Ухвала від 22.09.2010 по справі 2а-1346/10/2670

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-1346/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Добрянська Я.І.

Суддя-доповідач: Саприкіна І.В.

УХВАЛА

Іменем України

"22" вересня 2010 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Саприкіної І.В.,

суддів: Костюк Л.О., Попович О.В.,

при секретарі: Приходько Є.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.04.2010 року у справі за їх позовом до приватного підприємства «Школа ДЕІР», третя особа: Шевченківська районна у м. Києві державна адміністрація про припинення юридичної особи, -

ВСТАНОВИЛА:

ДПІ у Шевченківському районі м. Києва звернулися до Окружного адміністративного суду м. Києва з адмінпозовом до ПП «Школа ДЕІР», третя особа: Шевченківська РДА у м. Києві про припинення державної реєстрації юридичної особи.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.04.2010 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, ДПІ у Шевченківському районі м. Києва подали апеляційну скаргу, в якій просять апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на їх думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову про задоволення позову. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, невідповідність висновків суду дійсним обставинам справи, порушення Окружним адміністративним судом м. Києва норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування судового рішення.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, що з'явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, ПП «Школа ДЕІР»зареєстроване Шевченківською РДА м. Києва 25.05.2000 року за № 10001354932 за адресою: м. Київ, вул. Студентська, 12/14.

Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків відповідач перебуває на обліку в ДПІ у Шевченківському районі м. Києва з 07.06.2000 р. за №12423.

В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців зроблено запис про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням.

Але судом встановлено, що відповідач виконує покладені на нього обов'язки та подає до органів державної податкової служби звіти про фінансово-господарську діяльність, що підтверджується декларацією за три квартали 2009 року, що подана 22.10.2009 р.

Ст. 38 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців» встановлений певний порядок щодо внесення запису у державний реєстр про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням та контролю органами реєстрації щодо місця знаходження юридичної особи.

В п. 2. ст. 38 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців»передбачено порядок державної реєстрації припинення юридичної особи на підставі судового рішення, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи передбачено підстави для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи: … неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону; наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) (п. 2 ст. 9 ЗУ «Про систему оподаткування»).

В п. 17 ч. 1 ст. 11 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні»встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Однак, позивачем не надано суду доказу щодо порушення відповідачем податкового законодавства або наявності у нього заборгованості по податкових зобов'язаннях та не надано доказів щодо неподачі звітності більше року, відповідно до чинного законодавства.

Крім того, на податкові органи покладається контроль за додержанням платниками податків законодавства лише у сфері податкового законодавства.

Як встановлено судом першої інстанції, ні ДПІ у Шевченківському районі м. Києва, ні Шевченківською РДА у м. Києві не надано жодних доказів, які б підтверджували виконання вимог ст. 38 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців»щодо внесення запису у державний реєстр про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Відповідно до п. 1 ст. 59 Господарського кодексу України, припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.

В п. 6 ст. 59 Господарського кодексу України зазначається, що суб'єкт господарювання ліквідується: за ініціативою осіб, зазначених у пункті першому цієї статті; у зв'язку із закінченням строку, на який він створювався, чи у разі досягнення мети, заради якої його було створено; у разі визнання його в установленому порядку банкрутом, крім випадків, передбачених законом; у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.

Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи -підприємця (ст. 5 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»).

За таких підстав колегія суддів приходить до висновку, що з позовом про припинення юридичної особи на підставі наявності в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням мають право звертатись районні державні адміністрації, а не податкові органи.

Частиною 7 ст. 19 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»передбачено, що не пізніше тринадцяти місяців з дня подачі (надіслання рекомендованим листом) останньої реєстраційної картки, що містить відомості про юридичну особу, юридична особа зобов'язана подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Крім того, з матеріалів справи не вбачається, що відповідач не подавав державному реєстратору реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу. В свою чергу позивачем не надано доказів підтвердження щодо встановлення ним відсутності відповідача за вказаною адресою, довідку про стан заборгованості відповідача, доказів про надсилання державним реєстратором відповідачу повідомлення щодо необхідності подання йому реєстраційної картки, а також не доведено правомірність внесення запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Проаналізувавши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.

За таких підстав, апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції -без змін.

Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, судова колегія, -

УХВАЛИЛА:

В задоволенні апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва - відмовити.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.04.2010 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя:

Судді:

Повний текст ухвали виготовлено 27.09.2010 року.