Рішення від 04.09.2023 по справі 360/706/23

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

04 вересня 2023 рокум. ДніпроСправа № 360/706/23

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін справу за позовом ОСОБА_1 до Новоайдарської селищної військової адмніністрації Щастинського району Луганської області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду 28.06.2023 надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 або позивач) до Новоайдарської селищної ради, відповідно до якого позивач просить суд:

визнати противоправними дії Новоайдарської селищної ради по оприлюдненню не в повному обсязі публічної інформації, а саме відсутність прізвища, ім'я та по батькові особи в копії в рішенні сесії Новоайдарської селищної ради № 21/2 від 21.10.2021, розміщеного на офіційному сайті Новоайдарської селищної ради;

зобов'язати Новоайдарську селищну раду оприлюднити публічну інформацію в повному обсязі в копії рішення сесії Новоайдарської селищної ради № 21/2 від 21.10.2021, розміщеного на офіційному сайті Новоайдарської селищної ради.

В обґрунтування пред'явленого позову зазначено, що 10.06.2023 ОСОБА_1 звернувся до офіційного сайту Новоайдарської селищної ради, де у вкладці «документи» при пошуку та введенні прізвища « ОСОБА_2 » або « ОСОБА_2 » не відображалось жодного документа. Тільки при введенні частини прізвища позивача відобразилось три документи з прізвищем « ОСОБА_2 », зокрема:

рішення сесії Новоайдарської селищної ради № 5/7 від 14.01.2021 «Про повторний розгляд заяви ОСОБА_1 від 29.09.2017 про надання земельної ділянки площею 16,1801 га у користування для ведення фермерського господарства на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду по справ» №360/3862/20 від 21.12.2020»;

рішення сесії Новоайдарської селищної ради № 5/6 від 14.01.2021 «Про повторний розгляд заяви ОСОБА_1 від 29.09.2017 про надання земельної ділянки площею 11,4774 га у користування для ведення фермерського господарства на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду по справі №360/3859/20 від 21.12.20»;

розпорядження № 1 від 11.01.2021 «Про проведення п'ятої позачергової сесії Новоайдарської селищної ради».

Інших документів, які б стосувалися відносин позивача із відповідачем позивачем не було виявлено. Водночас, увагу привернуло рішення сесії Новоайдарської селищної ради № 21/2 від 21.10.2021, яке не містило найменування особи, в інтересах якої його прийнято.

13.06.2023 позивач звернувся до відповідача із запитом про надання копії рішення сесії Новоайдарської селищної ради № 21/2 від 21.10.2021, на яке 20.06.2023 отримав відповідь. Разом з тим, в наданій копії рішення Новоайдарської селищної рали № 21/2 від 21.10.2021 знову не було прізвища особи, в інтересах якої прийнто рішення, натомість у містах, де воно має бути зазначено, містилася біла полоса.

Позивач вважає, що відповідачем порушено його права, оскільки надано та розміщено на офіційному сайті неповну інформацію, яка не підлягає обмеженню, що є підставою звернення до суду.

Відповідач проти позовних вимог ОСОБА_1 заперечував, про що 26.07.2023 та 01.08.2023 подав відзив на позовну заяву, в обґрунтування якого зазначив таке.

Розпорядженням Президента України №210/2022-рп від 23.09.2022 голову Новоайдарської селищної ради Щастинського району Луганської області ОСОБА_3 було призначено начальником Новоайдарської селищної військової адміністрації Щастинського району Луганської області, яка була створена Указом № 665/2022 від 23.09.2022, що оприлюднено на сайті голови держави.

На офіційному сайті Новоайдарської селищної ради дійсно опубліковано рішення сесії Новоайдарської селищної ради №21/2 від 21.10.2021, в якому приховані персональні дані фізичних осіб. Оприлюднюючи рішення органу місцевого самоврядування, його виконавчих органів, проекти таких рішень чи інших документів, розпорядник інформації зобов' язаний неухильно дотримуватись вимог законодавства про захист персональних даних шляхом знеособлення таких даних, тобто вилучення відомостей, які дають змогу прямо чи опосередковано ідентифікувати особу.

Згідно наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 №309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» Новоайдарська селищна територіальна громада окупована з 25.02.2022 і по сьогоднішній день.

При евакуації не вдалось вивезти на підконтрольну територію України документи та архіви щодо діяльності Новоайдарської селищної ради. При отриманні численних запитів ОСОБА_1 надавались копії рішень сесій Новоайдарської селищної ради, що збереглися на сайті в розділі «Документи».

Доступ до оригіналів документів буде можливий тільки після деокупації території громади.

З метою додержання вимог закону щодо строків надання інформації на запит відповідачем було надано єдиний доступний варіант рішення сесії.

