Справа № 276/1731/23
Провадження по справі № 3/276/1015/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2023 року смт. Хорошів
Суддя Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області Бобер Д.О., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 , виданий органом 1836 від 31.10.2018 року, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
До Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області надійшли матеріали справ про адміністративні правопорушення №276/1731/23, №276/1733/23, №276/1734/23, №276/1767/23, №276/1768/23, №276/1769/23, №276/1770/23, №276/1772/23, №276/1773/23, №276/1902/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 187 КУпАП.
Вказані справи відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями розподілені судді Бобру Д.О.
Відповідно до статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З врахуванням викладеного, суддя вважає за доцільне об'єднати вказані справи.
Відповідно до розділу ІІІ п. 6 Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України 20.08.2019 № 814 у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.
Таким чином, об'єднаній справі відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП необхідно присвоїти номер №276/1731/23.
В об'єднаній справі містяться адміністративні матеріали, з яких слідує наступне.
05.08.2023 року о 05 год. 54 хв. в АДРЕСА_1 , громадянин ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, під час перевірки був відсутній за місцем проживання, чим порушив п.1 встановлених йому судом обмежень адміністративного нагляду.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.187 КУпАП.
05.08.2023 року близько 17 години 00 хвилин в АДРЕСА_2 громадянин ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, не з'явився для реєстрації до відділення поліції №4, чим порушив п.4 встановлених йому судом обмежень адміністративного нагляду.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.187 КУпАП.
12.08.2023 року о 01 год. 14 хв. в АДРЕСА_1 , громадянин ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, під час перевірки був відсутній за місцем проживання, чим порушив п.1 встановлених йому судом обмежень адміністративного нагляду.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.187 КУпАП.
06.08.2023 року близько 02 год. 28 хв. в АДРЕСА_1 , громадянин ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, під час перевірки був відсутній за місцем проживання, чим порушив п.1 встановлених йому судом обмежень адміністративного нагляду.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.187 КУпАП.
11.08.2023 року о 01 год. 19 хв. в АДРЕСА_1 , громадянин ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, під час перевірки був відсутній за місцем проживання, чим порушив п.1 встановлених йому судом обмежень адміністративного нагляду.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.187 КУпАП.
16.08.2023 року о 05 год. 22 хв. в АДРЕСА_1 , громадянин ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, під час перевірки був відсутній за місцем проживання, чим порушив п.1 встановлених йому судом обмежень адміністративного нагляду.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.187 КУпАП.
18.08.2023 року о 23 год. 33 хв. в АДРЕСА_1 , громадянин ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, під час перевірки був відсутній за місцем проживання, чим порушив п.1 встановлених йому судом обмежень адміністративного нагляду.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.187 КУпАП.
21.08.2023 року о 03 год. 44 хв. в АДРЕСА_1 , громадянин ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, під час перевірки був відсутній за місцем проживання, чим порушив п.1 встановлених йому судом обмежень адміністративного нагляду.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.187 КУпАП.
27.08.2023 року близько 17 години 00 хвилин в АДРЕСА_2 громадянин ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, не з'явився для реєстрації до відділення поліції №4, чим порушив п.4 встановлених йому судом обмежень адміністративного нагляду.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.187 КУпАП.
19.09.2023 року близько 23 год. 18 хв. в АДРЕСА_1 , громадянин ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, під час перевірки був відсутній за місцем проживання, чим порушив п.1 встановлених йому судом обмежень адміністративного нагляду.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.187 КУпАП.
Постановою Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області від 27.04.2023 року відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на один рік.
В судовому засіданні 28.09.2023 року ОСОБА_1 вину визнав та підтвердив фактичні обставини вчинених ним адміністративних правопорушень, відомості про які містяться в матеріалах справи.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Відповідно до ст.9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення має бути з'ясовано, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини.
Згідно з ч.1 ст.187 КУпАП адміністративна відповідальність настає, у разі порушення особою правил адміністративного нагляду особами, щодо якої встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2)неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушень, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП, крім його власних пояснень, повністю підтверджується зібраними по справі доказами, а саме:
- протоколами про адміністративні правопорушення;
- копією постанови Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області від 27.04.2023 року, якою відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на один рік;
- рапортами поліцейських;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Таким чином, вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП, доведена у повному обсязі. Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП, судом не встановлено.
Відповідно до вимог ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваження.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаних правопорушень визнав, правопорушення не заподіяли шкоди громадським та державним інтересам, правам і свободам громадян, а тому вказані правопорушення є малозначними, що дає суду підстави звільнити порушника від адміністративної відповідальності обмежившись усним зауваженням.
Частиною другою ст. 284 КУпАП передбачено, що у разі оголошення особі, що притягається до адміністративної відповідальності усного зауваження, виноситься постанова про закриття справи.
Керуючись ст.ст. 22, 36, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
Об'єднати в одне провадження справи №276/1731/23, №276/1733/23, №276/1734/23, №276/1767/23, №276/1768/23, №276/1769/23, №276/1770/23, №276/1772/23, №276/1773/23, №276/1902/23 про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Об'єднаній справі присвоїти номер №276/1731/23.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та на підставі ст. 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП, - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови через Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області.
Суддя: Д.О.Бобер