ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 292/1039/23
Провадження № 3/292/842/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2023 року смт Пулини
Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Лотуга В.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції № 4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженця с.Слобідка Червоноармійського району Житомирської області,
громадянина України, з базовою загальною середньою освітою, не одруженого,
не працюючого, зареєстрованого та проживаючого по
АДРЕСА_1 ,
військовозобов"язаного, пільг та інвалідності не має,
ідентифікаційний номер платника податків - НОМЕР_1
за ч. 5 ст.126, ч.2 ст.130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
03 серпня 2023 року о 22 год. 37 хв., на а/д Т0603 1 км. в напрямку смт.Пулини та 20 серпня 2023 року о 23 год. 19 хв., по вул.Незалежності в с.Слобідка Житомирського району, водій ОСОБА_1 будучи притягнутий 19.05.2023 до відповідальності за ч.2 ст.126 КУпАП повторно протягом року керував автомобілем HYUNDAI SONATA, д.н.з. НОМЕР_2 , не маючи права керування ТЗ відповідної категорії, чим порушив п.2.1а ПДР.
Також, ОСОБА_1 , 03 серпня 2023 року о 22 год. 37 хв., на а/д Т0603 1 км. в напрямку смт.Пулини та 20 серпня 2023 року о 23 год. 19 хв., по вул.Незалежності в с.Слобідка Житомирського району, будучи притягнутий судом 08.06.2023 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП, повторно протягом року керував автомобілем HYUNDAI SONATA, д.н.з. НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота). Від проходження огляду на стан алкогольного сп"яніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі, відмовився, чим порушив п.2.5 ПДР.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , свою вину у вчиненому не визнав та пояснив, що прав на керування транспортними засобами не має, оскільки посвідчення водія не отримував. Зазначив, що причинами відмови у проходженні огляду на стан алкогольного сп'яніння є переслідування його працівниками поліції.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення (ст.251 КУпАП) є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.
У відповідності до ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до диспозиції ч.5 ст. 126 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Згідно ч.ч.2-4 ст. 126 КУпАП адміністративна відповідальність настає за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом; керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами; керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.
Як вбачається з диспозиції ч.2 ст. 130 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Відповідно до диспозиції ч.1 ст. 130 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно п. 2.5 ПДР водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Обставини вчинених ОСОБА_1 правопорушень підтверджуються протоколами про адміністративні правопорушення серії ААД № 301311, ААД № 301312 від 03.08.2023, серії ААД №301279, серії ААБ №263830 від 20.08.2023 та відеозаписами з нагрудної камери поліцейського, згідно яких 03.08.2023 о 22 год. 37 хв., на а/д Т0603 1 км. в напрямку смт.Пулини, а також 20.08.2023 о 23 год. 19 хв., по вул.Незалежності в с.Слобідка Житомирського району, водій ОСОБА_1 повторно протягом року керував автомобілем HYUNDAI SONATA, д.н.з. НОМЕР_2 не маючи права керування транспортним засобом відповідної категорії та з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота). Від проходження огляду на стан алкогольного сп"яніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі, відмовився.
Згідно актів огляду на стан алкогольного сп"яніння з використанням спеціальних технічних засобів та направлень на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп"яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції до КНП "Лікарня" Пулинської селищної ради від 03.08.2023, 20.08.2023, ОСОБА_1 відмовився від проходження оглядів на місці зупинки ТЗ та направлявся на вказані огляди в медичний заклад, оскільки у результаті оглядів уповноваженою особою патрульної служби виявлено ознаки сп"яніння - різкий запах алкоголю з порожнини рота, огляди не проводилися у зв"язку з відмовою водія.
Із відеозаписів долучених до протоколів вбачається, що загальний вигляд, поведінка та розмова ОСОБА_1 давали обґрунтовані підстави працівникам поліції вважати, що водій перебуває у стані алкогольного сп"яніння. Також, на відеозаписах зафіксовано відмову ОСОБА_1 у проходженні оглядів на стан сп'яніння на місці та відмови проходження таких оглядів у медичному закладі.