Крім того, в період 2021 року було призначено відповідальну особу за публікацію інформації на сайті ради. На даний час відповідальна особа відсутня та військова адміністрація не має можливості з'ясувати, якими нормами закону керувалися при публікації рішень сесії селищної ради 2021 року.

На підставі викладеного, відповідач просить відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, через окупацію та розташування ворожої адміністрації в приміщеннях Новоайдарської селищної ради, що робить неможливим не тільки надання повної інформації на запит, але і виконання рішення суду.

Крім того зауважив, що запитувана інформація стосується земельних ділянок і їх власників, що можуть знаходитись на окупованій території. Запити в порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації» подаються електронною поштою без ідентифікації особи запитувача, у зв' язку з чим неможливо відслідкувати чи не буде передано таку інформацію, що стосується мешканців територіальної громади ворогові для розправи над людьми.

На підставі викладеного, просить суд відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 .

Ухвалою суду від 03.07.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи визначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою суду від 10.07.2023 позовну заяву ОСОБА_1 до Новоайдарської селищної ради про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, залишено без руху.

Ухвалою суду від 18.07.2023 продовжено розгляд адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Новоайдарської селищної ради про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду від 04.09.2023 замінено відповідача по справі - Новоайдарську селищну раду (код ЄДРПОУ 04335571) його правонаступником - Новоайдарська селищна військова адміністрація Щастинського району Луганської області (код ЄДРПОУ 44840780).

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 72-74 КАС України, суд прийшов до такого.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце фактичного проживання: АДРЕСА_1 .

Позивачем на офіційному сайті Новоайдарської селищної ради було виявлено рішення відповідача за № 21/2 від 21.10.2021, яке стосується відносин між ОСОБА_1 , та Новоайдарською селищною радою. Водночас зазначене рішення, оприлюднене відповідачем на офіційному сайті, не містило в собі найменування особи (ПІБ), в інтересах якої воно було прийнято. Внаслідок чого, позивач 13.06.2023 звернувся на електронну адресу відповідача із запитом про надання в електронному вигляді копії рішення сесії Новоайдарської селищної ради № 21/2 від 21.10.2021, що не заперечується відповідачем.

Листом від 15.06.2023 за №1002 Hoвоайдарська селищна військова адміністрація Щастинського району Луганської області у відповідності до Закону України “Про доступ до публічної інформації” надіслала позивачу, зокрема копію рішення сесії Новоайдарської селищної ради № 21/2 від 21.10.2021, в якому також не містилось найменування особи, в інтересах якої прийнято відповідне рішення.

Вважаючи, що відповідачем порушено права позивача, які полягають у розміщенні на офіційному сайті неповної інформації, ОСОБА_1 звернувся до суду із цим позовом.

Вирішуючи справу по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з такого.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 34 Конституції України передбачено, що кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.

Закон України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 №2939-VI (далі Закон № 2939-VІ) визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Відповідно до статті 1 Закону № 2939-VI публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Статтею 3 вищевказаного Закону визначене право на доступ до публічної інформації, яке гарантується: обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє; максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації; доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством; здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації; юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах: прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень; вільного отримання, поширення та будь-якого іншого використання інформації, що була надана або оприлюднена відповідно до цього Закону, крім обмежень, встановлених законом; рівноправності, незалежно від ознак раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак (стаття 4 Закону № 2939-VI).

Пунктом 2 частини 1 статті 5 Закону № 2939-VI визначено, що доступ до інформації забезпечується, зокрема, шляхом надання інформації за запитами на інформацію.

Згідно із статтею 12 вказаного Закону, суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень; розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону; структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації.

Пунктом першим частини першої статті 13 вищенаведеного Закону, передбачено, що розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються, суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання.

За приписами частини першої статті 14 Закону № 2939-VI розпорядники інформації зобов'язані: оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами; систематично вести облік документів, що знаходяться в їхньому володінні; вести облік запитів на інформацію; визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо; мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації та оприлюднення інформації; надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.

При цьому, порядок оформлення запитів на інформацію визначено статтею 19 Закону №2939-VI.

Запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні (частина перша статті 19 цього ж Закону).

Строк розгляду запитів на інформацію врегульований ст. 20 Закону № 2939-VI, згідно з частиною першою якої розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Приписами частини четвертої статті 20 Закону № 2939-VI визначено, що у разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Так, оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 14 Закону № 2939-VI розпорядники інформації зобов'язані надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.

Частиною першою статті 22 Закону № 2939-VI передбачено, що розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках: розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком; не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону.

