ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
УХВАЛА
"14" вересня 2023 р. м. Ужгород Справа № 907/654/23
Суддя Господарського суду Закарпатської області Андрейчук Л.В., розглянувши матеріали справи
за позовом фізичної особи-підприємця Лукашова Івана Миколайовича, м. Харків
до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю “Д-Трансгейт”, с. Великі Лази, Закарпатська область
про стягнення 423 000,00 грн
ВСТАНОВИВ:
Позивач заявив позов до товариства з обмеженою відповідальністю “Д-Трансгейт” про стягнення 423 000,00 грн, безпідставно набутих відповідачем внаслідок помилкового перерахування коштів на його рахунок. Позов заявлено з посиланням на статті 205, 207, 638, 640, 1212-1214 Цивільного Кодексу України.
Ухвалою суду від 18.07.2023 прийнято позовну заяву до розгляду і відкрито провадження у справі. Постановлено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Встановлено сторонам строки для подання заяв по суті справи.
Відповідно до ч. 11 ст. 176 ГПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Відповідно до приписів п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставин.
Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що позивач у позовній заяві посилається на помилкове перерахування відповідачу коштів, призначення платежу: «Надання безвідсоткової зворотньої фінансової допомоги зг. дог. №25/05-1 від 25.05.2022 р. без ПДВ». Вказує, що ніколи не укладав з відповідачем зазначеного договору.
Однак, позивачем не додано до позовної заяви Договору №25/05-1 від 25.05.2022. Суд не може встановити, що відповідач не є стороною вказаного договору про надання безвідсоткової зворотньої фінансової допомоги.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позивачем не надано доказів, які підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
Керуючись статтями 164, 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Закарпатської області
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву фізичної особи-підприємця Лукашова Івана Миколайовича - залишити без руху.
2. Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Закарпатської області зазначених в мотивувальній частині даної ухвали доказів у строк не пізніше п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити заявнику, що:
- в разі усунення недоліків позовної заяви в строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу;
- в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Андрейчук Л.В.