жінок, які перебували за адресою: АДРЕСА_3 , для надання послуг сексуального характеру, перевірялись та вони узгоджувались із організаторами ОСОБА_11 чи ОСОБА_6 .

Вказане узгодження відбувалось шляхом відправки ОСОБА_8 особистих фото, жінок, які надавали послуги сексуального характеру або планували їх надавати за вказаною адресою, а також їх фото документів через мобільні додатки Viber чи Telegram на номери мобільних телефонів, які перебували у користуванні ОСОБА_11 чи ОСОБА_6 .

Відповідні фото отримувались ОСОБА_8 від ОСОБА_4 та ОСОБА_9 , які реалізовуючи спільний злочинний умисел та план організованої групи, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_3 , фотографували жінок, що надавали послуги сексуального характеру, та їх документи, або ж отримували відповідні фото від них.

Крім того, у разі здійснення виїзду поза межі місця розпусти, або ж необхідності відправки відповідних фото інтимного характеру потенційному клієнту, для обрання жінки, яка повинна була надати послуги сексуального характеру, їх фото направлялись та зберігались на мобільних телефонах операторів, зокрема у ОСОБА_10 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб.

Відповідно до розроблених учасниками організованої групи правил, особи жіночої статі, залучені для надання сексуальних послуг, передавали адміністраторам 55% відсотків від суми отриманих грошових коштів, за створені умови для зайняття проституцією, забезпечення приміщенням для обслуговування клієнтів, забезпечення безпеки учасників організованої групи та повій в процесі здійснення протиправної діяльності, доставлення осіб, що надають послуги сексуального характеру до клієнтів, оплату послуг зв'язку та рекламних оголошень тощо. Крім того, на кожну із осіб жіночої статі, що надають послуги сексуального характеру додатково покладався обов'язок сплачувати за прибирання квартири, де надаються послуги сексуального характеру та за оплату комунальних послуг.

У свою чергу, ОСОБА_8 , ОСОБА_4 та ОСОБА_9 , відповідно до відведених їм функцій, передавали отримані грошові кошти ОСОБА_7 або ж ОСОБА_6 , які у подальшому розподіляли їх із ОСОБА_11 .

Згідно розроблених правил поведінки, які були доведені до відома осіб жіночої статті, які безпосередньо надавали сексуальні послуги, діяльність осіб жіночої статі жорстко контролювалася учасниками організованої групи, за невихід на роботу, з'явлення у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, не охайний зовнішній вигляд, тощо, особам жіночої статі встановлювалися штрафи.

Так, відповідно до розробленого ОСОБА_11 , ОСОБА_6 та іншими учасниками організованої групи злочинного плану, особи жіночої статі починаючи з липня 2022 року по 02 червня 2023 року періодично у визначені проміжки часу доби та дні неділі, з моменту створення місця розпусти, перебували у квартирі АДРЕСА_2 , та після отримання від ОСОБА_4 чи ОСОБА_9 вказівки про виїзд до клієнта з метою надання послуг сексуального характеру за грошову винагороду, або інформацію про направлення клієнта за адресою місця розташування спеціально підібраної для надання сексуальних послуг квартири, обговорювали перелік сексуальних послуг та здійснювали їх надання за грошову винагороду.

Дана протиправна діяльність вчинялася учасниками організованої групи навмисно, мала корисливу спрямованість, була розрахована на невизначений період, з метою постійного одержання доходів, які були для членів організованої групи основним джерелом існування, і була припинена лише в результаті її викриття правоохоронними органами.

Організована група, яку створили ОСОБА_11 та ОСОБА_6 з метою вчинення систематичного забезпечення зайняття проституцією іншими особами, створення та утримання місць розпусти була стійкою, що знайшло своє вираження у згуртованості та стабільності свого складу, наявності ієрархії, чіткого розподілу обов'язків між учасниками, наявних постійних внутрішніх зв'язків тривалості функціонування з липня 2022 по 02 червня 2023 року, тобто до припинення її функціонування правоохоронними органами.

У ході досудового розслідування установлено, що 22.02.2023 о 20 годині 00 хвилин, ОСОБА_21 зателефонував на мобільний телефон НОМЕР_4 , на дзвінок якого відповіла невстановлена особа жіночої статі - «оператор» салону інтимних послуг та повідомила, що ОСОБА_21 може приїхати до салону інтимних послуг, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 , де йому будуть надані сексуальні послуги за грошові кошти у розмірі 2500 гривень.

Отримавши дозвіл «оператора» про можливість прибуття до салону інтимних послуг, ОСОБА_21 22.02.2023, приблизно о 20 годині 30 хвилин, прибув за вказаною адресою, та керуючись вказівками «оператора» у телефонному режимі, зайшов до квартири АДРЕСА_5 за вищевказаною адресою, де його зустріла «адміністратор» салону інтимних послуг ОСОБА_4 ,

яка діючи в інтересах організованої групи та згідно розробленого ОСОБА_11 та ОСОБА_6 плану запросила вільну дівчину, особу якої на даний час не встановлено, пройти до клієнта та повідомила, що вона надає послуги сексуального характеру, після чого ОСОБА_21 пройшов з нею до окремої кімнати, де на виконання домовленостей з «оператором» та «адміністратором» салону інтимних послуг, передав дівчині, особу якої на даний час не встановлено, грошові кошти в сумі 2500 гривень, за які остання надала йому сексуальні послуги протягом однієї години.

Надалі, невстановлена, на даний час, особа жіночої статі, що надавала сексуальні послуги ОСОБА_21 , передала отримані грошові кошти ОСОБА_4 .

У подальшому, ОСОБА_4 та ОСОБА_8 , згідно розробленого ОСОБА_11 та ОСОБА_6 плану та відведених їм функцій, розподілили частину отриманих в результаті вказаної незаконної діяльності грошових коштів, у заздалегідь обумовлених долях, між учасниками групи та дівчиною,особу якої на даний час не встановлено, що надала сексуальні послуги ОСОБА_21 .

При цьому, іншу частину отриманих вищевказаних грошових коштів з салону інтимних послуг отримав ОСОБА_7 , з метою їх розподілення у заздалегідь обумовлених частках із ОСОБА_11 та ОСОБА_6 .

У ході досудового розслідування установлено, що 23.02.2023 о 19 годині 00 хвилин ОСОБА_22 , зателефонував на мобільний телефон НОМЕР_3 , на дзвінок якого відповіла невстановлена особа жіночої статі - «оператор» салону інтимних послуг та повідомила, про можливість отримати сексуальні послуги за адресою: АДРЕСА_4 , за грошові кошти з розрахунку у розмірі 2500 гривень за годину без врахування додаткових послуг, та приблизно о 19 годині 05 хвилин на мобільний телефон ОСОБА_22 через мобільний додаток «Viber» з номеру мобільного телефону НОМЕР_3 надійшли фото осіб жіночої статі у білизні.

Отримавши дозвіл невстановленої особи жіночої статі - «оператора» салону інтимних послуг про можливість прибуття за адресою: АДРЕСА_2, ОСОБА_22 23.02.2023, приблизно о 19 годині 40 хвилин, прибув за вказаною адресою, та керуючись вказівками «оператора» у телефонному режимі, зайшов до квартири АДРЕСА_5 , де його зустріла «адміністратор» салону інтимних послуг ОСОБА_9 , яка діючи в інтересах організованої групи та згідно розробленого ОСОБА_11 та ОСОБА_6 плану, запросила близько 4 вільних дівчат, осіб яких на даний час не встановлено, пройти до клієнта та повідомила, що вони надають послуги сексуального характеру.

Після чого, через декілька хвилин, ОСОБА_22 обравши одну із запропонованих дівчат, пройшов з нею до окремої кімнати, де на виконання домовленостей з «оператором» та «адміністратором» салону інтимних послуг, передав дівчині, особу якої на даний час не встановлено, грошові кошти в сумі 2500 гривень, за які остання надала йому сексуальні послуги протягом однієї години.

Надалі, невстановлена, на даний час, особа жіночої статі, що надавала сексуальні послуги ОСОБА_22 , передала отримані грошові кошти ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .

У свою чергу, ОСОБА_9 та ОСОБА_8 , згідно розробленого ОСОБА_11 та ОСОБА_6 плану та відведених їм функцій, розподілили частину отриманих в результаті вказаної незаконної діяльності грошових коштів, у заздалегідь обумовлених долях, між учасниками групи та дівчиною, особу якої на даний час не встановлено, що надала сексуальні послуги ОСОБА_22 .

При цьому, іншу частину отриманих вищевказаних грошових коштів з салону інтимних послуг отримав ОСОБА_7 , з метою їх розподілення у заздалегідь обумовлених частках із ОСОБА_11 та ОСОБА_6 .

У ході досудового розслідування установлено, що 03.03.2023 о 15 годині 00 хвилин ОСОБА_22 зателефонував на мобільний телефон НОМЕР_3 , на дзвінок якого відповіла «оператор» салону інтимних послуг ОСОБА_10 , яка виконуючи роль пособника, повідомила, про можливість отримати сексуальні послуги за адресою: АДРЕСА_4 , за грошові кошти з розрахунку у розмірі 2500 гривень за годину без врахування додаткових послуг, та приблизно о 15 годині 05 хвилин на мобільний телефон ОСОБА_22 через мобільний додаток «Viber» з номеру мобільного телефону НОМЕР_3 надійшли фото осіб жіночої статі у білизні.

У телефонному режимі ОСОБА_22 узгодив із «оператором» салону інтимних послуг ОСОБА_10 , прибуття невстановленої, на даний час, особи жіночої статі для надання інтимних послуг до квартири АДРЕСА_6 .

Цього ж дня, приблизно о 17 годині 00 хвилин ОСОБА_22 , знаходячись біля багатоповерхового будинку вищевказаною адресою, на виконання домовленостей із «оператором» салону інтимних послуг ОСОБА_10 , зустрів невстановлену, на даний час, особу жіночої статі, яка прибула за вказаною адресою на таксі та попрямував, разом з останньою, до квартири.

У подальшому, цього ж дня близько 20:00 год ОСОБА_22 на виконання домовленостей з «оператором» салону інтимних послуг ОСОБА_10 , передав дівчині, особу якої на даний час не встановлено, грошові кошти в сумі 5500 гривень, за які остання надала йому сексуальні послуги протягом двох годин.

Надалі, невстановлена, на даний час, особа жіночої статі, що надавала сексуальні послуги ОСОБА_22 , передала отримані грошові кошти ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .

У свою чергу, ОСОБА_9 та ОСОБА_8 , згідно розробленого ОСОБА_11 та ОСОБА_6 плану та відведених їм функцій, розподілили частину отриманих в результаті вказаної незаконної діяльності грошових коштів, у заздалегідь обумовлених долях, між усіма учасниками групи та дівчиною, особу якої на даний час не встановлено, що надала сексуальні послуги ОСОБА_22 .

При цьому, іншу частину отриманих вищевказаних грошових коштів з салону інтимних послуг отримав ОСОБА_7 , з метою їх розподілення у заздалегідь обумовлених частках із ОСОБА_11 та ОСОБА_6 .

У ході досудового розслідування установлено, що 01.06.2023 приблизно о 16 годині 00 хвилин ОСОБА_23 зателефонував на мобільний телефон НОМЕР_4 , на дзвінок якого відповіла невстановлена особа жіночої статі - «оператор» салону інтимних послуг та повідомила, про можливість отримати сексуальні послуги за адресою: АДРЕСА_4 , за грошові кошти з розрахунку у розмірі 2500 гривень за годину без врахування додаткових послуг, та приблизно о 18 годині 43 хвилин на мобільний телефон ОСОБА_23 через мобільний додаток «Viber» з номеру мобільного телефону НОМЕР_4 надійшли фото особи жіночої статі у білизні.

Отримавши дозвіл невстановленої особи жіночої статі - «оператора» салону інтимних послуг про можливість прибуття за адресою: АДРЕСА_4 , ОСОБА_23 01.06.2023, приблизно о 22 годині 59 хвилин, прибув за вказаною адресою, та керуючись вказівками «оператора» у телефонному режимі, близько 23 годині 02 хвилин зайшов до квартири АДРЕСА_5 , де його зустріла «адміністратор» салону інтимних послуг ОСОБА_4 , яка діючи в інтересах організованої групи та згідно розробленого ОСОБА_11 та ОСОБА_6 плану, запросила близько 2 вільних дівчат, серед яких була ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , пройти до клієнта та повідомила, що вони надають послуги сексуального характеру.

