ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
14 вересня 2023 рокуСправа №: 695/3151/23
Номер провадження 3/695/2119/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2023 рокум. Золотоноша
Суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Середа Л.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від Золотоніського РВП ГУ НП України в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, жительки АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу серії ААД № 309347 від 02.08.2023 року ОСОБА_1 02 серпня 2023 року близько 16.41 год. на втодорозі «Золотоноша-Драбів» на км (не вказаний), керуючи автомобілем марки «RENAULT CLIO», д.н.з. « НОМЕР_1 », не врахувала дорожньої обстановки, не дотрималась безпечного бокового інтервалу та скоїля з'їзд до кювету, при цьому автомобіль отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ст. 124 КУпАП.
У судове засідання прибула ОСОБА_1 , надавши на ствердження своєї особи паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , відповідно до якого ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Херсон.
Відповідно до вимог ст. 129 Конституції України, ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» розгляд справ про адміністративні правопорушення відбувається в судах відкрито, що гарантує особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, можливість дізнатись про визначений час розгляду справи. Європейський суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження».
Із дослідженого протоколу про адміністративне правопорушення судом встановлено, що протокол складений на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , особу правопорушника встановлено на підставі п/в ВХІ 106402.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно із ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 256 КупАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Як вбачається із ст. 278 КУпАП під час підготовки д розгляду справи про адміністративне правопорушення, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення не вказано на якому кілометрі автодороги «Золотоноша-Драбів» сталась дорожньо-транспортна пригода, отже не можливо визначити підсутність даної адміністративної справи.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного до оформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
З огляду на викладене, та враховуючи ряд інших обставин, що перешкоджають розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП, повернути до Золотоніського РВП ГУ НП України в Черкаській області для дооформлення.
Разом з тим, суд звертає увагу, що відповідно до ст. 13 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд у межах повноважень, наданих йому законом. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.
На підставі зазначеного та керуючись ст., ст. 184, 251, 256, 278 КУпАП, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, жительки АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, повернути заступнику начальника Золотоніського РВП ГУ НП України в Черкаській області з превентивної діяльності ОСОБА_2 - на дооформлення.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Золотоніський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її ухвалення.
Суддя: Середа Л.В.