Ухвала від 21.09.2010 по справі 2а-15968/09/2670

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-15968/09/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Винокуров К.С.

Суддя-доповідач: Літвіна Н. М.

УХВАЛА

Іменем України

"21" вересня 2010 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Літвіної Н.М.,

суддів Хрімлі О.Г.

Зайця В.С.

при секретарі Соловіцькій І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 19 січня 2010 року у справі за адміністративним позовом Головного управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до Управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві про зобов»язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

В грудні 2009 року позивач звернувся до суду з позовом до Управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві про зобов»язання вчинити дії.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19 січня 2010 року у задоволенні позову було відмовлено

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач звернувся з апеляційною скаргою в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, Головне управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) звернулось до суду з позовом до відповідача та просить зобов»язати його створити постійно діючі групи у складі полку дорожньо-патрульної служби і районних відділів ДАІ ГУ МВС України в м. Києві для вжиття заходів, пов'язаних з порушенням правил зупинки і стоянки транспортних засобів, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху та у разі виявлення випадків залишення водієм транспортного засобу на вулично-шляховій мережі м. Києва з порушенням встановлених правил зупинки і стоянки, якщо це створює перешкоди дорожньому руху або загрожує безпеці громадян, тимчасово затримувати транспортні засоби для доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку за допомогою спеціальних автомобілів-евакуаторів, якщо іншим чином не можна припинити адміністративне правопорушення, посилаючись на те, що листом за №10/22720 від 13 листопада 2009 року відповідачем було відмовлено у задоволенні даного прохання.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України - органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно до п. 2 Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1102 - тимчасове затримання транспортного засобу уповноваженою особою Державтоінспекції проводиться у випадках, передбачених статтею 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема у разі, коли неможливо усунути причину затримання на місці виявлення адміністративного правопорушення, і передбачає примусове припинення використання такого транспортного засобу шляхом його блокування за допомогою технічних пристроїв або доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку, якщо транспортний засіб створює значні перешкоди дорожньому руху.

Уповноваженим особам Державтоінспекції забороняється брати участь у здійсненні блокування або евакуації транспортних засобів у випадках, не передбачених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 265-2 КУпАП - у разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, передбачені частинами першою, другою, третьою, п'ятою і шостою статті 121, статтями 1211, 126, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130, статтями 132-1, 2061 цього Кодексу, працівник Державної автомобільної інспекції тимчасово затримує транспортний засіб шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку (якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху), в тому числі за допомогою спеціального автомобіля - евакуатора. Про тимчасове затримання робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення.

Стаття 122 КУпАП, яка регулює відповідальність за порушення правил стоянки та зупинки, не включена в перелік статтей визначених в ст. 265-2 КУпАП за порушення яких можливе тимчасове затримання транспортного засобу шляхом блокування або доставлення його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку (якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху), в тому числі за допомогою спеціального автомобіля - евакуатора.

Таким чином, правові підстави для зобов»язання відповідача вчинити вказані дії відсутні.

Що стосується вимог позивача про зобов'язання Управління Державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в м. Києві створити постійно діючі групи у складі полку дорожньо-патрульної служби і районних відділів ДАІ ГУ МВС України в м. Києві для вжиття заходів, пов'язаних з порушенням правил зупинки і стоянки транспортних засобів, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху колегія суддів вважає їх безпідставними, оскільки виконання вказаних функцій покладено на відповідача та його підрозділи Законами України «Про дорожній рух», «Про міліцію».

Крім того, створення постійно діючих груп у складі полку дорожньо-патрульної служби і районних відділів ДАІ ГУ МВС України в м. Києві для вжиття заходів, пов'язаних з порушенням правил зупинки і стоянки транспортних засобів нормативно -правовими актами не передбачено.

Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Таким чином, судом першої інстанції ухвалено рішення, яке відповідає вимогам матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 207, 212, 254 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) -залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 19 січня 2010 року -залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, тобто з 28 вересня 2010 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя:

Судді:

Повний текст ухвали виготовлений 27 вересня 2010 року.