Ухвала від 25.08.2023 по справі 306/365/23

СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 306/365/23

Провадження № 2/306/288/23

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 серпня 2023 року м.Свалява

Свалявський районний суд Закарпатської області в складі:

головуючого- судді Жиганської Н.М.

за участю секретаря судового засідання Хараїн Е.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Свалява в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до Свалявської міської ради, третя особа державний нотаріус Свалявської державної нотаріальної контори Південно-західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Івано-Франківськ) Дядюша О.О. про визнання за ОСОБА_1 права на продовження приватизації нерухомого майна - квартири, загальною площею 29.2 м.кв. під АДРЕСА_1 на ім"я ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом після померлого ОСОБА_2 з подальшою реєстрацією свого права власності на кваритиру, загальною площею 29.2 м.кв. під АДРЕСА_1 в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Свалявського районного суду Закарпатської області перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Свалявської міської ради, третя особа державний нотаріус Свалявської державної нотаріальної контори Південно-західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Івано-Франківськ) Дядюша О.О. про визнання за ОСОБА_1 права на продовження приватизації нерухомого майна - квартири, загальною площею 29.2 м.кв. під АДРЕСА_1 на ім"я ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом після померлого ОСОБА_2 з подальшою реєстрацією свого права власності на кваритиру, загальною площею 29.2 м.кв. під АДРЕСА_1 в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

11.08.2023 року згідно автоматизованого розподілу судової справи між суддями ( у зв"язку із звільненням судді Свалявського районного суду ОСОБА_3 у відставку) справа передана для розгляду судді Свалявського районного суду Закарпатської області Жиганській Н.М. (справа № 306/365/23, провадження № 2/306/288/23).

Суддя Жиганська Н.М. заявила самовідвід по даній цивільній справі, поскільки представник відповідача у справі ОСОБА_4 є іі близьким родичем - невістка та щодо заявлених вимог позивача заперечувала З метою уникнення будь-яких сумнівів стосовно неупередженості головуючого судді у справі, суддя Свалявського районного суду Закарпатської області заявила собі самовідвід при розгляді даної справи.

Суд зазначає таке.

Відповідно до ст.36 ЦПК України визначено перелік підстав для самовідводу судді.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 36 ЦПК України - суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони.

Відповідно до ч.1 ст. 39 ЦПК України - з підстав, зазначених у ст.36 ЦПК України, суддя зобов'язаний заявити самовідвід.

Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру

Згідно ч.1,2 ст. 40 ЦПК України - питання про самовідвід судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про самовідвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовільняє самовідвід, якщо доходить висновку про його обгрунтованість.

За таких обставин, суд доходить висновку, що для забезпечення умов, за яких у сторін не виникало б будь-яких сумнівів у безсторонності судді при розгляді даної справи, самовідвід необхідно задовольнити. Справу необхідно передати для проведення автоматизованого розподілу між суддями в порядку, передбаченому ч. 3 ст. 14 ЦПК України.

Керуючись ст. 33, 36, 39-40 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Самовідвід, заявлений головуючим у справі - суддею Свалявського районного суду Закарпатської області Жиганською Н.М. у цивільній справі 306/365/23 за позовом ОСОБА_1 до Свалявської міської ради, третя особа державний нотаріус Свалявської державної нотаріальної контори Південно-західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Івано-Франківськ) Дядюша О.О. про визнання за ОСОБА_1 права на продовження приватизації нерухомого майна - квартири, загальною площею 29.2 м.кв. під АДРЕСА_1 на ім"я ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом після померлого ОСОБА_2 з подальшою реєстрацією свого права власності на кваритиру, загальною площею 29.2 м.кв. під АДРЕСА_1 в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, -задовольнити.

Передати дану справу для проведення автоматизованого розподілу між суддями в порядку, передбаченому ч. 3 ст. 14 ЦПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала в частині вирішення питання про самовідвід не підлягає окремому оскарженню.

ГОЛОВУЮЧИЙ - СУДДЯ: Н.М.ЖИГАНСЬКА

Попередній документ
113054709
Наступний документ
113054711
Інформація про рішення:
№ рішення: 113054710
№ справи: 306/365/23
Дата рішення: 25.08.2023
Дата публікації: 29.08.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Свалявський районний суд Закарпатської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них; за законом.
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (24.10.2023)
Результат розгляду: в позові відмовлено
Дата надходження: 20.02.2023
Предмет позову: Про визнання права власності в порядку спадкування
Розклад засідань:
23.03.2023 11:30 Свалявський районний суд Закарпатської області
15.05.2023 10:00 Свалявський районний суд Закарпатської області
07.06.2023 11:00 Свалявський районний суд Закарпатської області
29.06.2023 11:00 Свалявський районний суд Закарпатської області
14.07.2023 10:00 Свалявський районний суд Закарпатської області
26.07.2023 13:00 Свалявський районний суд Закарпатської області
08.08.2023 14:00 Свалявський районний суд Закарпатської області
25.08.2023 11:30 Свалявський районний суд Закарпатської області
15.09.2023 14:00 Свалявський районний суд Закарпатської області
29.09.2023 14:30 Свалявський районний суд Закарпатської області
24.10.2023 14:30 Свалявський районний суд Закарпатської області