Ухвала від 30.08.2023 по справі 742/3310/23

Провадження № 1-кс/742/1533/23

Єдиний унікальний № 742/3310/23

УХВАЛА

іменем України

30 серпня 2023 року слідчий суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_4 про проведення обшуку,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області звернувся до слідчого судді Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області із клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку в приміщеннях ДП ДГ «Івківці» МІП ім. В.М. Ремесла НААН України за адресою: АДРЕСА_1, ЄРДПОУ 00729847, з метою виявлення і вилучення оригіналів наступних документів за період часу з 15.11.2022 до 28.08.2023, а саме: договорів про надання послуг, постачання, проведення на полях ДП ДГ «Івківці» МІП ім. В.М. Ремесла НААН України ЄРДПОУ 00729847 робіт та інших договорів, що стосуються підготовки до посівів полів, їх посіву, обробки, збору урожаю, додаткових угод, актів приймання передачі, виконаних робіт, платіжних доручень до вищевказаних договорів, товаро-транспортних накладних, видаткових накладних, а також документів що посвідчують факт збору і продажу сільськогосподарських культур (договорів купівлі-продажу або інших договорів з додатками до них тощо) за вказаний вище період, а також інших документів з вказаних вище питань впродовж зазначеного періоду та комп'ютерів, ноутбуків, що мають в своїй пам'яті відомості за вказаними параметрами.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Слідчий суддя дослідивши матеріали провадження, приходить до наступного висновку.

Як вбачається з матеріалів клопотання, у провадженні СВ Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області перебуває кримінальне провадження №42023272210000057 від 21.06.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України за фактом можливого привласнення коштів службовими особами ДП "ДГ "Івківці" МІП ім. В.М. Ремесла НААН України, при здійсненні обробітку земельних ділянок сільськогосподароського призначення впродовж 2022-2023 років.

Відомості про даний факт внесені до ЄРДР за № 42023272210000057 від 21.06.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191КК України.

Під час досудового розслідування проведено огляди полів ДП ДГ «Івківці» МІП ім. В.М. Ремесла НААН України ЄРДПОУ 00729847, під час яких встановлено, що на полях підприємства виконано посіви сільськогосподарських культур: кукурудзи, пшениці, сої.

28.06.2023 у провадженні спрямовано запит до ДП ДГ «Івківці» МІП ім. В.М. Ремесла НААН України щодо надання належним чином посвідчених копій документів щодо площі полів підприємства, їх обробітку, збору врожаю, техніки яка використовувалася, закупівлі добрив, насіннєвого матеріалу, реалізації зібраного врожаю, його зберігання до реалізації, зареєстрованої за підприємством сільськогосподарської техніки, штатного розпису працівників, укладених договорів щодо обробітку належних на праві постійного користування підприємству полів тощо, за період з 2022 по 2023 роки.

У своїй відповіді на вищевказаний запит ДП ДГ «Івківці» МІП ім. В.М. Ремесла НААН України у наданні вищезазначених документів та інформації відмовлено, посилаючись на те, що відповідно ст. 159 КПК України зазначені в запиті документи можливо отримати лише на підставі ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів.

05.07.2023 до суду внесено клопотання про тимчасовий доступ з можливістю вилучення у ДП ДГ «Івківці» МІП ім. В.М. Ремесла НААН України належним чином посвідчених копій наступних документів за період часу з 01.01.2022 до 03.07.2023, а саме: статуту, посадових обов'язків директора, головного бухгалтера, агронома, головного агронома, списку працівників з контактними номерами телефонів та адресами проживання та договорів про прийом на роботу директора, головного бухгалтера, агронома, головного агронома, договорів про надання послуг, постачання, проведення на полях ДП ДГ «Івківці» МІП ім. В.М. Ремесла НААН України робіт та інших договорів, що стосуються підготовки до посівів полів, їх посіву, обробки, збору урожаю, додаткових угод, актів приймання передачі, виконаних робіт, платіжних доручень до перелічених договорів, товарно-транспортних накладних, видаткових накладних, звітів, карт (схем) з розташуванням полів, документів, що містять відомості про кадастрові номери всіх полів підприємства, документів що посвідчують факт збору і продажу сільськогосподарських культур (договорів купівлі-продажу або інших договорів з додатками до них тощо) за вказаний вище період, а також інших документів, що містять інформацію щодо здійснення вищевказаної господарської діяльності ДП ДГ «Івківці» МІП ім. В.М. Ремесла НААН України ЄРДПОУ 00729847, з можливістю вилучення належним чином посвідчених належним чином копій таких документів, яке судом розглянуте і задоволено.

14.07.2023 слідчим на виконання вищевказаної ухвали в ДП ДГ «Івківці» МІП ім. В.М. Ремесла НААН України проведено виїмку копії протоколу обшуку, що мав місце 14.11.2022 з приводу документів вказаних в ухвалі за 2022, які вилучені СУ ГУНП в Чернігівській області в ході вищевказаного обшуку в кримінальному провадженні №42021222120000078.

