Справа № 2-а-1279/10
13 серпня 2010 року м. Олевськ
Олевський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого-судді Волощука В.В.
з участю секретаря Корнєйчук О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олевську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення в Житомирській області , управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання неправомірними дій та стягнення заборгованості по недоплаченій у повному обсязі в 2009 році допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку,
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить суд визнати неправомірними дії відповідачів щодо нарахування їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за 2009 рік у розмірі меншому, ніж це визначено ст. 43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" та ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», стягнути з відповідачів на її користь заборгованість по недоплаченій щомісячній грошовій допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку , а саме на дочку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за період з лютого 2009 року по квітень 2009 року в розмірі 1398 грн. , оскільки вона має на утриманні малолітню дитину, перебуває на обліку у відповідачів, де отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і має право на зазначені пільги.
Позивачка в судове засідання не з'явилася, але від неї надійшла заява , згідно якої вона просить справу розглянути без її участі , позовні вимоги підтримує повністю.
Представники головного управління праці та соціального захисту населення в Житомирській області та управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області в судове засіданні не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені у встановленому законом порядку, тому суд розглядає справу без їх участі.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає до задоволення з таких підстав.
З матеріалів справи слідує, що позивачка отримувала допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку згідно Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», оскільки згідно довідки відповідача управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації позивачка отримувала щомісячно в розмірі 130,00 грн. зазначеної допомоги та не надала суду доказів про те, що позивачка є особою, яка застрахована в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Дію ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми», яка передбачає , що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має надаватись у розмірі прожиткового мінімуму встановленого для дітей віком до 6 років, зупинено на 2009 рік згідно із Законом України « Про державний бюджет України на 2009 рік», ст. 46 якого передбачає , що допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами , зумовленими народженням та похованням» призначається і здійснюється в розмірах і порядку , визначених Кабінетом Міністрів України.
Її розмір відповідно до ст. 15 названого Закону , дорівнював різниці між 50 % прожиткового мінімуму , встановленого для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.
Зміни внесені до Закону України « Про державний бюджет України на 2009 рік» не скасовані та не визнані неконституційними .
Враховуючи зазначене, суд вважає , що відповідачем управлінням праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації вказана допомога позивачці виплачується в повному розмірі, передбаченому діючим законодавством та зазначений відповідач діяв правомірно стосовно виплати допомоги позивачці за вище зазначений період.
Стосовно позовних вимог до відповідача Головного управління праці та соціального захисту населення в Житомирській області, позивачці слід відмовити, оскільки вказане управління не є розпорядником зазначених коштів.
Тому , на думку суду позовні вимоги позивачки є необґрунтованими та немотивованими та в задоволенні позову слід відмовити за безпідставністю.
На підставі наведеного та керуючись ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», ст.ст. 11, 71, 86, 99, 160, 161, 186 КАС України, суд-
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення в Житомирській області , управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання неправомірними дій та стягнення заборгованості по недоплаченій у повному обсязі в 2009 році допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку - відмовити за безпідставністю.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати державного мита відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 4 Декрету КМУ «Про державне мито».
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції може бути подана до апеляційного суду Житомирської області через Олевський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя :