вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
про залишення апеляційної скарги без руху
"21" серпня 2023 р. Справа№ 920/218/23
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Гончарова С.А.
суддів: Демидової А.М.
Кравчука Г.А.
за апеляційною скаргою Дочірнього підприємства "Завод обважнених бурильних та ведучих труб"
на рішення Господарського суду Сумської області від 22.06.2023 (повний текст складено 29.06.2023)
у справі № 920/218/23(суддя -Соп'яненко О.Ю.)
за позовом Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз",
до Дочірнього підприємства "Завод обважнених бурильних та ведучих труб",
про стягнення 2 538 355,80 грн,
Рішенням Господарського суду Сумської області від 22.06.2023 позов Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз" до Дочірнього підприємства "Завод обважнених бурильних та ведучих труб" задоволено. Стягнуто з Дочірнього підприємства "Завод обважнених бурильних та ведучих труб" на користь Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз" 2 287 204,99 грн основного боргу, 25 433,77 грн інфляційних збитків, 12 776,44 грн 3% річних, 106 470,30 грн пені, 19 037,67 грн витрат по сплаті судового збору. В задоволенні заяви відповідача про розстрочення виконання рішення від 24.04.2023 № 79/15-82 (вх. № 1434) відмовлено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням, 18.07.2023 (згідно дати звернення до засобів поштового зв'язку) Дочірнє підприємство "Завод обважнених бурильних та ведучих труб" звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на рішення Господарського суду Сумської області від 22.06.2023 у справі № 920/218/23, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Сумської області від 22.06.2023 у справі №920/218/23 в частині стягнення з Дочірнього підприємства "Завод обважнених бурильних та ведучих труб" на користь Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз" 25 433, 77 грн інфляційних втрат, 12 774, 44 грн 3% річних, та прийняти нове рішення в цій частині, яким відмовити у задоволенні позову. Зменшити на 50% заявлений до стягнення Акціонерним товариством "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз" з Дочірнього підприємства "Завод обважнених бурильних та ведучих труб" розмір інфляційних втрат до суми 11 572, 00 грн, 3% річних до суми 5 813, 00 грн.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.07.2023, апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя Гончаров С.А., судді Демидова А.М., Кравчук Г.А.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 27.07.2023 витребувано у Господарського суду Сумської області матеріали справи № 920/218/23 та відкладено вирішення питання щодо можливості відкриття, повернення, залишення без руху або відмови у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Дочірнього підприємства "Завод обважнених бурильних та ведучих труб" на рішення Господарського суду Сумської області від 22.06.2023 до надходження матеріалів справи з Господарського суду Сумської області .
07.08.2023 від Господарського суду Сумської області до Північного апеляційного господарського суду надійшли матеріали справи 920/218/23.
Головуючий суддя Гончаров С.А. з 10.08.2023 по 18.08.2023 перебував на лікарняному.
Дослідивши матеріали поданої апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про залишення її без руху, з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Частиною 2 ст. 123 ГПК України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
За подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду, апеляційних скарг у справі про банкрутство, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами судовий збір справляється у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги (підпункт 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у редакції станом на день подання апеляційної скарги).
Враховуючи вищевикладені приписи Закону України "Про судовий збір" сума судового збору, яка повинна бути сплачена заявником за подання даної апеляційної, становить 4026, 00 грн та розраховується наступним чином: 2 684, 00 грн (сума, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви в оскаржуваній частині) * 150% (при поданні апеляційної скарги) = 4026, 00 грн.
Таким чином, апелянту слід здійснити оплату судового збору за подання даної апеляційної скарги.
Відповідно до вимог п. 3. ч. 3 ст. 258 ГПК України, до апеляційної скарги додаються, зокрема, докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
При цьому, ст. 259 ГПК України встановлено, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Однак, доказів направлення апеляційної скарги з доданими до неї документами на адресу позивача, як того вимагають положення ст. 258, 259 ГПК України, скаржником взагалі не надано.
Згідно з положеннями 2 ст. 262 ГПК України зокрема, передбачено право учасників справи до відкриття апеляційного провадження подати заперечення проти відкриття апеляційного провадження.
Отже, Дочірнім підприємством "Завод обважнених бурильних та ведучих труб" не надано доказів надсилання іншому учаснику справи (позивачу) апеляційної скарги та додатків до неї, як того вимагають приписи ст. ст. 258, 259 ГПК України.
Тоді як, приписами ч. 2 ст. 260 ГПК України встановлено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Отже, наявні підстави для застосування судом апеляційної інстанції ч. 2 ст. 260 ГПК України та залишення без руху поданої апеляційної скарги.
При цьому, колегія суддів зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо скаржник не усунув вищезазначені недоліки у строк встановлений судом, питання про повернення апеляційної скарги буде вирішено колегією судів протягом п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків (ч. 6 ст. 260 ГПК України).
З врахуванням викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що для вирішення питання про відкриття апеляційного провадження, слід запропонувати апелянту надіслати позивачу апеляційну скаргу з доданими до неї документами, надати відповідні докази з описом вкладення шляхом подання до суду відповідної заяви та сплатити судовий збір у розмірі 4026, 00 грн.
Керуючись статтями 123, 164, 174, 234, 258, 259, 260, Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд -
1. Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства "Завод обважнених бурильних та ведучих труб" на рішення Господарського суду Сумської області від 22.06.2023 у справі № 920/218/23 - залишити без руху.
2. Роз'яснити Дочірньому підприємство "Завод обважнених бурильних та ведучих труб", що протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали особа має право усунути недоліки, надавши суду апеляційної інстанції докази, що підтверджують сплату судового збору у встановленому законодавством розмірі та докази надсилання апеляційної скарги з додатками позивачу.
3. Попередити Дочірнє підприємство "Завод обважнених бурильних та ведучих труб", що якщо відповідна заява про усунення недоліків не буде подана особою в зазначений строк, суд апеляційної інстанції не приймає таку апеляційну скаргу до розгляду та повертає скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя С.А. Гончаров
Судді А.М. Демидова
Г.А. Кравчук