Справа № 758/8752/23
3/758/3681/23
01 вересня 2023 року м. Київ
Суддя Подільського районного суду м. Києва Казмиренко Л.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Подільського управління поліції ГУ НП в м.Києві про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 44 КУпАП,
встановив :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №269705, 04.04.2023 року, гр. ОСОБА_1 перебуваючи за адресою: м. Київ, пр-т Правди, 11-А, зберігала при собі 1,75 г канабісу для власного використання, без мети збуту.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44 КУпАП.
Вивчивши справу про адміністративне правопорушення, вважаю, що справа підлягає направленню на доопрацювання з наступних підстав.
Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, в тому числі, питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Суд зауважує, що письмові пояснення ОСОБА_1 та постанова про закриття кримінального провадження нечитабельні, з неналежною якістю зроблених фотокопій.
Окрім того, на час складання протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 була неповнолітня і участь законного представника є обов'язкова.
Матеріали справи не містять інформації хто є законним представником, адреса та контактний номер телефону для виклику в суд.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14).
Таким чином, матеріали справи підлягають поверненню органу, який їх направив, для доопрацювання.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 245, 256, 278, 280 КУпАП, суд
Повернути до Подільського управління поліції ГУНП в м.Києві справу №758/8752/23 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 44 КУпАП на доопрацювання, з підстав наведених в мотивувальній частині постанови.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя Л. В. Казмиренко