Справа № 541/3009/23
Провадження № 1-кс/541/889/2023
04 вересня 2023 рокум. Миргород
Слідчий суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду під час досудового розслідування кримінального провадження, внесеного 23.06.2023 року до ЄРДР за № 42023172050000040 клопотання слідчого СВ Миргородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області ОСОБА_3 від 29.08.2023 року про тимчасовий доступ до речей і документів, -
29 серпня 2023 року слідчий СВ Миргородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Миргородської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення завірених належним чином копій результатів перевірок (актів, приписів, розрахунків розмірів спричиненої шкоди, тощо) дотримання вимог законодавства у сфері охорони атмосферного повітря окремими підприємствами.
Слідчий надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 , належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з'явився.
Вивчивши клопотання, перевіривши додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Як вбачається з клопотання та наданих матеріалів кримінального провадження, в провадженні СВ Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023172050000040 від 23.06.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що що на території Миргородського району, Полтавської області, юридичні особи здійснюють підприємницьку діяльність із порушенням вимог природоохоронного законодавства, чим спричиняють забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей та довкілля речовинами та іншими матеріалами промислового виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, чим створюють небезпеку для життя, здоров'я людей і довкілля.
Провадження господарської діяльності, пов'язаної із забрудненням атмосферного повітря, регламентовано відповідним Законом України «Про охорону атмосферного повітря» та виданими на його виконання підзаконними нормативно-правовими актами.
Зокрема, ст. 111 вказаного Закону визначено, що видача дозволу на викиди здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з?питань охорони навколишнього природного середовища або через центри надання адміністративних послуг протягом двадцяти робочих днів з дня надходження заяви та документів, необхідних для його видачі, безоплатно відповідно до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Для одержання дозволу на викиди суб'єкт господарювання, подає у тому числі відомості щодо наявності висновку з оцінки впливу на довкілля, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" підлягає оцінці впливу на довкілля.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 7 ст. 9 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» уповноважений територіальний орган, а у випадках, визначених частинами третьою і четвертою статті 5 цього Закону, - уповноважений центральний орган видає висновок з оцінки впливу на довкілля, яким виходячи з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зокрема величини та масштабів такого впливу (площа території та чисельність населення, які можуть зазнати впливу), характеру (у тому числі - транскордонного), інтенсивності і складності, ймовірності, очікуваного початку, тривалості, частоти і невідворотності впливу (включаючи прямий і будь-який опосередкований, побічний, кумулятивний, транскордонний, короткостроковий, середньостроковий та довгостроковий, постійний і тимчасовий, позитивний і негативний впливи), передбачених заходів, спрямованих на запобігання, відвернення, уникнення, зменшення, усунення впливу на довкілля, визначає допустимість чи обґрунтовує недопустимість провадження планованої діяльності та визначає екологічні умови її провадження. Висновок з оцінки впливу на довкілля є обов'язковим для виконання. Екологічні умови провадження планованої діяльності, зазначені у частині п'ятій цієї статті, є обов'язковими. Висновок з оцінки впливу на довкілля враховується при прийнятті рішення про провадження планованої діяльності та може бути підставою для відмови у видачі рішення про провадження планованої діяльності. Уповноважений територіальний орган, а у випадках, визначених частинами третьою і четвертою статті 5 цього Закону, - уповноважений центральний орган оприлюднює висновок з оцінки впливу на довкілля протягом трьох робочих днів з дня його прийняття у спосіб та в порядку, визначені статтею 4 цього Закону, та протягом цього ж строку вносить його до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля. Висновок з оцінки впливу на довкілля передається з Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва інформаційно- телекомунікаційними засобами в електронній формі у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів
Згідно з положеннями ч. 3 ст. 16 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» підставою для припинення діяльності підприємства чи окремих його цехів (дільниць) і одиниць обладнання є провадження планованої діяльності, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, без здійснення такої оцінки та отримання рішення про провадження планованої діяльності або систематичні порушення у сфері оцінки впливу на довкілля, що не можуть бути усунені з технічних, економічних або інших причин.
Порушення вимог Законів України «Про охорону атмосферного повітря», «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про охорону навколишнього природного середовища» тягне за собою встановлену законодавством України відповідальність, зокрема, ч. 4 ст. З Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» встановлено, що забороняється розпочинати провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою цієї статті, без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» державний контроль у галузі охорони атмосферного повітря здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, а на території Автономної Республіки Крим - органом виконавчої влади ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також іншими органами виконавчої влади.
Згідно з п. 1 Положення про ІНФОРМАЦІЯ_3 , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №275 від 19.04.2017, державна екологічна інспекція України ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через ІНФОРМАЦІЯ_5 і який реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
Як вбачається з клопотання, 26.06.2023 скеровано в порядку ст. 93 КПК України запит до ІНФОРМАЦІЯ_1 , з вимогою про надання наявної у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_6 інформації щодо порушень підприємствами та їх відокремленими структурними підрозділами, виробничі потужності яких розташовані в межах Миргородського району, Полтавської області, вимог законодавства України у сфері охорони атмосферного повітря (здійснення підприємницької діяльності без отримання дозволу, перевищення гранично допустимих викидів забруднюючих речовин, тощо), а саме завірених належним чином копій результатів перевірок (актів, приписів, розрахунків розмірів спричиненої шкоди, тощо) підприємств.