Після чого, через декілька хвилин, ОСОБА_23 обравши ОСОБА_20 , пройшов з нею до окремої кімнати, де на виконання домовленостей з «оператором» та «адміністратором» салону інтимних послуг, передав їй кошти в сумі 15000 гривень, за які остання надала йому сексуальні послуги протягом шести годин, а у подальшому ОСОБА_20 передала отримані грошові кошти ОСОБА_4 .

Вказані грошові кошти ОСОБА_4 помістила до сейфу за вищевказаною адресою, з метою подальшого розподілу, отриманих в результаті незаконної діяльності, грошових коштів, у заздалегідь обумовлених долях, між усіма учасниками групи, в тому числі ОСОБА_11 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_20 .

15.08.2023 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 302, ч. 3 ст. 303 КК України

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити.

Підозрюваний та його захисник проти задоволення клопотання не заперечували.

Вивчивши клопотання та матеріали які обґрунтовують доводи клопотання, вислухавши думку учасників судового засідання, слідчий суддя приходить до наступного.

Згідно ч. 6 ст.199 КПК України, у разі закінчення строку запобіжного заходу до проведення підготовчого судового засідання прокурор не пізніше ніж за п'ять днів до закінчення строку дії попередньої ухвали про застосування запобіжного заходу може подати клопотання про його продовження. Розгляд такого клопотання здійснюється слідчим суддею за правилами цієї статті.

Згідно з визначеним Європейським судом прав людини поняття, обґрунтована підозра - це добровільне припущення про вчинення особою певного діяння, ґрунтується на об'єктивних відомостях, які можна перевірити у судовому розгляді та які спонукали б неупереджену та розумну людину вдатися до практичних дій, щоб з'ясувати, чи є така підозра обґрунтованою.

Підозра, виходячи з постанови Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 24.11.2016р. № 5 - 328 кс 16, є обґрунтованим припущенням про вчинення особою кримінального правопорушення.

У відповідності до норм КПК України, на даному етапі кримінального провадження не допускається вирішення тих питань, які повинен вирішувати суд під час розгляду провадження по суті, а саме питань пов'язаних з оцінкою доказів з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи не винною у вчиненні злочину.

При розгляді клопотання слідчого, виконуючи вимоги ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», слідчий суддя застосовує Конвенцію «Про захист прав людини і основоположних свобод» (далі «Конвенція») та практику Європейського суду з прав людини (далі ЄСПЛ), як джерело права.

Відповідно до практики ЄСПЛ, «обґрунтованість підозри, на якій має ґрунтуватись арешт, складає суттєву частину гарантії від безпідставного арешту і затримання, закріпленої у статті 5 § 1 (с) Конвенції, передбачає наявність обставин або відомостей, які переконали б неупередженого спостерігача, що ця особа, можливо, вчинила певний злочин» (K.F. проти Німеччини, 27.11.1997 р., § 57).

Згідно п.32 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Фокс, Кембелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990 року, та відповідно до п.219 рішення у справі «Нечипорук та Йонкало проти України» («NechiporukandYonkalo v. Ukraine») від 21 квітня 2011 року, заява №42310/04 суд повторює, що термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

Згідно з практикою ЄСПЛ, зокрема п. 48 рішення «Чеботарь проти Молдови» №35615/06 від 13.11.07 року - Європейський Суд з прав людини зазначив «Суд повторює, що для того, щоб арешт по обґрунтованій підозрі був виправданий у відповідності з статтею 5 & 1 (с), поліція не зобов'язана мати докази, достатні для пред'явлення обвинувачення, ні в момент арешту ні під час перебування заявника під вартою. Також не обов'язково, щоб затриманій особі були, по кінцевому рахунку, пред'явлені обвинувачення, або щоб ця особа була піддана суду. Метою попереднього тримання під вартою є подальше розслідування кримінальної справи, яке повинно підтвердити або розвіяти підозру, яка є підставою для затримання».

