Ухвала від 23.08.2023 по справі 295/11112/23

Справа №295/11112/23

1-кс/295/4642/23

УХВАЛА

Іменем України

23.08.2023 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянув клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, прокурора Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_3 , за матеріалами кримінального провадження №12023060410000387,-

ВСТАНОВИВ:

В клопотанні прокурор зазначив, що у провадженні ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває кримінальне провадження № 12023060410000387 від 28.06.2023, за підозрою у вчиненні ОСОБА_4 злочинів, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб у зв'язку з воєнною агресією Російської Федерації проти України. Указом Президента України від 14.03.2022 № 113/2022, затвердженим Законом України від 15.03.2022 № 2119-ІХ строк дії воєнного стану на території України продовжено на 30 діб із 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року. Указом Президента України від 18.04.2022 № 259/2022, затвердженим Законом України від 21.04.2022 № 2212-ІХ строк дії воєнного стану на території України продовжено на 30 діб із 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року. Указом Президента України від 17.05.2022 № 341/2022, затвердженим Законом України від 25.05.2022 № 2263-ІХ строк дії воєнного стану на території України продовжено на 90 діб із 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року. Указом Президента України від 12.08.2022 № 573/2022, затвердженим Законом України від 15.08.2022 № 2500-ІХ строк дії воєнного стану на території України продовжено на 90 діб із 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року. Указом Президента України від 07.11.2022 № 757/2022, затвердженим Законом України від 16.11.2022 № 2738-ІХ строк дії воєнного стану на території України продовжено на 90 діб із 05 години 30 хвилин 21 листопада 2022 року. Указом Президента України від 07.02.2022 №58/2023, затвердженим Законом України від 07.02.2023 р. № 2915-IX, строк дії воєнного стану на території України продовжено з 05 години 30 хвилин 19 лютого 2023 року строком на 90 діб.

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до розпорядження секретаря ІНФОРМАЦІЯ_2 № 189-к/тр від 27.06.2022 ОСОБА_4 призначено за переведенням на посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 з 29.06.2022.Згідно пункту 6.1. Положення про ІНФОРМАЦІЯ_4 очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади розпорядженням голови сільської ради на основі конкурсного відбору, або за іншою процедурою, передбаченою законодавством.

Відповідно до пункту 6.3. Положення про ІНФОРМАЦІЯ_3 начальник відділу культури серед іншого розпоряджається коштами у межах затвердженого кошторису виртат на утримання відділу культури.

Відповідно до пункту 2.4 Посадової інструкції начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 встановлено, що начальник займається добором кадрів відділу культури та підпорядкованих відділу культури закладів.

Також відповідно до пункту 4.4. Посадової інструкції начальник відділу культури несе відповідальність за порушення договірної, трудової, фінансової дисципліни.

Таким чином, ОСОБА_4 будучи начальником ІНФОРМАЦІЯ_3 , обіймала посаду пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, а отже згідно ч. 3 ст. 18 та примітки 1 до статті 364 КК України, є службовою особою.

Так, 19.12.2022 ОСОБА_4 , достовірно знаючи, що ОСОБА_5 не буде здійснювати функції та працювати на посаді заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 , попередньо отримавши згоду останнього на його фіктивне прийняття на роботу на вказану посаду, умисно, переслідуючи корисливі мотиви на користь ОСОБА_5 , зловживаючи службовим становищем в інтересах останнього з метою подальшого привласнення заробітної плати, безпідставно йому нарахованої, перебуваючи в службовому кабінеті, по АДРЕСА_1 , власноруч підписала наказ від 19.12.2022 № 98-к/тр про призначення ОСОБА_5 на посаду заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 з 20.12.2022.

З клопотання вбачається, що реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на розтрату бюджетних коштів ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_5 , у період часу з 19.12.2022 по 20.02.2023 ОСОБА_4 надала вказівку спеціалісту ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_6 , яка не була обізнана про її злочинні наміри , внести відомості до табелю обліку робочого часу за грудень 2022 року, табелю обліку робочого часу за січень 2023 року (з 01.01.2023 по 15.01.2023), табелю обліку робочого часу за січень 2023 року (з 01.01.2023 по 31.01.2023), табелю обліку робочого часу за лютий 2023 року (з 01.02.2023 по 15.02.2023), табелю обліку робочого часу за лютий 2023 року (з 01.02.2023 по 28.02.2023), завідомо неправдиві відомості про відпрацювання ОСОБА_5 певної кількості годин щомісячно, хоча фактично останній взагалі не працював. Після заповнення вищевказаних документів ОСОБА_4 затверджувала їх своїм підписом та щомісячно подавала до бухгалтерії ІНФОРМАЦІЯ_2 для нарахування заробітної плати та виплати бюджетних коштів на банківський рахунок ОСОБА_5 .

При цьому, всього за вказаний період часу, на підставі зазначених документів щодо використання робочого часу, ОСОБА_5 безпідставно зараховано 376 фактично невідпрацьованих годин, за які незаконно нараховано заробітну плата у розмірі 23 889, 81 грн. У подальшому, нарахована щомісячна заробітна плата з бюджету перераховувалась на картковий рахунок, відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_5 , після чого ОСОБА_5 розпорядився ними на власний розсуд.

В результаті злочинних дій ОСОБА_4 , на підставі підроблених останньою документів щодо використання робочого часу, в період часу з 19.12.2022 по 21.02.2023 ОСОБА_5 , як заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 , незаконно нараховано з коштів місцевого бюджету ІНФОРМАЦІЯ_2 заробітну плату на загальну суму 23 889, 81 грн., в тому числі кошти, відраховані та сплачені до державних цільових фондів в розмірі 4 658, 51 грн., а також кошти в сумі 19 231, 30 грн., перераховані на картковий рахунок АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » на ім'я ОСОБА_5 , якими останній розпорядився на власний розсуд.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у розтраті бюджетних коштів шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, під час дії воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, а також внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

29 червня 2023 року ОСОБА_4 у встановленому законом порядку повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

Відповідно до листа ІНФОРМАЦІЯ_2 № 806/13-13/23 від 21.07.2023 встановлено, що ОСОБА_5 під час своєї трудової діяльності опрацьовував цивільно-правові угоди (договори), які укладалися між ІНФОРМАЦІЯ_7 та суб'єктами господарювання, які надавали послуги відділу.

Окрім того , відповідно до інформації ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_5 відповідно до поставлених доручень керівника відділу виконував ряд інших завдань, а також мав офіційні правовідносини із органами із сертифікації електронних ключів-підписів.

Виходячи із вищевикладеного виникла необхідність в першочерговому отриманні тимчасового доступу до речей і документів (до оригіналів документів), а саме:

-номера електронного цифрового підпису ОСОБА_5 , код НОМЕР_2 ;

-інформації про вчинені дії «накладення електронного цифрового підпису» ОСОБА_7 , код НОМЕР_2 у період часу з 01.12.2022 по час надання інформації із зазначенням: найменування дії, послідовності дій, дати, часу, ір-адреси, тривалості сесій та місця вчинення дій (із зазначенням населеного пункту),

яка міститься у володінні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (юридична адреса: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).

В обґрунтування заявленого клопотання прокурор зазначила, вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин справи, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, з метою досягнення повноти, всебічності при розслідуванні даного кримінального правопорушення, необхідності проведення ряду експертиз, необхідно отримати тимчасовий доступ до вищенаведених документів з можливістю ознайомлення та вилучення документів.

Крім того вказала, що у випадку отримання тимчасового доступу до вказаних документів, інформація, котра в них міститься, може бути використана як доказ, необхідна на виконання ряду експертиз, надасть можливість встановити обставини та спосіб вчинення даного кримінального правопорушення, дозволить проводити подальші слідчі дії, в тому числі необхідні з врахуванням кваліфікації кримінального правопорушення судові експертизи, для проведення яких необхідні лише оригінали документів.

Прокурор в судове засідання не з'явилась, подала заяву про розгляд клопотання без її участі, заявлене клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів підтримала у повному обсязі та просила його задовольнити.

Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення документів.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Виходячи з того, що є достатньо підстав вважати, що зазначена інформація, є предметом доказування та має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, та те, що іншими способами неможливо отримати вказану інформацію, керуючись ст.ст.159-166 КПК України слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчим СВ відділу поліції № 1 Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Житомирській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , заступнику начальника ОСОБА_15 прокурорам Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_3 , ОСОБА_16 на тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю ознайомлення, їх вилучення, виготовлення копій, які перебувають у володінні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (юридична адреса: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), а саме речей і документів, які містять відомості про:

-номер електронного цифрового підпису ОСОБА_5 , код НОМЕР_2 ;

-про вчинені дії з електронним цифровим підписом, виданим ОСОБА_5 , код НОМЕР_2 , в т.ч. «накладення електронного цифрового підпису» ОСОБА_5 , код НОМЕР_2 у період часу з 01.12.2022 по час надання інформації із зазначенням: найменування дії, послідовності дій, дати, часу, документа відносно якого накладено електронний цифровий підпис, ір-адреси, MAC-адреса, тривалості сесій/дії та місця вчинення дій (із зазначенням населеного пункту).

Встановити строк дії ухвали до 22.09.2023 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1