Відповідно до відповіді ІНФОРМАЦІЯ_1 від 30.06.2023р, інспекція повідомила, що не заперечує щодо отримання запитуваних матеріалів за умови дотримання законодавства. Відповідно до Порядок формування єдиної справи розпорядчих документів, що приймаються органом державного нагляду (контролю) під час здійснення заходу державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, затверджений наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 03.07.2017 за №961), який регулює порядок надання запитуваної інформації на вимогу інших державних органів, витребування документів з єдиної справи здійснюється на підставі судового рішення.
Як зазначено слідчим, для підтвердження або спростування обставин забруднення атмосферного повітря суб'єктами господарювання, встановлених під час досудового розслідування, виникла необхідність в отриманні завірених належним чином копій результатів перевірок суб'єктів господарювання, та існує наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи являються джерелом доказів, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені, які неможливо встановити іншим способом, враховуючи те, що вказані відомості і їх отримання та вилучення можливе лише на підставі ухвали суду.
Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:ь 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Дослідивши матеріли клопотання, слідчий суддя вважає, що є ознаки вчинення кримінального правопорушення та сторона кримінального провадження довела наявність достатність підстав вважати, що вищезазначені документи, до яких просить надати тимчасовий доступ та знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, можуть бути використанні в розкритті цього кримінального правопорушення та як доказу під час досудового розслідування та в суді. Одночасно з цим, посилання слідчого на неможливість в інший спосіб встановити або довести відомості про важливі для кримінального провадження обставини, є обґрунтованими. З таких підстав клопотання є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 163, 164, 372 КПК України, слідчий суддя -
Клопотання слідчого СВ Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42023172050000040 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати слідчим СВ Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області, а саме: лейтенанту поліції ОСОБА_3 , лейтенанту поліції ОСОБА_5 , лейтенанту поліції ОСОБА_6 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення завірених належним чином копій результатів перевірок (актів, приписів, розрахунків розмірів спричиненої шкоди, тощо) дотримання вимог законодавства у сфері охорони атмосферного повітря наступними підприємствами:
- НАФТОГАЗОВИДОБУВНЕ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » Публічне кціонерне Товариство « ІНФОРМАЦІЯ_8 », НОМЕР_1 , с. Сагайдак, Миргородського району Полтавської обл., ЄДРПОУ НОМЕР_2 ;
- НАФТОГАЗОВИДОБУВНЕ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » Публічне Акціонерне Товариство « ІНФОРМАЦІЯ_8 », НОМЕР_3 , с. Гоголеве, Миргородського району Полтавської обл., ЄДРПОУ НОМЕР_2 ;
-НАФТОГАЗОВИДОБУВНЕ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » Публічне Акціонерне Товариство « ІНФОРМАЦІЯ_8 », АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 ;
-ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » Філія управління транспорту НОМЕР_4 , АДРЕСА_3 . ЄДРПОУ НОМЕР_2 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » АДРЕСА_3 ЄДРПОУ НОМЕР_5 ;
-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », с. Федунка, Миргородського району Полтавської обл., ЄДРПОУ НОМЕР_6 ;
- Приватне сільськогосподарське підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_11 », с. Баранівка, Миргородського району Полтавської обл., ЄДРПОУ НОМЕР_7 ;
-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », с. Воскобійники, Миргородського району Полтавської обл., ЄДРПОУ НОМЕР_8 ;
-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », с. Сагайдак, Миргородського району Полтавської обл., ЄДРПОУ НОМЕР_9 ;
- ПП « ОСОБА_7 », с. Михайлики Миргородського району Полтавської обл., ЄДРПОУ НОМЕР_10 ;
-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », с. Ковердина Балка, Миргородського району Полтавської обл., ЄДРПОУ НОМЕР_11 ;
-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », с. Пришиб, Миргородського району Полтавської обл., ЄДРПОУ НОМЕР_11 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », АДРЕСА_4 , ЄДРПОУ НОМЕР_12 ;
-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » ( ІНФОРМАЦІЯ_17 ), АДРЕСА_4 , ЄДРПОУ НОМЕР_13 .
