Справа № 130/2180/23
Провадження №11-п/801/200/2023
Категорія: крим.
Головуючий у суді 1-ї інстанції:
Доповідач: ОСОБА_1
21 серпня 2023 року м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд у складі:
головуючого - судді: ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Вінниці в порядку ч. 4 ст. 107 КПК України подання Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області про направлення на розгляд до іншого суду кримінального провадження відомості про яке внесено до ЄРДР 03.06.2023 за №12023020130000272 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.190, ч.4 ст.185 КК України,
21.08.2023 до Вінницького апеляційного суду надійшло подання Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області про направлення на розгляд до іншого суду кримінального провадження відомості про яке внесено до ЄРДР 03.06.2023 за №12023020130000272 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.190, ч.4 ст.185 КК України.
Подання мотивовано тим, що згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.08.2023, призначення не відбулося, у зв'язку з відсутністю потрібної кількості суддів для розподілу вказаної справи.
Штатна чисельність Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області складає 8 суддів.
Станом на 16.08.2023 правосуддя у Жмеринському міськрайонному судді здійснюють судді: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .
Так, суддя ОСОБА_5 - Слухав поєднану справу, яка виключає розгляд поточної. Зайнятість згідно табелю "Відпустка 14 і більше днів".
Суддя ОСОБА_10 - зайнятість згідно табелю "Відпустка менше 14 днів" та заборона призначення перед "Відпустка 14 і більше днів".
Суддя ОСОБА_8 - Зайнятість згідно табелю "Відпустка 14 і більше днів".
Суддя ОСОБА_6 - Зайнятість згідно табелю "Хвороба".
Суддя ОСОБА_9 - Слухав поєднану справу, яка виключає розгляд поточної.
Три посади вакантні.
Заслухавши доповідача та перевіривши подання, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню з огляду на таке.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.
Із протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи від вбачається, що призначення не відбулося, в зв'язку із тим, що не вистачає потрібної кількості суддів.
Відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, де зазначено в п.2.3.27, що у разі одночасного перебування всіх суддів у відрядженнях, відпустках, їх тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ, автоматизований розподіл судових справ здійснюється автоматизованою системою у робочий день, наступний за днем, коли відпали відповідні обставини.
Також в матеріалах кримінального провадження наявне клопотання прокурора Жмеринської окружної прокуратури про продовження відносно ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді домашнього арешту в нічний час.
Тому враховуючи неможливість утворити склад суду для судового розгляду даного кримінального провадження в Жмеринському міськрайонному суді Вінницької області, а також враховуючи закінчення строку обраного запобіжного заходу відносно ОСОБА_4 27.08.2023, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне направити його до іншого найбільш територіально наближеного суду в межах юрисдикції Вінницького апеляційного суду.
Керуючись ст. 34 КПК України, суд,
Подання Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області - задовольнити.
Кримінальне провадження, відомості про яке внесені до ЄРДР 03.06.2023 за №12023020130000272 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.190, ч.4 ст.185 КК України - направити на розгляд до Тиврівського районного суду Вінницької області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3