Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 216
Іменем України
23.10.2007
Справа №2-22/12832-2007А
За позовом - Контрольно-ревізійного управління в АРК ( м. Сімферополь, бул.Леніна 5/7)
До відповідача - Республіканської школи вищої спортивної майстерності (м.Сімферополь, вул. Пушкіна 46 )
Про стягнення 12900 грн.
Суддя Яковлєв С.В.
За участю секретаря ДулімовоїВ.І.
Представники:
Від позивача - Тагільцева А.В. - пред-к, дов. від 02.08.2007 р.
Від відповідача - Стоборєв М.П. - пред-к, дов. від 14.09.2007 р.
Ступченко В.В. - пред-к, дов. від 14.09.2007 р.
Сутність спору: Контрольно-ревізійне управління в АРК ( далі позивач) звернулось до суду з позовом, в якому просило стягнути з Республіканської школи вищої спортивної майстерності (далі відповідач) 12900 грн. Вимоги мотивовані тим, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» не виконує обов'язкові вказівки (вимоги) від 28.10.2004 р. № 03-14/5831 , прийняті для усунення порушень, встановлених під час проведення ревізії його фінансово-господарської діяльності.
Під час судового засідання , яке відбулось 23.10.2007 р. , представник позивача надав клопотання про уточнення позовних вимог ( вих. № 13-14/178 від 22.10.2007 р.) , просив суд зобов'язати відповідача забезпечити виконання вимог обов'язкових вказівок КРУ в АРК від 28.10.2004 р. № 03-14/5831.
Представники відповідача у судовому засіданні, яке відбулось 23.10.2007 р., надали відзив на позов ( вих. № 65 від 22.10.2007 р.), в якому вказав, що відсутні підстави для задоволення позовних вимог з причин повного виконання ним вказівок ( вимог) КРУ в АРК від 28.10.2004 р. № 03-14/5831, не заперечував проти продовження розгляду справи .
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача та відповідача , суд
встановив:
Згідно з планом роботи КРУ в АРК на II півріччя 2004 р. робітниками позивача проведена документальна ревізія фінансово-господарської діяльності відповідача та цільового і законного використання ним бюджетних коштів за період часу з 01.08.2002 р. по 01.09.2004 р.
За результатами зазначеної ревізії складений акт № 03-23/120 від 22.10.2004 р. , в якому відображені встановлені під час її проведення порушення позивачем діючого законодавства.
Користуючись правом, наданим п.7 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» , за наслідками проведення ревізії відповідача останньому були надіслані обов'язкові вказівки (вимоги) від 28.10.2004 р. № 03-14/5851 щодо вжиття заходів про усунення виявлених порушень .
Ст.19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язани діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статус державної контрольно-ревізійної служби України , її функції та правові основи діяльності визначені у Законі України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні».
Згідно зі ст. 2 Закону головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів , необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують кошти з бюджетів усіх рівнів або використовують державне чи комунальне майно.
У ст. 10 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» визначені права державної контрольно-ревізійної служби , до яких відноситься право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ , що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, звертатися до суду в інтересах держави , якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Порядок проведення ревізій встановлений у ст. 11 зазначеного закону , згідно з якою планова виїзна ревізія проводиться за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної контрольно-ревізійної служби.
У ст. 15 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» визначено, що законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Постановою КМУ № 550 від 20.04.2006 р. затверджений Порядок проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою ( далі Порядок № 550).
У п. 35 зазначеного Порядку визначено, що результати ревізії оформляються актом. Про усунення виявлених ревізією фактів порушення законодавства об'єкт контролю у строк, визначений вимогою про їх усунення, повинен інформувати відповідний орган служби, з поданням завірених копій первинних, розпорядчих та інших документів, що підтверджують усунення порушень (п.46 Порядку № 550).
У матеріалах справи є Статут Республіканської школи вищої спортивної майстерності, затверджений Головою Республіканського комітету АРК по фізичній культурі та спорту 27.08.2007 р., згідно з якими відповідач є складовою частиною системи навчальних закладів фізичної культури і спорту та входить до складу майна , що належить АРК і знаходиться в сфері управління Республіканського комітету АРК по фізичній культурі та спорту. Згідно з п. 7.3 Статуту фінансування відповідача здійснюється за рахунок коштів АРК.
В силу викладеного, суд приходить до висновку, що позивач має право проводити ревізію фінансово-господарської діяльності відповідача щодо перевірки здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективного використання коштів і майна, стана і достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності .
Як зазначено вище, за результатами проведення документальної ревізії фінансово-господарської діяльності відповідача за період часу з 01.08.2002 р. по 01.09.2004р.
позивач з метою усунення встановлених порушень надіслав першому обов'язкові вказівки (вимоги) від 28.10.2004 р. № 03-14/5851 . У зазначеному документі він вимагав від відповідача розробити план заходів щодо усунення порушень та недоліків, встановлених ревізією, притягнути до дисциплінарної та матеріальної відповідальності осіб, винних у порушенні фінансової дисципліни, порядку ведення бухгалтерського обліку, відшкодувати незаконно використанні кошти, у порядку, встановленому законом, забезпечити погашення адміністративних штрафів, накладених за результатами ревізії, привести бухгалтерський облік згідно з діючим законодавством, надіслати інформацію про виконання обов'язкових вказівок до 22.11.2004 р.
Під час розгляду справи представниками відповідача надана копія Плану заходів про усунення недоліків по акту ревізії КРУ в АРК , який затверджений керівником 11.11.2004 р. Вказаний план був прийнятий на загальних зборах колективу відповідача, що підтверджено Протоколом №3 від 11.11.2004 р.
Відповідачем залучена до матеріалів справи копія наказу від 11.11.2004 р., згідно з п. 3 якого до головного бухгалтера застосовані заходи дисциплінарної відповідальності за порушення , встановленні під час проведення ревізії, на нього покладений обов'язок у термін до 01.12.2004 р. привести бухгалтерський облік у відповідність з Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
До матеріалів справи додана копія прибуткового касового ордеру № 57 від 15.11.2004 р., який підтверджує внесення Шелест Л.И. 54 грн. коштів, повернутих по акту ревізії. Вивчивши вказані документи, акт ревізії № 03-23/120 від 22.10.2004 р. , суд вважає, що знайшов підтвердження факт часткового виконання відповідачем обов'язкових вказівок позивача від 28.10.2004 р. № 03-14/5851.
В силу викладеного суд вважає, що підлягають задоволенню вимоги по спонуканню відповідача виконати таки пункти обов'язкових вказівок позивача від 28.10.2004 р. № 03-14/5851, як притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності осіб, винних у порушенні фінансової дисципліни, порядку ведення бухгалтерського обліку, та відшкодування незаконно використаних коштів.
За таких обставин , керуючись ст.19 Конституції України, Законом України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», суд приходить до висновку , що в іншій частині позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Під час судового засідання, яке відбулось 23.10.2007 р., були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 26.10.2007 р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 160-163 КАС України, суд
1. Позов задовольнити частково.
2. Зобов'язати Республіканську школу вищої спортивної майстерності (м.Сімферополь, вул. Пушкіна 46, ЗКПО 02928344) забезпечити виконання вимог обов'язкових вказівок Контрольно-ревізійного управління в АРК ( м. Сімферополь, бул.Леніна 5/7) від 28.10.2004 р. № 03-14/5851 в частині притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності осіб, винних у порушенні фінансової дисципліни, порядку ведення бухгалтерського обліку, та відшкодування незаконно використаних коштів .
3. В іншій частині вимог - у задоволені позову відмовити .
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАСУ- з дня складення у повному обсязі).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження , апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Яковлєв С.В.