Постанова від 08.09.2023 по справі 183/9627/23

Справа № 183/9627/23

№ 3/183/6237/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2023 року Дніпропетровська обл.,

м. Новомосковськ

Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ігнатьєв Д.П., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Новомосковського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, продавець ФОП ОСОБА_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 156 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 523820 від 16.08.2023 року, складений відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 156 КУпАП. З цього протоколу вбачається, що 16.08.2023 року о 15:30 год. гр. ОСОБА_1 будучи продавцем в магазині "Beer Shop" ФОП ОСОБА_2 розташованого за адресою АДРЕСА_2 , здійснював торгівлю тютюновими виробами та алкогольними напоями без марок акцизного податку, чим порушив абзац 3 частини 4 статті 11 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального", таким чином вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Про причини неявки суду не повідомив.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

У відповідності до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Згідно ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відносно ОСОБА_1 16.08.2023 р. складений протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №523820 за ч.1 ст.156 КУпАП.

В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 523820 від 16.08.2023 р. зазначено, що 16.08.2023 року о 15:30 год. гр. ОСОБА_1 будучи продавцем в магазині " ІНФОРМАЦІЯ_2 " ФОП ОСОБА_2 розташованого за адресою АДРЕСА_2 , здійснював торгівлю тютюновими виробами та алкогольними напоями без марок акцизного податку, чим порушив абзац 3 частини 4 статті 11 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального", таким чином вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП.

В письмових поясненнях гр. ОСОБА_1 зазначено, що він працює продавцем в магазині " ІНФОРМАЦІЯ_2 " ФОП ОСОБА_2 розташованого за адресою АДРЕСА_2 . Так 16.08.2023 до магазину зайшли працівники поліції та виявили товар, який було знято з продажу. В магазині наявні ліцензій на право торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями. В подальшому виявлені тютюнові вироби та пляшки з рідиною було опечатано та вилучено.

В письмових поясненнях гр. ОСОБА_3 зазначено, що він займає посаду старости Гвардійського старостинського округу. Так 16.08.2023 він разом з працівниками поліції відвідав магазин " ІНФОРМАЦІЯ_2 " ФОП ОСОБА_2 та за прилавком магазину виявили товар електронні цигарки та алкогольні напої без марок акцизного податку.

В письмових поясненнях гр. ОСОБА_4 зазначено, що він займає посаду інспектора місцевих податків та зборів Черкаської селищної ради. Так 16.08.2023 він разом з працівниками поліції відвідав магазин " ІНФОРМАЦІЯ_2 " ФОП ОСОБА_2 та за прилавком магазину виявили товар електронні цигарки та алкогольні напої без марок акцизного податку.

Згідно протоколу огляду від 16.08.2023 р. зазначено, що об'єктом огляду є магазин " ІНФОРМАЦІЯ_2 " розташований за адресою АДРЕСА_2 , де виявлена алкогольна та тютюнова продукція без марок акцизного податку, дана продукція вилучена до Новомосковського РВП ГУНП в Дніпропетровській області.

Диспозиція ч. 1 ст. 156 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.

Суб'єкт вказаного адміністративного правопорушення - загальний. В даному випадку суб'єктом правопорушення є особа, яка здійснює господарську діяльність з роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

З наданих суду матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 працює продавцем в магазині "Beer Shop" ФОП ОСОБА_2 розташованого за адресою АДРЕСА_2 , а тому не є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП.

Таким чином судом встановлено, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП, що є підставою для закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 9, 10, ч.1 ст.156, 245, 247, 251, 252, 280, 283, 284, 287, 289 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 156 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Д.П. Ігнатьєв