Ухвала від 14.09.2023 по справі 750/13234/23

Справа № 750/13234/23

Провадження № 2/750/1795/23

УХВАЛА

14 вересня 2023 року м. Чернігів

Деснянський районний суд м. Чернігова у складі судді Логвіної Т.В., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання довіреності недійсною,

ВСТАНОВИВ:

у вересні 2023 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання довіреності недійсною.

Позивач просить визнати недійсною нотаріально посвідчену приватним нотаріусом Чернігівського міського нотаріального округу Беловою О.С. довіреність (реєстровий № 610) від 24.02.2015, видану ОСОБА_4 на ОСОБА_5 .

Згідно з частиною першою статті 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не встановлено законом.

Як убачається з відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру від 11.09.2023 та відомостей відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України в Чернігівській області від 13.09.2023 місце проживання відповідачів зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , що територіально відноситься до Новозаводського районного суду м. Чернігова.

Конституцією України закріплено право кожного на судовий захист. Забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням норм Конвенції про захист правлюдини і основоположних свобод (РИМ, 4.XI.1950), а також практики Європейського суду з прав людини, які, відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.

Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов'язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Як роз'яснив Європейський суд з прав людини у справах «Верітас проти України» та «Сокуренко та Стригун проти України», суд не може вважатися «судом, встановленим законом» у розумінні п.1 ст.6 Конвенції у разі перевищення ним своїх повноважень, визначених процесуальним законодавством. Зокрема, повноваження суду на розгляд конкретної справи, заяви або скарги визначається правилами підвідомчості та підсудності.

Відповідно до ч. 1ст. 8 Закону України "Про судоустрій та статус суддів"ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.

Предметом спору є нотаріально посвідчена довіреність, якою ОСОБА_5 уповноважується бути представником з питань керування та розпорядження усім майном ОСОБА_4 , а не лише нерухомим майном.

Відтак підстав для застосування до спірних правовідносин ст. 30 ЦПК України (яка встановлює виключну підсудність позовів, що виникають із приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини) немає, оскільки спір виник не з приводу нерухомого майна, а з приводу відсутності повноважень на розпорядження усім майном ОСОБА_4 .

Отже, до позовів про визнання недійсним правочину у вигляді довіреності, застосовуються правила ст. 27 ЦПК України.

Відповідно до частини дев'ятої статті 187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Зазначене є підставою для передачі справи до Новозаводського районного суду м. Чернігова для розгляду за територіальною підсудністю.

Керуючись статтями 27, 31, 187, 258-261 ЦПК України, суддя

УХВАЛИВ:

передати матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання довіреності недійсною для розгляду за підсудністю до Новозаводського районного суду м. Чернігова.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів в порядку, встановленому статтею 354 ЦПК України.

Суддя

Попередній документ
113478036
Наступний документ
113478038
Інформація про рішення:
№ рішення: 113478037
№ справи: 750/13234/23
Дата рішення: 14.09.2023
Дата публікації: 18.09.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Деснянський районний суд м. Чернігова
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (14.05.2024)
Результат розгляду: Приєднано до провадження
Дата надходження: 14.05.2024
Предмет позову: про визнання довіреності недійсною
Розклад засідань:
30.10.2023 10:30 Новозаводський районний суд м.Чернігова
15.11.2023 10:00 Новозаводський районний суд м.Чернігова
22.11.2023 14:00 Новозаводський районний суд м.Чернігова
06.12.2023 14:00 Новозаводський районний суд м.Чернігова
21.12.2023 15:00 Новозаводський районний суд м.Чернігова
10.01.2024 12:00 Новозаводський районний суд м.Чернігова
12.01.2024 10:00 Новозаводський районний суд м.Чернігова