Крім того, слідчий суддя враховує правову позицію ЄСПЛ, викладену у рішенні за скаргою «Ферарі-Браво проти Італії», відповідно до якої затримання та тримання особи під вартою, безумовно, можливе не лише у випадку доведеності факту вчинення злочину та його характеру, оскільки така доведеність сама по собі і є метою досудового розслідування, досягненню цілей якого і є тримання під вартою.

Згідно з позицією Європейського суду з прав людини, викладеною в п.84 рішення ЄСПЛ від 10.02.2011 року в справі «Харченко проти України», п.4 ст.5 Конвенції передбачає право заарештованих або затриманих осіб на судовий контроль щодо матеріально-правових і процесуальних підстав позбавлення їх волі, що, з погляду Конвенції, є найважливішими умовами забезпечення «законності». Це означає, що суд відповідної юрисдикції має перевірити не тільки питання дотримання процесуальних вимог національного законодавства, але й обґрунтованість підозри, яка послужила підставою для затримання, і законність мети, з якою застосовувались затримання та подальше тримання під вартою (див. справу «Буткевічус проти Литви» (Butkeviciusv. Lithuania) № 48297/99, п. 43, ЄКПЛ 2002-ІІ).

Крім того, Європейський суд з прав людини у п.п. 68-69 Рішення від 17.10.2013 року у справі «Таран проти України» зазначив, що пункт 1 статті 5 Конвенції вимагає, що для того, щоб позбавлення свободи не вважалося свавільним, не достатньо того, щоб цей захід здійснювався відповідно до національного законодавства; він також має бути необхідним за конкретних обставин (див. рішення від 27 лютого 2007 року у справі «Нештяк проти Словаччини» (Neљќбk v. Slovakia), заява № 65559/01, п. 74). На думку Суду, тримання під вартою відповідно до підпункту «с» пункту 1 статті 5 Конвенції має втілювати вимогу пропорційності, яка обумовлює існування обґрунтованого рішення, яким здійснюється оцінка відповідних аргументів «за» і «проти» звільнення (див. рішення у справі «Ладент проти Польщі» (Ladent v. Poland), заява № 11036/03, п. 55, ECHR 2008-... (витяги), і від 14 жовтня 2010 року у справі «Хайредінов проти України» (Khayredinov v. Ukraine), заява № 38717/04, п. 86).

Суд також постановив, що пункт 3 статті 5 Конвенції вимагає, що обґрунтування будь-якого строку тримання під вартою, незалежно від того, наскільки коротким він є, має бути переконливо продемонстроване владою. Аргументи «за» і «проти» звільнення, включаючи ризик того, що обвинувачений може перешкоджати належному провадженню у справі, не повинні оцінюватись абстрактно (in abstracto), але мають підтверджуватися фактичними даними. Ризик того, що обвинувачений може переховуватися, не може оцінюватися виключно на підставі ступеня тяжкості можливого покарання. Він має оцінюватися з урахуванням ряду інших відповідних факторів, які можуть або підтвердити існування можливості переховування обвинуваченим, або доведуть, що така можливість є настільки невеликою, що вона не може обґрунтовувати досудове ув'язнення (див. рішення від 4 жовтня 2005 року у справі «Бекчєв проти Молдови» (Becciev v. Moldova), заява № 9190/03, пункти 56 і 59, з подальшими посиланнями).

15.08.2023 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 302, ч. 3 ст. 303 КК України

Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 інкримінованих їй кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 302, ч. 3 ст. 303 КК України, повністю підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами, а саме: протоколом допиту ОСОБА_24 якості свідка від 04.05.2023; протоколом огляду та вручення грошових коштів від 03.03.2023; протоколом огляду та вручення грошових коштів від 23.02.2023; протоколом допиту ОСОБА_21 якості свідка від 04.05.2023; протоколом огляду та вручення грошових коштів від 22.02.2023; протоколом допиту ОСОБА_25 якості свідка від 02.01.2023; протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії спостереження за місцем від 22.03.2023 протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії аудіо-відео контроль відносно ОСОБА_4 від 27.04.2023; протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії аудіо-відео контроль відносно ОСОБА_9 від 27.04.2023; протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії аудіо-відео контроль відносно ОСОБА_26 від 27.04.2023; протоколом огляду інформації, яка отримана в результаті проведення зняття інформації з електронних комунікаційних мереж відносно ОСОБА_12 від 16.03.2023; протоколом допиту ОСОБА_23 якості свідка від 02.06.2023; протоколом огляду та вручення грошових коштів від 01.06.2023; протоколами обшуку від 02.06.2023; протоколом огляду та вручення грошових коштів від 19.05.2023; протоколом допиту ОСОБА_27 якості свідка від 23.06.2023; протоколами пред'явленні особи для впізнання за фотознімками від 23.06.2023; протоколом допиту ОСОБА_28 якості свідка від 26.06.2023; протоколом пред'явленні особи для впізнання за фотознімками від 26.06.2023; протоколом допиту ОСОБА_29 якості свідка від 03.07.2023; протоколом пред'явленні особи для впізнання за фотознімками від 03.07.2023; іншими матеріалами кримінального провадження у своїй сукупності.

Враховуючи обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 302, ч. 3 ст. 303 КК України, тяжкість покарання, що загрожує підозрюваній у разі визнання її винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, яке їй інкримінується, враховуючи суспільно-небезпечний характер такого діяння, вчиненому в умовах воєнного стану, а також характеризуючи дані підозрюваної, слідчий суддя приходить до переконання, що наявний ризик, передбачений п.1 ч.1 ст.177 КПК України, а саме ризик у вигляді можливого переховування підозрюваної від органу досудового розслідування та суду.

Крім того ОСОБА_4 моженезаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у даному кримінальному проваджені, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином (п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України) - незаконно впливати на заявника та свідків, крім того наразі органом досудового розслідування проводяться слідчі (розшукові) дії спрямовані на встановлення осіб, яким може бути відомо про обставини вчинення вказаного кримінального правопорушення, у зв'язку з чим існують ризики впливу підозрюваною на таких осіб з метою недопущення надання ними правдивих показів правоохоронним органам.

ОСОБА_4 можевчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується (п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України) - у випадку обрання запобіжного заходу не пов'язаного з домашнім арештом, підозрювана ОСОБА_4 може вчиняти інші кримінальні правопорушення.

Так, згідно ч.1, ч.2 ст.182 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбаченого покарання у виді позбавлення волі.

Крім того, як вбачається з правової позиції ЄСПЛ у справі «Манчіні проти Італії», за наслідками та способами застосування як тримання під вартою, так і домашній арешт прирівнюються до позбавлення волі для цілей статті 5 Конвенції.

В свою чергу вказана міра запобіжного заходу в повній мірі відповідатиме загальним засадам кримінального провадження та національному законодавству України, зокрема практиці ЄСПЛ як його частині.

Враховуючи викладене, оскільки в судовому засіданні прокурором доведено обставин, передбачених п.3 ч.1 ст.194 КПК України, вважаю, що запобігти встановленим ризикам та забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваної ОСОБА_4 зможе продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту з покладенням обов'язків визначених в ухвалі Київського районного суду м. Одеси від 10.07.2023 року.

На підставі встановленого, керуючись ст.ст.176-178, 182-184, 193, 194, 196 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_4 - задовольнити.

Продовжити щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 дію запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту заборонивши підозрюваному з 23 год. 00 хв. до 05 год. 00 хв. залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 до 26 листопада 2023 року включно.

Продовжити строк дії обов'язків передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України покладених на підозрювану ОСОБА_4 до 26 листопада 2023 року включно, викладених в ухвалі Київського районного суду м. Одеси від 10.07.2023 року.

У разі порушення підозрюваною ОСОБА_4 вказаних обов'язків, а також її процесуальних обов'язків підозрюваного за клопотанням сторони обвинувачення слідчим суддею (судом) може бути вирішено питання про зміну запобіжного заходу на більш суворий.

На ухвалу протягом п'яти днів з моменту її оголошення до Одеського апеляційного суду може бути подано апеляцію, подача якої не зупиняє дії ухвали.

Слідчий суддя ОСОБА_1