Судом згідно інформації з комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» встановлено, що рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 по справі № 360/3692/21, що набрало законної сили 15.02.2022, позовні вимоги ОСОБА_1 до Новоайдарської селищної ради про визнання протиправним та скасувати рішення, зобов'язання вчинити певні дії, задоволено частково:

визнано противоправним та скасовано рішення п'ятої позачергової сесії Новоайдарської селищної ради восьмого скликання № 5/7 від 14.01.2021 «Про повторний розгляд заяви ОСОБА_1 від 29.09.2017 про надання у користування для ведення фермерського господарства на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду по справі № 360/3862/20 від 21.20.2020»;

зобов'язано Новоайдарську селищну раду прийняти на найближчому пленарному засіданні у встановлений законом спосіб рішення про повторний розгляд заяви від 29.09.2017 про надання ОСОБА_1 у користування відповідно до Земельного кодексу України земельних ділянок загальною площею 16,1804 га, з яких: площею 10,4611 га кадастровий номер 4423155100:51:001:0182, площею 5,7193 га кадастровий номер 4423155100:51:001:0183, розташованих в межах населеного пункту смт. Новоайдар, на території, яка враховується в Новоайдарській селищній раді Луганської області, для ведення фермерського господарства.

На виконання рішення суду по зазначеній справі Новоайдарською селищною радою прийнято рішення від 21.10.2021 № 21/2.

Згідно інформації з офіційного сайту Новоайдарської громади у розділі «Документи» станом на час розгляду справи (https://novoaydarska.gromada.org.ua/docs/988589/), вбачається що відповідним рішенням № 21/2 від 21.10.2021 «Про виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду» відмовлено у наданні в користування земельних ділянок загальною площею 16,1804 га, в тому числі: ділянка площею 10,4611 га кадастровий номер 4423155100:51:001:0182, ділянка площею 5,7193 га кадастровий номер 4423155100:51:001:0183, розташованих в межах населеного пункту смт. Новоайдар, на території Новоайдарської селищної територіальної громади Щастинського району Луганської області, для ведення фермерського господарства. При цьому, вказане рішення опубліковано із прихованими персональними даними фізичної особи, стосовно якої його прийнято, що також не заперечується відповідачем.

Так, у відзиві на позовну заяву відповідачем зазначено, що оприлюднюючи рішення органу місцевого самоврядування, його виконавчих органів, проекти таких рішень чи інших документів, розпорядник інформації зобов'язаний неухильно дотримуватись вимог законодавства про захист персональних даних шляхом знеособлення таких даних, тобто вилучення відомостей, які дають змогу прямо чи опосередковано ідентифікувати особу.

Суд вважає ці твердження відповідача такими, що не ґрунтуються на вимогах діючого законодавства з огляду на таке.

Частиною третьою статті 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі Закон № 280/97-ВР) визначено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Частинами першою, десятою статті 59 зазначеного Закону встановлено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.

У відповідності до частини 1 статті 2 Закону України «Про доступ до публічної інформації» метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Частиною другою статті 6 Закону № 2939-VІ передбачено можливість здійснення обмеження відповідно до закону доступу до інформації при дотриманні сукупності таких вимог:

1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Разом з тим, за приписами частини п'ятої статті 6 цього Закону не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При цьому зазначене положення (при дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті) не поширюється тільки на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.

Аналогічні правила доступу до інформації, яка створюється та зберігається у процесі здійснення своїх повноважень органами місцевого самоврядування, встановлені у частині одинадцятій статті 59 Закону № 280/97-ВР, яким визначено, що в актах та проектах актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування не може бути обмежено доступ до інформації про витрати чи інше розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним чи комунальним майном, у тому числі про умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримують ці кошти або майно, а також до іншої інформації, обмеження доступу до якої заборонено законом.

Згідно з частиною першою статті 11 Закону України «Про інформацію» від 2 жовтня 1992 року № 2657-ХІІ, інформацію про фізичну особу (персональні дані) становлять відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, за якими вона ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.

Не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження (частина друга цієї статті Закону).

Статтею 5 Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI визначено, що не належить до інформації з обмеженим доступом інформація про отримання у будь-якій формі фізичною особою бюджетних коштів, державного чи комунального майна, структуру, принципи формування та розмір оплати праці, винагороди, додаткового блага керівника, заступника керівника юридичної особи публічного права, керівника, заступника керівника, члена наглядової ради державного чи комунального підприємства або державної чи комунальної організації, що має на меті одержання прибутку, особи, яка постійно або тимчасово обіймає посаду члена виконавчого органу чи входить до складу наглядової ради господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) прямо чи опосередковано належать державі та/або територіальній громаді, крім випадків, передбачених статтею 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Аналіз наведених положень чинного законодавства дає підстави для висновку, що не підлягає обмеженню в наданні за запитами про публічну інформацію інформація про прізвища, ім'я, по батькові фізичних осіб, умови отримання від органів державної влади і органів місцевого самоврядування у користування або у власність державного або комунального майна, земельних ділянок, коштів, копії відповідних правових актів й договорів, які містять вказану інформацію.