07.08.2023 слідчим на виконання вищевказаної ухвали в ДП ДГ «Івківці» МІП ім. В.М. Ремесла НААН України проведено виїмку копій документів, а саме: статуту, наказів про прийняття на роботу головного агронома підприємства ОСОБА_5 та призначення в.о. директора ОСОБА_6 , звіту про реалізацію продукції с/г культур за січень-червень 2023, звіту про посівні площі с/г культур під урожай 2023, відомостей про кадастрові номери, списку працівників підприємства, загальної карти полів), що підтверджується протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 07.08.2023.

Інші перелічені в вищевказаній ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів від 06.07.2023 у справі №742/3310/23, як повідомило ДП ДГ «Івківці» за адресою: АДРЕСА_1, у них відсутні.

Таким чином, ДП ДГ «Івківці» на виконання вищевказаної ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів від 06.07.2023 у справі №742/3310/23 в рамках розслідування вищевказаного кримінального провадження не надано наступні належним чином посвідчені копії документів за період часу з 15.11.2022 до 03.07.2023, а саме: посадові обов'язки директора, головного бухгалтера, агронома, головного агронома та договорів (наказів) про прийом на роботу головного бухгалтера та договорів про надання послуг, постачання, проведення на полях ДП ДГ «Івківці» МІП ім. В.М. Ремесла НААН України ЄРДПОУ 00729847 робіт та інших договорів, що стосуються підготовки до посівів полів, їх посіву, обробки, збору урожаю, додаткових угод, актів приймання передачі, виконаних робіт, платіжних доручень до перелічених договорів, товаро-транспортних накладних, видаткових накладних, а також документів що посвідчують факт збору і продажу сільськогосподарських культур (договорів купівлі-продажу або інших договорів з додатками до них тощо) за вказаний вище період, а також інших документів, що містять інформацію щодо здійснення вищевказаної господарської діяльності ДП ДГ «Івківці» МІП ім. В.М. Ремесла НААН України ЄРДПОУ 00729847.

14.08.2023 року на підставі ухвали слідчого судді Прилуцького міськрайонного суду в Чернігівській області проведено обшук в приміщеннях ДП ДГ «Івківці» МІП ім. В.М. Ремесла НААН України з метою виявлення та вилучення документів фінансово-господарської діяльності підприємства з 15.11.2022 по 03.07.2023. Під час проведення обшуку необхідні документи віднайдено не було, так як вони фактично відсутні на підприємстві.

Згідно наявної інформації право власності на об'єкт нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 не зареєстровано.

Відповідно до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь - якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Враховуючи обставини вчинення кримінального правопорушення, так як вони викладені в клопотанні сторони обвинувачення, його правове обґрунтування, приходжу до висновку, що є достатні підстави вважати, що у вказаному майні, можуть знаходитись відшукувані речі, які мають значення для досудового розслідування, а також задля досягнення мети щодо виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення злочину та відшукання речових доказів кримінального правопорушення.

Разом з цим, слідчим доведено, що за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи, а відтак приходжу до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

Керуючись ст. ст. 107, 167, 233 - 235, 309 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку в приміщеннях ДП ДГ «Івківці» МІП ім. В.М. Ремесла НААН України за адресою: АДРЕСА_1, ЄРДПОУ 00729847, з метою виявлення і вилучення оригіналів наступних документів за період часу з 15.11.2022 до 28.08.2023, а саме: договорів про надання послуг, постачання, проведення на полях ДП ДГ «Івківці» МІП ім. В.М. Ремесла НААН України ЄРДПОУ 00729847 робіт та інших договорів, що стосуються підготовки до посівів полів, їх посіву, обробки, збору урожаю, додаткових угод, актів приймання передачі, виконаних робіт, платіжних доручень до вищевказаних договорів, товаро-транспортних накладних, видаткових накладних, а також документів що посвідчують факт збору і продажу сільськогосподарських культур (договорів купівлі-продажу або інших договорів з додатками до них тощо) за вказаний вище період, а також інших документів з вказаних вище питань впродовж зазначеного періоду та комп'ютерів, ноутбуків, що мають в своїй пам'яті відомості за вказаними параметрами.

Право на проведення обшуку надати старшому слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_4 , начальнику відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 , слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_7 , слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_8 , старшому слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_9 , слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_10 .

Визначити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
113132051
Наступний документ
113132053
Інформація про рішення:
№ рішення: 113132052
№ справи: 742/3310/23
Дата рішення: 30.08.2023
Дата публікації: 02.09.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; проведення обшуку житла чи іншого володіння особи
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (28.08.2023)
Дата надходження: 24.08.2023
Предмет позову: -
Розклад засідань:
08.09.2023 11:30 Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
11.09.2023 10:00 Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
14.09.2023 10:15 Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
10.10.2023 13:45 Чернігівський апеляційний суд
24.10.2023 13:15 Чернігівський апеляційний суд