Постанова від 22.08.2023 по справі 346/3958/23

Справа № 346/3958/23

Провадження № 3/346/2057/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 серпня 2023 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Беркещук Б.Б., розглянувши в режимі відеоконференції матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.44 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 незаконно зберігав наркотичні засоби без мети збуту в невеликих розмірах, за наступних обставин.

Так, 22.05.2023 р. близько 13:42 год. в приміщенні ДУ «Коломийська ВК №41» в с. Товмачик, вул. Привокзальна, 30, засуджений ОСОБА_1 зберігав при собі без мети збуту 1,5 таблетки, які містять наркотичний засіб, обіг якого обмежено - бупрефонорфін в загальній кількості 0,0119 грама, згідно висновку експерта Івано-Франківського НДЕКЦ № СЕ-19/109-23/6061-НЗПРАП від 20.06.2023р., чим вчинив правопорушення передбачене частиною 1 статті 44 КУпАП.

За даним фактом 23.05.2023р. внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023096180000139 та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Згідно постанови дізнавача сектору дізнання Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області Тодорів У.М. від 23 червня 2023 року, кримінальне провадження внесене до ЄРДР за №12023096180000139 від 23.05.2023р., закрито у зв язку з відсутністю в діях особи складу кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.309 КК України.

У судовому засіданні ОСОБА_1 , якому роз'яснено вимоги ст.268 КУпАП, вину визнав повністю, щиро покаявся у вчиненому.

Згідно з ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно з ч. 1 ст. 44 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах.

Судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 992487 від 17.07.2023, постановою про закриття кримінального провадження від 23 червня 2023 року, витягом з ЄРДР, рапортом старшого слідчого СВ Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, висновком експерта Івано-Франківського НДЕКЦ № СЕ-19/109-23/6061-НЗПРАП від 20.06.2023р., письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 22.05.2023 р.

Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 992487 від 22.05.2023 р. близько 13:42 год. в приміщенні ДУ «Коломийська ВК №41» с. Товмачик, вул. Привокзальна, 30, засуджений ОСОБА_1 зберігав при собі без мети збуту 1,5 таблетки які містять наркотичний засіб, обіг якого обмежено - бупрефонорфін в загальній кількості 0,0119 грама, згідно висновку експерта Івано-Франківського НДЕКЦ № СЕ-19/109-23/6061-НЗПРАП від 20.06.2023р., чим вчинив правопорушення передбачене частиною 1 статті 44 КУпАП

Відповідно до висновку експерта Івано-Франківського НДЕКЦ № СЕ-19/109-23/6061-НЗПРАП від 20.06.2023р, надані таблетка та частина таблетки містять наркотичний засіб, обіг якого обмежено - бупренорфін в загальній кількості 0,0119 грама.

Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.44 КУпАП, як незаконне зберігання наркотичних засобів без мети збуту в невеликих розмірах та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 44 КУпАП.

За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до скоєного правопорушення та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Керуючись ст. ст. 9, 33, 44, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 536 грн. 80 коп. судового збору.

Роз?яснити ОСОБА_1 , що згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.

У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Беркещук Б. Б.

Попередній документ
112956904
Наступний документ
112956906
Інформація про рішення:
№ рішення: 112956905
№ справи: 346/3958/23
Дата рішення: 22.08.2023
Дата публікації: 23.08.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення в галузі охорони праці і здоров’я населення; Незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (12.09.2023)
Дата надходження: 24.07.2023
Розклад засідань:
22.08.2023 13:00 Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
БЕРКЕЩУК Б Б
суддя-доповідач:
БЕРКЕЩУК Б Б
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Ботук Михайло Михайлович