- філія Газопромислове управління « ІНФОРМАЦІЯ_18 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (свердловини №№ 28, 61 Комишнянського ГКР, свердловина №67 Ярівської установки комплексної підготовки газу);
- приватною агрофірмою « ІНФОРМАЦІЯ_20 », АДРЕСА_5 , ЄДРПОУ НОМЕР_14 ;
- фермерське господарство « ІНФОРМАЦІЯ_21 » АДРЕСА_5 , ЄДРПОУ НОМЕР_15 ;
- акціонерне товариство « ІНФОРМАЦІЯ_19 » філія ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » ( ІНФОРМАЦІЯ_22 , свердловина №114 Куличихинської УППНГ, Комишнянська установка комплексної підготовки газу, свердловина № 62 ІНФОРМАЦІЯ_23 , свердловина № 60 ІНФОРМАЦІЯ_23 , свердловина №31 ІНФОРМАЦІЯ_24 );
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » АДРЕСА_6 ЄДРПОУ НОМЕР_16 ;
- ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (Свердловини №№ НОМЕР_17 , АДРЕСА_7 , ЄДРПОУ НОМЕР_18 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » АДРЕСА_8 , ЄДРПОУ НОМЕР_19 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » АДРЕСА_9 , ЄДРПОУ НОМЕР_20 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (Розвідувальна свердловина №78 Семиренківського ГКР, буровий верстат при роботі на свердловині №51 Яблунівського родовища);
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » ( ІНФОРМАЦІЯ_31 ) ЄДРПОУ НОМЕР_21 Адреса: АДРЕСА_10 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » ЄДРПОУ НОМЕР_22 Адреса: АДРЕСА_11 ;
- представництво « ІНФОРМАЦІЯ_33 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 », ЄДРПОУ НОМЕР_23 , Адреса: Україна, 37661, Полтавська обл., Миргородський р-н, село Білики;
- мале приватне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_35 », ЄДРПОУ НОМЕР_24 , Адреса: АДРЕСА_12 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 », ЄДРПОУ НОМЕР_25 ;
- ФГ « ОСОБА_8 », ЄДРПОУ НОМЕР_26 ;
- ФГ « ОСОБА_9 », ЄДРПОУ НОМЕР_27 ;
- TOB « ІНФОРМАЦІЯ_37 », ЄДРПОУ НОМЕР_28 ;
- ПП « ОСОБА_10 », ЄДРПОУ НОМЕР_29 ;
- ПП « ОСОБА_11 », ЄДРПОУ НОМЕР_30 ;
- КП « ІНФОРМАЦІЯ_38 », ЄДРПОУ НОМЕР_31 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_39 », ЄДРПОУ НОМЕР_32 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 », ЄДРПОУ НОМЕР_33 ;
- ФГ « ОСОБА_12 », ЄДРПОУ НОМЕР_34 ;
- СФГ « ОСОБА_13 » ЄДРПОУ НОМЕР_35 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » ЄДРПОУ НОМЕР_36 ;
- ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_26 », ЄДРПОУ НОМЕР_18 ;
- СФГ « ОСОБА_14 », ЄДРПОУ НОМЕР_37 ;
- мале підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_42 », ЄДРПОУ НОМЕР_38 ;
- аграрне орендно-приватне підприємство “ ОСОБА_15 ” (СТФ, МТФ № 1, токове господарство № 1) ЄДРПОУ НОМЕР_39 ;
- АТ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » регіональна філія “ ІНФОРМАЦІЯ_44 ” ВИРОБНИЧИЙ ПІДРОЗДІЛ « ІНФОРМАЦІЯ_45 » (побутове приміщення ПД - 9 ст. Дібрівський к/з-д);
- ДП « ІНФОРМАЦІЯ_46 » « ІНФОРМАЦІЯ_47 » ЄДРПОУ НОМЕР_40 ;
- представництво « ІНФОРМАЦІЯ_48 », ЄДРПОУ НОМЕР_41 ;
- ПП « ОСОБА_9 », ЄДРПОУ НОМЕР_42 ;
- АТ « ІНФОРМАЦІЯ_49 » (Газорегуляторні пункти №№ 47,48);
- філія Бурового управління « ІНФОРМАЦІЯ_50 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (свердловини №№ 2, 4 Скиданівської площі, свердловини №№31, 58, 59, 60, 62 Комишнянського ГКР) 00156392;
- регіональна філія “ ІНФОРМАЦІЯ_44 ” АТ « ІНФОРМАЦІЯ_51 »;
- TOB « ІНФОРМАЦІЯ_52 », ЄДРПОУ НОМЕР_43 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_53 », ЄДРПОУ НОМЕР_44 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_54 », ЄДРПОУ НОМЕР_45 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_55 », ЄДРПОУ НОМЕР_46 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_56 », ЄДРПОУ НОМЕР_47 ;
- ДП « ІНФОРМАЦІЯ_57 », ЄДРПОУ НОМЕР_48 ;
- СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_58 », ЄДРПОУ НОМЕР_49 ;
- ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_59 », ЄДРПОУ НОМЕР_50 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_60 », ЄДРПОУ НОМЕР_51 ;
- TOB « ІНФОРМАЦІЯ_61 », ЄДРПОУ НОМЕР_52 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_62 », ЄДРПОУ НОМЕР_53 .
Строк дії ухвали слідчого судді до 05 листопада 2023 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяОСОБА_1