Постанова від 23.08.2023 по справі 561/1026/23

Справа № 561/1026/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 серпня 2023 року смт Зарічне

Зарічненський районний суд Рівненської області в особі судді Світличного Р.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , військовослужбовця в/ч НОМЕР_1 , військовий квиток серії НОМЕР_2 від 17 травня 1989 року, РНОКПП: НОМЕР_3 за

ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення СхРУ № 119696 від 18 серпня 2023 року, 17 серпня 2023 року о 16.10 год. під час перевірки розташування військовослужбовців АДРЕСА_2 , було виявлено інспектора прикордонної служби 2 категорії - гранатометника ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_1 , з ознаками алкогольного сп'яніння (характерний запах з ротової порожнини, нечітка мова). Відповідно до висновку КНП «Зарічненська БЛ» щодо результатів медичного огляду від 19 серпня 2023 року № 142 складеного о 04.17 год. солдат ОСОБА_1 , перебуває у стані алкогольного сп'яніння. Таким чином, солдат ОСОБА_1 , порушив вимоги п. 6 ст. 4 Дисциплінарного статуту ЗСУ, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 , не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 , ставиться в провину виконання обов'язків військової служби в нетверезому стані вчинені в умовах особливого періоду (ч. 3 ст. 172-20 КУпАП).

Огляд військовозобов'язаних на стан алкогольного сп'яніння визначається ст. 266-1 КУпАП.

У відповідності до ч. 4 ст. 266-1 КУпАП у разі незгоди військовозобов'язаного та резервіста під час проходження зборів, а також військовослужбовця Збройних Сил України на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, уповноваженими особами з використанням спеціальних технічних засобів та тестів або у разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

З матеріалів справи вбачається, що згідно висновку № 142 КНП «Зарічненська БЛ» щодо результатів медичного огляду ОСОБА_1 , огляд був проведений 19 серпня 2023 року о 03 год. 58 хв., тоді як протокол про адміністративне правопорушення СхРУ № 119696 був складений 18 серпня 2023 року, а подія за протоколом мала місце 17 серпня 2023 року о 15.40 год. Це означає що на час складання протоколу про адміністративне правопорушення - 18 серпня 2023 року висновку медичного закладу від 19 серпня 2023 року не існувало в природі. Тобто на час складання протоколу відомостей про алкогольне сп'яніння ОСОБА_1 заступник коменданта з персоналу прикордонної комендатури швидкого реагування № 21 при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не мав і не міг мати.

Крім того вказаний висновок не засвідчений печаткою ні лікаря який проводив огляд, ні медичного закладу, у якому такий огляд нібито проводився, а тому не може бути належними доказом алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 .

Протокол про адміністративне правопорушення не може бути визнаний належним доказом даній справі в розумінні статті 251 КУпАП, оскільки за своєю правовою природою він не є самостійним беззаперечним доказом, а обставини викладені у ньому повинні бути перевірені за допомогою інших доказів, які б підтверджували вину особи, яка притягається до адміністративної відповідальності і не викликали сумніви у суду.

Будь-яких інших доказів виконання ОСОБА_1 обов'язків військової служби в нетверезому стані вчинені в умовах особливого періоду матеріали справи не містять.

У силу п. 1 ст. 247 КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події та складу адміністративного правопорушення. Наявність події правопорушення доводиться шляхом надання доказів.

Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.

Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу адміністративного впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Оскільки усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, інших доказів вини ОСОБА_1 суду не надано, відтак суд вважає, що провадження по даній справі підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. 247 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП закрити у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Копію постанови надіслати також в/ч НОМЕР_1 .

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Рівненської області через Зарічненський районний суд Рівненської області.

Суддя Р.В. Світличний