Зазначене узгоджується із висновком Верховного Суду України, висловленим в постанові від 08.11.2016 по справі № 299/2507/14-а.

В межах спірних правовідносин рішення Новоайдарської селищної ради № 21/2 від 21.10.2021 стосується відмови у наданні фізичній особі у користування земельних ділянок для ведення фермерського господарства, а тому в силу вимог чинного законодавства інформація про особу, відносно якої воно прийнято, не підлягає обмеженню.

Частиною першою статті 5 зазначеного Закону передбачено, що доступ до інформації забезпечується, зокрема, шляхом систематичного та оперативного оприлюднення інформації на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет.

Статтею 15 Закону № 2939-VI передбачено, що розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати: нормативно-праві акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.

Інформація, передбачена частиною першою цієї статті, підлягає обов'язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації (частина друга статті 15 Закону № 2939-VI).

Статтею 16 Закону № 2939-VI передбачено, що розпорядник інформації відповідає за визначення завдань та забезпечення діяльності структурного підрозділу або відповідальної особи з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації, відповідальних за опрацювання, систематизацію, аналіз та контроль щодо задоволення запиту на інформацію, надання консультацій під час оформлення запиту, а також за оприлюднення інформації, передбаченої цим Законом.

За наведених обставин суд дійшов висновку про протиправність дій Новоайдарської селищної ради, які полягають в оприлюдненні на офіційному веб-сайті не в повному обсязі публічної інформації, а саме відсутність в рішенні Новоайдарської селищної ради № 21/2 від 21.10.2021 прізвища, ім'я та по батькові особи, відносно якої прийнято це рішення.

В свою чергу, Новоайдарська селищна військова адміністрація Щастинського району Луганської області, до якої перейшли повноваження Новоайдарської селищної ради, є розпорядником інформації в розумінні Закону № 2939-VI, а тому вона зобов'язана оприлюднити на офіційному веб-порталі в повному обсязі публічну інформацію в рішенні Новоайдарської селищної ради № 21/2 від 21.10.2021.

Посилання відповідача на те, що запитувана інформація стосується земельних ділянок і їх власників, які можуть знаходитись на окупованій території, що в свою чергу може завдати шкоду мешканцям територіальної громади суд сприймає критично, оскільки з тексту рішення № 21/2 від 21.10.2021 вбачається, що ним відмовлено у наданні в користування земельної ділянки. До того ж вказане рішення прийнято на виконання рішення суду по справі № 360/3692/21 за позовом ОСОБА_1 . Отже, рішення № 21/2 від 21.10.2021 жодним чином не стосується власників земельних ділянок територіальної громади.

Доводи відповідача про окупацію Новоайдарської селищної територіальної громади з 25.02.2022 по теперішній час та як наслідок відсутність евакуації документів щодо діяльності Новоайдарської селищної ради на територію, підконтрольну Українсьій владі, також на увагу не заслуговують, оскільки жодних застережень чинне законодавство з приводу цього не містить.

Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За встановлених в цій справі обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин, оскільки в межах даної адміністративної справи основні (суттєві) аргументи позовної заяви є обґрунтованими, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 слід задовольнити.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

При зверненні до суду з позовом позивачем сплачено судовий збір у сумі 1073,60 грн, що підтверджено квитанцією від 23.06.2023.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позовні вимоги позивача підлягають задоволенню, судовий збір в сумі 1073,60 грн підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце фактичного проживання: АДРЕСА_1 ) до Новоайдарської селищної військової адмніністрації Щастинського району Луганської області (код ЄДРПОУ 44840780, місцезнаходження: 93500, смт.Новойадр, Щастинський район, Луганська область, вул. Дружби, буд. 1) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, задовольнити.

Визнати протиправними дії Новоайдарської селищної ради, що полягають в оприлюдненні на офіційному веб-сайті не в повному обсязі публічної інформації, а саме відсутність в рішенні Новоайдарської селищної ради № 21/2 від 21.10.2021 прізвища, ім'я та по батькові особи, відносно якої прийнято це рішення.

Зобов'язати Новоайдарську селищну військову адміністрацію Щастинського району Луганської області оприлюднити на офіційному веб-порталі в повному обсязі публічну інформацію в рішенні Новоайдарської селищної ради № 21/2 від 21.10.2021.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Новоайдарської селищної військової адміністрації Щастинського району Луганської області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1073,60 грн (одна тисяча сімдесят три гривні 60 коп).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя К.Є. Петросян