Відповідно до довідок відділення поліції № 4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП, постанова від 08.06.2023, штраф 17000 грн. Автомобіль марки HYUNDAI SONATA, д.н.з. НОМЕР_2 , зареєстрований та належить ОСОБА_2 . Останній посвідчення водія у ТСЦ не отримував.
З витягів з інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" вбачається, що ОСОБА_1 є власником легкового автомобіля марки HYUNDAI SONATA, д.н.з. НОМЕР_2 , 2004 року випуску, жовтого кольору, номер кузова - НОМЕР_3 , номер двигуна - НОМЕР_4 , тип кузова - седан, згідно свідоцтва про реєстрацію ТЗ НОМЕР_5 від 05.01.2023.
Відповідно до постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія БАБ № 464906 за ч.2 ст.122, ч.1 ст.126, ч.2 ст.36 КУпАП, 03.08.2023 о 22 год. 37 хв., на а/д Т0603 1 км. в напрямку смт.Пулини, водій ОСОБА_1 керував тз HYUNDAI SONATA, д.н.з. НОМЕР_2 , перед поворотом ліворуч завчасно не зайняв відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в цьому напрямку, не прид"явив реєстраційного документа на тз, поліс обов"язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних т/з.
Згідно постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія БАБ № 464921 за ч.5 ст.121, ч.2 ст.122, ч.1 ст.126, ч.2 ст.36 КУпАП, 20.08.2023 о 23 год. 19 хв., в с.Слобідка, водій керуючи авто при зміні напрямку руху, а саме - повороту праворуч з вул.Вірченка на вул.Незалежності, не увімкнув світловий покажчик повороту, не мав при собі реєстраційних документів на т/з, свідоцтва про реєстрацію, був не пристебнутий ременем пасивної безпеки.
Відповідно до постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАБ №160954 від 19.05.2023, ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.126 КУпАП, за що на останнього 19.05.2023 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3400 грн.
З постанови Червоноармійського районного суду Житомирської області від 08.06.2023, вбачається, що ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн. в прибуток держави без позбавлення права керування транспортними засобами.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст.126, ч.2 ст. 130 КУпАП, знайшла своє підтвердження в судовому засіданні та підтверджується зібраними по справі доказами.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенyі адміністративного стягнення суд враховує характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан.
Обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 34, 35 КУпАП, судом не встановлені.
У зв'язку з викладеним, суд піддає ОСОБА_1 адміністративному стягненню в межах санкції ч.2 ст.130 КУпАП, у виді штрафу в дохід держави без позбавлення права керування транспортними засобами, оскільки останній посвідчення водія не отримував та з оплатним вилученням транспортного засобу.
Беручи до уваги те, що ОСОБА_1 після попереднього притягнення до адміністративної відповідальності належних висновків для себе не зробив, продовжує вчиняти адміністративні правопорушення пов'язані із безпекою дорожнього руху із застосуванням власного транспортного засобу, а тому з метою запобігання у подальшому вчинення нових правопорушень, у тому числі, із тяжкими наслідками, суд вважає за необхідне здійснити оплатне вилучення у ОСОБА_1 легкового автомобіля HYUNDAI SONATA, д.н.з. НОМЕР_2 , номер кузова - НОМЕР_3 .
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, суд стягує з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності судовий збір.
Керуючись ст.283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 5 ст.126, ч.2 ст. 130 КУпАП та на підставі ст.36 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень в дохід держави без позбавлення права керування транспортними засобами, з оплатним вилученням транспортного засобу - легкового автомобіля марки HYUNDAI SONATA, д.н.з. НОМЕР_2 , 2004 року випуску, номер кузова - НОМЕР_3 , номер двигуна - НОМЕР_4 .
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 536 (п"ятсот тридцять шість) грн. 80 (вісімдесят) коп.
Роз"яснити особі до якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Червоноармійський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.Ф. Лотуга